Sutenerzy poszukiwani przez policję. Niestety niektóre kobiety też zmuszają do prostytucji! Zapamiętaj ich twarze

(adek)
Policja poszukuje sutenerek i sutenerów, którzy nakłaniali lub zmuszali kobiety do uprawiania prostytucji, a następnie czerpali z tego korzyści. Sprawdź, czy rozpoznajesz którąś z poszukiwanych osób. To może być Twoja sąsiadka lub sąsiad!
Policja poszukuje sutenerek i sutenerów, którzy nakłaniali lub zmuszali kobiety do uprawiania prostytucji, a następnie czerpali z tego korzyści. Sprawdź, czy rozpoznajesz którąś z poszukiwanych osób. To może być Twoja sąsiadka lub sąsiad! poszukiwani.policja.pl
Oto sutenerzy poszukiwani przez policję. Uważajcie szczególnie na kobiety zmuszające do prostytucji! Niestety mimo że tą przestępczą profesją trudnią się przede wszystkim mężczyźni, to zdarza się, że i kobiety poszukiwane są za stręczycielstwo. zobacz, kogo poszukuje policja w związku z Art. 203. KK oraz Art. 204. KK.

Tak wyglądają stręczyciele poszukiwani przez policję

Policja ściga osoby podejrzane o nakłanianie lub zmuszanie kobiet do uprawiania prostytucji. Według wymiaru sprawiedliwości ci ścigani mieli czerpać korzyści z tego niecnego procederu. Wszystkie informacje zawarte w naszym artykule pochodzą z policyjnej strony internetowej: poszukiwani.policja.pl z zostały pobrane 1.06.2023 roku. Obejrzyjcie zdjęcia i zapamiętajcie twarze poszukiwanych:

Art. 203. KK - Zmuszanie do uprawiania prostytucji

Kto, przemocą, groźbą bezprawną, podstępem lub wykorzystując stosunek zależności lub krytyczne położenie, doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 204. KK - Stręczycielstwo, sutenerstwo i kuplerstwo

  • § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • § 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.
  • § 3. Jeżeli osoba określona w § 1 lub 2 jest małoletnim, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Przeczytaj także: Gangsterzy z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Policja poszukuje osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Zdjęcia i dane poszukiwanych osób znajdziesz w poniższej galerii:

Jakie są formy prostytucji w Polsce?

W naszym kraju usługi seksualne świadczone są zazwyczaj przez agencje towarzyskie. Są to przede wszystkim eleganckie kluby o wysokim standardzie. Oprócz towarzystwa kobiet oferują pełny pakiet rozrywek t.j. muzyka, bar z alkoholami, a w niektórych nawet saunę, jacuzzi, a czy basen. Agencje często współpracują z taksówkarzami w celu werbowania klientów. Póki pracownice agencji same nie zgłoszą się na policję, to, co robią z klientami za zamkniętymi drzwiami w pokojach lokalu jest już prywatną sprawą dwojga dorosłych osób. Oficjalnie nie mają na to wpływu inne osoby. Czasem jednak policja kontroluje legalność pobytu osób, które do pracy w agencjach przyjechały z zagranicy.

Profesjonalne agencje towarzyskie o najwyższym standardzie oferują usługi na wysokim poziomie organizacyjnym, często w formie swoistych imprez kulturalno-rozrywkowych, gdzie seks jest dopełnieniem programu. Można tu też wyróżnić dość ekskluzywną grupę prostytutek świadczących usługi określonej grupie klientów, również przy okazji imprez biznesowych i szkoleniowych.
Lokale o niższym standardzie bywają opanowane przez grupy zorganizowane, oferują niższe zarobki, panuje w nich wysoka częstotliwość dopływu nowych kandydatek, nasilenie usług w okresie weekendowym, oferują jednak w miarę stałe badania lekarskie dla osób prostytuujących się i dążą do polepszenia warunków kulturalno-estetycznych.

Odrębną grupę stanowią tzw. mieszkaniówki. Jest to działalność prowadzona raczej przez indywidualne osoby w mieszkaniach prywatnych lub wynajmowanych dlatego ich standard znacznie odbiega od wcześniej wspomnianych klubów. Liczba osób świadczących usługi niezależnie jest jednak trudna do ustalenia gdyż faktycznie wiele tzw. prywatek to lokale znajdujące się pod kontrolą organizacji, mimo że osoby świadczące tam usługi skrupulatnie to ukrywają.

