Ogromny wzrost zachorowań w urlopowym raju Polaków. „Chorych jest więcej 3 razy więcej niż w lipcu”

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
od 7 lat
COVID-19 nie odpuszcza. Wiele krajów odnotowuje wzrost liczby chorych na koronawirusa. Wśród nich jest Macedonia Północna, która stała się popularnym kierunkiem urlopowym Polaków. Jak ogłosił macedoński Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego, w sierpniu wzrost zachorowań był ponad trzykrotny w porównaniu z lipcem.

Spis treści

COVID-19 w Macedonii Północnej. Trzy razy więcej chorych

Macedoński Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego ogłosił w środę 11 września 2024 roku, że liczba zachorowań na COVID-19 w Macedonii Północnej w sierpniu wzrosła ponad trzykrotnie w porównaniu z lipcem. W sierpniu wykryto 829 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli 3,3 razy więcej niż w lipcu – wynika z danych Instytutu.

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19.
Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. wirestock/freepik/wildpixel/Getty Images

Najwięcej zachorowań odnotowano w stolicy kraju, Skopje – 431 przypadków. Najwyższy odsetek zakażeń zarejestrowano z kolei w położonym na południu kraju mieście Kawadarci, gdzie wśród 38 tys. mieszkańców na COVID-19 zachorowało 90 osób.

W sierpniu 2024 roku w Macedonii Północnej z powodu zachorowania na COVID-19 zmarły trzy osoby. Od lutego 2020 roku do końca sierpnia 2024 roku zarejestrowano niemal 352 tys. przypadków i niecałe 10 tys. zgonów z powodu koronawirusa.

Sprawdź też: Jakie są objawy COVID-19? Koronawirus w 2024 roku wciąż nie odpuszcza. Lekarka: „tendencja wzrostowa zachorowań”

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej wydała zalecenia

Komisja ds. Chorób Zakaźnych Macedonii Północnej w obliczu wzrostu liczby zachorowań pod koniec sierpnia 2024 roku wydała zalecenia dotyczące podstawowych środków zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19.

– Należy unikać tłumów i długich pobytów w zamkniętych pomieszczeniach, pomieszczenia powinny być regularnie wietrzone, ludzie powinni częściej myć ręce i unikać bliskiego kontaktu z osobami chorymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Ministerstwo podkreśliło też, najskuteczniejszym sposobem ochrony ludzi przed poważniejszymi objawami choroby są szczepionki. Komisja potwierdziła też, że test na COVID-19 nie jest warunkiem wstępu do placówki ochrony zdrowia.

– Testy na COVID-19 powinny być przeprowadzane wyłącznie na podstawie wskazań, tj. jeśli pacjent ma objawy typowe dla COVID-19 – podało Ministerstwo.

Na spotkaniu Komisja zauważyła, że pacjenci z odrębnymi schorzeniami powinni być leczeni w odpowiednich placówkach służby zdrowia, nawet jeśli mają pozytywny wynik na COVID-19, a placówki są zobowiązane do zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 na innych pacjentów i personel poprzez izolację pacjentów z pozytywnym wynikiem.

W Macedonii Północnej w sierpniu 2024 roku odnotowano ponad trzykrotny wzrost zachorowań na COVID-19 w porównaniu z lipcem.

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl