0 1 połowa

FC Barcelona

1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Barcelona wygrywa po bramce Lewandowskiego. Mallorca nie ma się czego wstydzić. Zagrała bardzo dobrze.

• Sędzia doliczył tylko trzy minuty.

• Ajjj! Mallorca naprawdę blisko wyrównania. Lee wjeżdża w pole karne, ale oddaje kiepski strzał. Wrzawa na trybunach.

• Dwa strzały Barcelony w jednej akcji. Próbowali Lewandowski i Roberto. Na posterunku Rajković.

• Mallorca dzielnie walczy o gola. Znów próbował Muriqi.

• Zszedł Ruiz de Galarreta. Za niego Junior.

• Muriqi oddaje celny strzał, lecz akcję i tak przerywa gwizdek sędziego. Spalony!

• Valjent otrzymał kartkę po akcji Torresa.

• I jeszcze Torres w miejsce Dembele.

• Roberto w miejsce Alby.

• Cufre za Costę.

• Słuszna kartka dla Busquetsa.

• Tym razem to Lewandowski przerywa akcję faulem. Dziwi się decyzji sędziego, ale nie ma racji. Faktycznie przewinił.

• Póki co w strzałach 9-8. Nie jest to wielki mecz Barcelony.

• Chaos w polu karnym gospodarzy. Lewandowski nieoczekiwanie dopada do piłki, lecz nie może oddać strzału.

• Ciasno w szesnastce gospodarzy. Odczuł to osaczony Lewandowski. Nie dał rady odwrócić się z piłką.

• Trzeba przyznać, że bramkarz Majorki ma odwagę i wyobraźnię. Tu próbuje dryblować Lewandowskiego:

lewandowski

• A u gospodarzy D. Rodriguez zmienia aktywnego Sancheza.

• Jest też Raphinha, a nie ma Fatiego.

• Schodzi Kessie, za niego Pedri.

• Fati potknął się przy próbie dryblingu. Nie ma mowy o karnym. Za chwilę podwójna zmiana.

• Dembele dogonił piłkę przed linią końcową. Zawrócił ją do Kessiego. Ten uderza mocno zza pola karnego, ale obok prawego słupka.

• Barcelona pozwala wyszumieć się gospodarzom. Sama raczej niechętnie atakuje. Czeka na swój moment.

• Gavi "pracuje" na żółtą kartkę. Kolejny faul w tym meczu.

• Ruchliwy Sanchez oddaje kolejne uderzenie. Próbuje po długim słupku. Trochę zabrakło, ale też trzeba pochwalić ter Stegena za obronę.

• Mallorca ładnie znalazła przestrzeń na prawym skrzydle. Stamtąd piłka została dośrodkowana w pole karne. Główkuje Muriqi, ale ter Stegen w zasadzie nie musiał zrobić nic, bo to było niecelny strzał.

• Barcelona tak jak na początku meczu cierpliwie wymienia podania.

• No to gramy dalej. Od środka rozpoczął Lewandowski.

• Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi dzięki pięknej bramce Lewandowskiego, jego dziewiątej w lidze hiszpańskiej. Na tę chwilę Duma Katalonii liderem tabeli, ale jutro gra przecież Real.

• Zrobił się bardzo nieczysty mecz. Dobrze, że za chwilę przerwa. Może piłkarze ochłoną.

• Mallorca rusza z kontrą. Kessie najpierw łapie rywala za koszulkę, potem przerywa akcję nogą. Kartka.

• Sypią się kartki. Żółtą zarobił Costa.

• Asystent Xaviego, prywatnie jego brat wylatuje z ławki. Otrzymał czerwoną kartkę, bo nie utrzymał nerwów na wodzy.

• Obaj stoperzy Barcelony z kartką! Tym razem Pique ukarany za faul. Zagotowało się na boisku.

• Christensen jako pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Przesadził z faulem.

• Ależ okazja na wyrównanie! To interwencja ter Stegena ratuje drużynę! Uderzał z bliska Sanchez.

• Lewandowski słusznie domaga się drugiego rzutu rożnego, bo trafił piłką w plecy rywala. Sędzia jest innego zdania.

• Tak wyglądała akcja bramkowa Lewandowskiego:

• Mallorca próbuje jakoś zareagować, jednak Barcelona jest szczelna.

• Fati mocno z bliska, ale ze spalonego i zresztą wysoko na bramką.

• lewandowski

• To dziewiąty gol Lewandowskiego w La Liga. Tymczasem... kolejna okazja Polaka. Tym razem próbował lobować bramkarz - nieudanie.

• Jak było? Fati wprowadził piłkę pod pole karne, tam Lewandowski nawinął obrońcę i oddał mocny strzał z prawej nogi. Trafił od lewego słupka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!!! ALE BRAMKA.

• Póki co Lewandowski bez strzału w meczu.

• Dembele uderza obok bramki. Pod polem karnym gospodarzy nawet ośmiu zawodników z pola. Jest ciasno.

• I znów drzemka Barcelony w obronie! Po dograniu z rożnego próbuje Ruiz de Galarreta. Też mocno jak Lee i też niecelnie.

• Mallorca jako pierwsza stwarza realne zagrożenie. Lee oddaje mocny strzał. Futbolówka o dobry metr mija poprzeczkę. Jest róg.

• Lewandowski wyciąga stoperów. Raillo przerywa jego akcję faulem.

• Sanchez sfaulował Christensena przy linii, na połowie Barcelony. Bez kartki.

• Fati uderza z prawej nogi w polu karnym. Tłok był spory i piłka zatrzymała się już na pierwszym rywalu. Wcześniej akcję daleko od bramki starał się rozegrać Lewandowski. Taki obrazek często widzimy w reprezentacji Polski.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Po nim strzał z dystansu - zablokowany.

• Balde za wysoko uniósł stopę. W konsekwencji trafił w głowę Lee.

• Barcelona od początku z piłką. Spokojnie ją rozgrywka, przygotowując pierwsze składne akcje.

• Od środka mecz rozpoczęła Mallorca. Gramy!

• mallorca

• Piłkarze są już na boisku. Trwa przywitanie kapitanów. Po stronie Barcelony to Busquets.

• Wróćmy jednak do faktów. Przed przerwą w lidze Barcelona pokonała Elche 3:0 głównie dzięki dubletowi Lewandowskiego.

• Lewandowski w zasadzie gra u siebie, bo na Majorce ma ekskluzywną posiadłość. To tam zakochał się w Hiszpanii i może nawet pewnego słonecznego dnia podjął decyzję o transferze do Dumy Katalonii...

• Barcelona walczy o szóste zwycięstwo w sezonie. Póki co traci do Realu dwa punkty.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Pedri, F. Torres, Alonso, Roberto, Raphinha, E. Garcia, Pena, Torre, Casao, Tenas.

• Ze skrzydeł Lewego będą wspierać Dembele i Fati, a nie Raphinha. W środku pomocy szansę dostaje Kessie.

• Robert Lewandowski na Majorce za niespełna pół godziny zapoluje na dziewiątą, a może i dziesiątą bramkę w La Liga. W składzie Barcelony brakuje kilku kontuzjowanych piłkarzy jak Araujo, de Jong czy Kounde.