Włochy

1

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• Koniec meczu! Włochy z awansem do fazy pucharowej. Chorwacja żegna się z turniejem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mattia Zaccagni doprowadza do wyrównania!!!

• Kolejna żółta kartka. Ukarany Nicolo Fagioli.

• Ricardo Calafiori z napomnieniem.

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 8 minut.

• Marcelo Brozović z żółtą kartką.

• Josip Juranović zmienił Andreja Kramaricia.

• Włosi wciąż próbują wyrównać, ale biją głową w mur.

• Josip Stanisić z żółtą kartką.

• Natomiast Nicolo Fagioli pojawił się w miejsce Jorginho.

• Dwie zmiany u Włochów. Mattia Zaccagni zastąpił Matteo Darmiana

• Lovro Majer zastąpił Lukę Modricia.

• Marin Pongracić także z napomnieniem.

• Gianluca Scamacca zmienił Giacomo Raspadoriego.

• Luka Ivanusec z żółtą kartką.

• Włosi w posiadaniu futbolówki.

• Natomiast Luka Ivanusec pojawił się w miejsce Mateo Kovacicia.

• Dwie zmiany u Chorwatów. Ivan Perisić zastąpił Lukę Susicia

• Włosi nie mają pomysłu, jak zaskoczyć chorwacką defensywę.

• Włosi w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika.

• Włosi teraz przejmują inicjatywę, walczą o bramkę wyrównującą.

• Luka Modrić ukarany żółtą kartką.

• Przy takich wynikach Chorwacja wskakuje na drugie miejsce w tabeli - wyprzedzając Włochów, ale ci prawdopodobnie też awansują do fazy pucharowej.

• Federico Chiesa zmienił Federico Dimarco.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Włochów, Ante Budimir strzelił z bliska, ale Gianluigi Donnarumma fantastycznie interweniował! Jednak do dobitki dopadł Luka Modrić i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Chorwacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luka Modrić daje prowadzenie Chorwacji!!!!

• Gianluigi Donnarumma obronił rzut karny Luki Modricia!!!

• Rzut karny dla Chorwacji!

• Zagranie ręką w polu karnym Włochów! Danny Makkelie czeka na sygnał z systemu VAR!

• Marcelo Brozović ruszył prawą stroną boiska, ale zagrał niedokładnie we włoskie pole karne.

• Chorwacja dalej naciska, jeszcze mocniej, niż przed przerwą.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Davde Frattesi zmienił Lorenzo Pellegriniego.

• Po zmianie w obu reprezentacjach. Ante Budimir zastąpił Marco Pasalicia

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Red Bull Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis, a to oznacza, że awans z grupy oprócz Hiszpanii mają jedynie Włochy.

• Do pierwszej połowy doliczona co najmniej 1 minuta.

• Chorwaccy kibice odpalili środki pirotechniczne za bramką Dominika Livakovicia.

• Końcówka pierwszej połowy, na razie Włosi wytrzymują oblężenie.

• Kolejna dłuższa akcja Chorwacji, jednak na razie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Chorwacja atakuje, ale Włochy mądrze starają się oddalać grę od własnego pola karnego.

• Zakotłowało się pod bramką Włochów, ale ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Chorwacja znowu przejęła inicjatywę. Buduje swoją akcję, by strzelił pierwszego gola w tym meczu.

• Dominik Livaković świetnie interweniował po strzale rywala!

• Luka Susić ukarany żółtą kartką.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie w pole karne Chorwacji zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Chorwacja wciąż naciska. Włosi próbują się odgryzać, ale na razie są niemal całkowicie zdominowani przez rywali.

• Nieudana wrzutka w pole karne Chorwacji.

• Ofensywna akcja Włochów zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Hiszpania obejmuje prowadzenie w meczu z Albanią!

• Ostre zagranie w pole karne Włochów, ale ci wyszli z opresji obronną ręką.

• Bardzo agresywny początek w wykonaniu Chorwacji. Włochy nawet na moment nie mogą utrzymać się przy piłce.

• Josip Stanisić potężnie huknął z dystansu, ale pieknie interweniował Gianluigi Donnarumma!

• Chorwaci od początku utrzymają się przy piłce.

• Zaczynamy mecz Chorwacja - Włochy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Red Bull Arena w Lipsku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Danny Makkelie z Holandii. Jego asystentem będą rodacy Hessel Steegstra i Jan de Vries, natomiast sędzią technicznym Serdar Gözübüyük. System VAR obsługiwać będą Holendrzy Rob Dieperink i Pol van Buekel oraz Niemiec Bastian Dankert.

• Natomiast oto zestawienie Włochów:

• Tak prezentuje się skład Chorwacji:

• Poprzednio te reprezentacje trafiły na siebie w kwalifikacjach Euro 2016. W obu meczach padły remisy 1:1. Teraz taki rezultat satysfakcjonowałby jedynie Włochów. Dla Chorwacji remis oznacza sensacyjne pożegnanie się z turniejem.

• Włochy kilka dni temu rywalizowały z Hiszpanią. Hit 2. kolejki mówiąc delikatnie rozczarował. O zwycięstwie La Furia Roja zdecydował gol samobójczy Riccardo Calafiorego. Wcześniej obrońcy tytułu z 2021 roku pokonali nie bez kłopotów reprezentację Albanii.

• Chorwacja gra mecz o wszystko w ostatniej kolejce. Z jednym punktem podopieczni Zlatko Dalicia są postawieni pod ścianą. Zwycięstwo potrzebne od zaraz, aby podtrzymać swoją przygodę na mistrzostwach Europy 2024. Wcześniej przegraliz Hiszpanią 0:3 oraz zremisowali 2:2 z niżej notowaną Albanią w dramatycznych okolicznościach.

• Witamy serdecznie! Czas na ostatnie mecze fazy grupowej w grupie B na Euro 2024. W jednym z Nich Chorwacja na Red Bull Arena w Lipsku zmierzy się z Włochami. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.