Spis treści
Baterie w telefonach
Do niedawna telefony komórkowe służyły ludziom jedynie do dzwonienia oraz wysyłania krótkich wiadomości tekstowych zwanych SMS. W tych czasach komórki potrafiły wytrzymać na jednym ładowaniu około tygodnia, a na 3-dniowe wyjazdy nie było nawet potrzeby zabierania ze sobą ładowarki. Co więcej, jeśli ktoś naprawdę potrzebował dużo użytkować swój sprzęt, bez problemu zabierało się ze sobą dodatkową baterię, którą z łatwością można było wymienić samemu.
Zobacz w galerii: 5 funkcji w smartfonie, które powinieneś wyłączyć, aby oszczędzić energię baterii
Jednak w odpowiedzi na potrzeby konsumentów i postęp technologiczny, rynek zaczął dynamicznie się rozwijać. Wyświetlacze stawały się coraz większe, przez co pożerały coraz większe ilości energii elektrycznej. Komponenty zajmowały też coraz więcej miejsca, przez co uniemożliwiono samodzielną wymianę ogniw. Pierwsze ekrany dotykowe w smartfonach sprawiły, że dziś telefony komórkowe zmieniły się w niemalże pełnoprawne komputery. Dziś poprzez urządzenie mobilne można między innymi:
- rozmawiać z przyjaciółmi przez komunikatory jak np. Messenger czy WhatsApp,
- przeglądać internet,
- odtwarzać filmy,
- czy tworzyć dokumenty.
Zobacz także: Jak oszczędzać prąd? Oto sposoby, które zmniejszą twoje rachunki za prąd! 5 trików, które ułatwią oszczędzanie
Co zrobić, jak telefon rozładowuje się za szybko?
Włączenie wszystkich nowinek technologicznych zawartych w naszych smartfonach sprawia, że bateria nie wystarcza nawet na cały jeden dzień. Jest jednak kilka sposobów, żeby nieco wydłużyć jej życie bez odczuwania większego dyskomfortu z powodu braku ulubionych funkcji.
Zobacz, które funkcje warto wyłączyć, aby telefon pozwalał na długi czas pracy na baterii:
Zobacz również:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?