Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską!

Materiał informacyjny Karcher
To, jak prezentuje się przestrzeń, w której mieszkamy, pracujemy i spędzamy czas wolny znacząco wpływa na nasze samopoczucie i komfort przebywania w danym miejscu. Dlatego tak ważne są inicjatywy i działania, które mają na celu poprawę jakości życia w mieście. Mając to na uwadze, Kärcher rozpoczął akcję, do której może dołączyć każdy mieszkaniec i realnie wpłynąć na wygląd swojego otoczenia. Poznaj szczegóły nadchodzącego wydarzenia!

Projekt „Oczyszczamy Atmosferę” - co to takiego?

Zanieczyszczone elewacje budynków, mury i ławki pokryte nieestetycznym graffiti, zarośnięte i nierówne chodniki to rzeczywistość wielu polskich aglomeracji. Choć samorządy starają się dbać o czystość i porządek w miastach, czasem to nie wystarczy. Dlatego Kärcher w ramach działań prowadzonych na rzecz zrównoważonego rozwoju rozpoczął długofalową akcję „Oczyszczamy Atmosferę”, której celem jest przywrócenie blasku różnym przestrzeniom miejskim w całej Polsce.
Koncepcja zrównoważonego rozwoju jest mocno zakorzeniona w działaniach marki Kärcher i obejmuje odpowiedzialność firmy za środowisko, produkty, łańcuchy dostaw, pracowników i lokalne społeczności. Poczucie dyskomfortu, wynikające z życia w zabrudzonych przestrzeniach stało się punktem wyjścia do stworzenia inicjatywy, do której może zaangażować się każdy, komu przeszkadzają szpetne graffiti czy wulgaryzmy na elewacjach i chodnikach.

Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską!

Dołącz do akcji i zmień Bulwary Wiślane!

„Oczyszczamy Atmosferę” jest akcją zaplanowaną w kilku polskich miastach. Inauguracja wydarzenia odbędzie się już 23 lipca 2022 na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. To jedno z ulubionych miejsc spotkań warszawiaków, zwłaszcza w ciepłe i pogodne letnie dni. Dlatego właśnie to miejsce jako pierwsze zostanie oczyszczone z przejawów wandalizmu i obraźliwych treści. W trakcie akcji planowane jest wysprzątanie deptaku i wyczyszczenie powierzchni betonowej oraz ławek. Nowy blask odzyska ponad 200 m² powierzchni. Każda osoba, która chce zobaczyć tę pozytywną przemianę, może dołączyć do wydarzenia i zaangażować się w poprawę jakości życia w mieście.

Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską!

Głównym partnerem akcji jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Przedstawiciele miasta będą również obecni na Bulwarach Wiślanych w trakcie realizacji projektu. To pokazuje, że zmiana wyglądu przestrzeni publicznych jest priorytetem zarówno dla władz, jak i mieszkańców.

Jak na co dzień możesz dbać o najbliższą Ci przestrzeń miejską?

Akcja firmy Kärcher to wyjątkowo ważny projekt, mający na celu zaangażowanie mieszkańców do dbania o to, co wspólne. W dużej mierze to od warszawiaków zależy, jak będzie prezentować się przestrzeń, w której żyją. W dbaniu o najbliższe otoczenie należy zacząć od siebie, a wbrew pozorom nie wymaga to wielkiego wysiłku. Wystarczy choćby nie zaśmiecać otoczenia. Warto również segregować śmieci i zaangażować się w lokalne działania, które mają na celu poprawę komfortu życia, na przykład takie jak „Oczyszczamy Atmosferę”.

Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską!

Ponadto, dobrym pomysłem jest zaangażowanie się w głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego lub nawet zgłaszanie własnych inicjatyw i projektów, które mogą korzystnie wpłynąć na wygląd miasta. W ramach budżetu obywatelskiego powstają nowe parki, miejsca odpoczynku i place zabaw, siłownie miejskie, a także zazieleniane i odnawiane zostają miejskie place.

Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską!

Kärcher oczyści kolejne miasta!

Projekt „Oczyszczamy Atmosferę” to nie tylko fizyczna zmiana przestrzeni miejskiej. To również edukacja i działania informacyjne mające na celu aktywizację i zachęcenie mieszkańców do większej troski o środowisko lokalne i miejsce zamieszkania. Ważne jest, aby każdy zrozumiał, że może dorzucić swoją cegiełkę i podnieść jakość codziennego życia poprzez dbanie o wspólne wartości.

W 2023 roku projekt wyruszy w Polskę, aby zmienić jakość życia mieszkańców różnych zakątków naszego kraju. Następnymi miastami na mapie akcji będą Łódź, Gdańsk i Katowice. Projektowi towarzyszyć będzie również aktywacja obywatelska. To mieszkańcy danych społeczności sami zadecydują, które powierzchnie mijane przez nich każdego dnia, oczyszczone zostaną ze szpecących je malowideł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przyłącz się do akcji “Oczyszczamy Atmosferę” i spraw, że Bulwary Wiślane staną się czystą i odświeżoną przestrzenią miejską! - Portal i.pl

Wróć na i.pl Portal i.pl