W Polsce występuje także prostytucja uliczna. Jest ona ograniczona do poszczególnych ulic największych miast. Dziewczyny werbujące klientów częściej można spotkać poza miastami przy głównych trasach tranzytowych lub wylotowych z miast. Z uwagi na to, że ich klientami często bywają kierowcy ciężarówek dlatego potocznie nazywa się je tirówkami. Ta forma prostytucji stanowi drugi z biegunów rynku, który można by określić jako „wulgarny”. Cechują go niskie zarobki prostytutek, wysoki stopień opanowania przez grupy zorganizowane, rzadsze badania lekarskie, częste kontakty bez zabezpieczeń i zachowania seksualne niebezpieczne dla zdrowia. Prostytucja miewa miejsce w samochodach, lasach, a także klatkach schodowych, parkach, dworcach kolejowych.

W Polsce prawie nie istnieją agencje pośrednictwa, które na przykład przypominały by ich amerykańskie odpowiedniki. Nieliczne straciły klientele na rzecz szeregu powstałych portali internetowych, które pozwalają za niedużą opłatą na zamieszczanie ogłoszeń towarzyskich i w ten sposób pośredniczą pomiędzy osobami świadczącymi usługi a klientami. Tym niemniej agencje i osoby prostytuujące się często oferują też usługi wyjazdowe u klienta.

Jako formę prostytucji można też traktować tzw. sponsoring, który polega na wiązaniu się w dłuższy, nieformalny związek z jedną osobą, często z pewnym zaangażowaniem emocjonalnym, w których jedna ze stron oferuje seks przede wszystkim w zamian za otrzymywane korzyści finansowe lub materialne. (na podst. Wikipedia)

Zobacz też:

Imię ojca: TADEUSZImię matki: BOGUMIŁANazwisko panieńskie matki: CHARUBINPłeć: mężczyznaMiejsce urodzenia: GRAJEWOData urodzenia: 1967-06-18Pseudonim: -Ostatnie miejsce zameldowania: CZARNOCINObywatelstwo: POLSKAPodstawa poszukiwania przez jednostki policjiBK KMP Łomża Wydział Kryminalny, 15-003 Białystok, ul. Sienkiewicza 65telefon: +48 85 670 2305email: dyzurny.kwp@bk.policja.gov.plposzukuje na podstawie: Art. 209 § 1 Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowychPoszukujące jednostki policji:BK KWP BiałystokPodstawy poszukiwań:Art. 209 § 1 Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych

Alimenciarze z województwa podlaskiego poszukiwani przez pol...

Sprawdź czym zawiniła płeć piękna!

Kobiety ścigane przez policję w regionie. Sprawdź, czym zawi...

Policja poszukuje morderców, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigani są z artykułu 148 KK. Są to nie tylko Polacy, ale i Rosjanie, Ukraińcy, a także Niemcy. Kliknij dalej, aby poznać ich wizerunki i dane

Oto najniebezpieczniejsze osoby w Polsce! Choć wyglądają nie...

10 najgorszych POLSKICH MORDERCÓW [TOPOWA DYCHA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sutenerzy poszukiwani przez policję. Niestety niektóre kobiety też zmuszają do prostytucji! Zapamiętaj ich twarze - Kurier Poranny

Komentarze 16

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krul Bul
Chodzi o lubuską Pedofilię O. i jej słynny program "Praca za s e k s"?
G
Gość
Tej pierwszej dałbym się zmusić.
G
Gość
Najlepsze są rysopisy na początku - wzrost xD No bardzo dużo informacji, aż dziw, że ich jeszcze nie znaleźli xD
G
Gość
One chyba namawiały Facetów do seksu :) bo teraz to du... jak konaj

i tylko wiadomo że to kobieta a nie krowa , bo ma tylko jedną parę cyc....
G
Gość
Oooo, Królowe życia :-)

Poszukajcie w pewnej stacji tv, tam takich szukają
G
Gość
Oj tam,. Wolactwo nam gwalciciela w TV zatrudniło i co się pytam
575-148-006
Nesterenko Pavlo
...............
.........................................
...............
.....................................................
...............
.........................................
...............
......................................
......................
.......................................
G
Gość

Chyse łuje.

G
Gość

Chyse wuje.

G
Gość

to nie sa ludzkie twarze, to sa maski tłustych atrap ludzkich

Wróć na i.pl Portal i.pl