Muzyka relaksacyjna tworzona przez AI – poznaj jej zalety i zobacz, jak tworzyć własne utwory. Posłuchaj i przekonaj się, jak brzmi

Anita Persona
Teraz AI pomoże też w relaksie...tworząc w muzykę. Przekonaj się
Teraz AI pomoże też w relaksie...tworząc w muzykę. Przekonaj się Bing
Może cię to zaskoczy, ale sztuczna inteligencja jest coraz bliżej ludzi i tworzy coraz więcej rzeczy związanych ze sztuka. Najlepszym tego połączeniem, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, są utwory muzyki relaksacyjnej tworzone przez AI. Sprawdź ich zalety i jak samemu opracować coś dla siebie z użyciem AI.

Spis treści

AI, muzyka i relaks wchodzą do baru…

Sztuczna inteligencja w ostatnich latach poszła w zaskakującym kierunku. Nie tylko nie stanowi zagrożenia, jak niektórzy wieścili (np. w filmach czy teoriach spiskowych), ale zamiast przejmować fizyczne funkcje, tworzy sztukę. AI jest przy tym coraz bliżej ludzi, czego przykładem jest muzyka relaksacyjna tworzona właśnie przez sztuczną inteligencję.

Czym jest muzyka relaksacyjna, chyba każdy wie, tym bardziej że sama nazwa zdradza już wszystko. To melodie i utwory, które sprzyjają odprężeniu, relaksowi, ale też często koncentracji i można ich znaleźć całkiem sporo w sieci. Co jednak istotne, znalezienie dobrze zsynchronizowanych z naszym gustem i potrzebami utworów tego typu nie jest wcale sprawą łatwą.

Zalety muzyki relaksacyjnej od AI

Sama mam kilka ulubionych kompilacji ścieżek z muzyką relaksacyjną wspomagającą koncentrację, których odkrycie zajęło mi trochę czasu, więc wiem, że nie jest to proste. Przyznam jednak, że nie przyszło mi wcześniej do głowy, aby zwrócić się w tej sprawie do AI, ale zmieniłam zdanie. Dlaczego? Głównie z powodu dużych możliwości personalizacji, gdyż zamiast szukać, sami z pomocą dostępnych w sieci narzędzi możemy sobie stworzyć muzykę relaksacyjną idealnie dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Co więcej, jest to stosunkowo proste i na tyle szybkie, że utwory mogą być dostosowywane przez nas w czasie rzeczywistym, jak przejście od tła do pracy, po medytacje po zakończeniu obowiązków. Uczenie maszynowe plus bogata baza materiałów, dzięki którym szkolone są tego typu narzędzia, dodatkowo sprawiają, że sztuczna inteligencja może tworzyć nieskończoną ilość unikalnych utworów, eliminując ryzyko znudzenia się powtarzającą się muzyką.

Jak stworzyć i gdzie szukać relaksu muzycznego od AI?

Zamieszczona powyżej próbka twórczości muzycznej sztucznej inteligencji to jedynie przykład. Jeśli jednak chcesz znaleźć wygenerowane przez AI ścieżki z muzyką relaksacyjną, jak wspomniano, nie musisz zdawać się jedynie na YouTube. Poniżej znajdziesz kilka narzędzi i platform wykorzystujących AI do tworzenia kojących dźwięków i utworów muzycznych.

  • Endel – aplikacja, która generuje personalizowane dźwięki tła na podstawie preferencji użytkownika, pory dnia oraz bieżącej aktywności. Wykorzystuje AI do tworzenia dźwięków mających na celu zwiększenie koncentracji, relaksacji lub poprawę jakości snu.
  • Aiva (Artificial Intelligence Virtual Artist) – platforma do tworzenia muzyki, która używa AI do komponowania oryginalnych utworów w różnych stylach, w tym muzyki relaksacyjnej. Jest wykorzystywana przez muzyków, twórców gier i filmów do generowania ścieżek dźwiękowych.
  • Brain.fm – wykorzystuje naukowo opracowane algorytmy AI do tworzenia muzyki, która ma na celu poprawę skupienia, relaksacji i snu. Platforma opiera się na badaniach neurobiologicznych i dźwiękoterapii.
  • Mubert – usługa streamingowa, która generuje muzykę w czasie rzeczywistym przy użyciu AI. Użytkownicy mogą wybierać różne nastroje i style muzyki, a algorytmy tworzą unikalne utwory na żywo.

Muzyka relaksacyjna tworzona przez AI to nowoczesne rozwiązanie, które łączy zalety technologii z terapeutycznymi właściwościami muzyki. Dzięki personalizacji i niekończącym się wariacjom, narzędzia te mogą skutecznie wspierać różne aspekty życia codziennego, od pracy po relaks i zdrowie psychiczne.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl