Ubezpieczenie i długoterminowe oszczędzanie. Czy pandemia nauczy nas zabezpieczać przyszłość?

Materiał informacyjny PZU
Posiadanie dobrego ubezpieczenia na trudne zdarzenia losowe oraz zaplecza finansowego w postaci poduszki finansowej, która pomoże nam podczas nieprzewidzianych sytuacji życiowych to podstawa planowania bezpiecznej przyszłości dla siebie i swoich najbliższych. W szczególności mogliśmy zaobserwować to w ostatnich latach, kiedy to z dnia na dzień musieliśmy przystosować się do pandemicznej rzeczywistości. Jak, więc wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla siebie?

Ubezpieczenie a finanse. Czy Polacy potrafią zarządzać oszczędnościami?

Z badań przeprowadzonych przez największego polskiego ubezpieczyciela PZU wynika, że zaledwie co czwarty ankietowany Polak posiada oszczędności powyżej półrocznego dochodu, które, mówiąc krótko, w wielu nagłych sytuacjach mogą okazać się niewystarczające. Często, jeżeli już odkładamy jakieś pieniądze, to i tak wydajemy je przy najbliższej okazji. Dlatego tak ważna jest wiedza o produktach, które zapewniają ochronę i pomagają w długoterminowym oszczędzaniu.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt się nie spodziewał, że skutki pandemii będą tak drastyczne. Oczywiście, poza tymi najważniejszymi – związanymi ze zdrowiem, pojawiły się także te finansowe. Wiele osób zaczęło wykonywać swoje obowiązki służbowe zdalnie, dzięki czemu więcej czasu spędza z rodziną. W tej nowej rzeczywistości łatwiej jest im określić potrzeby i obszary, o które nie tylko chcą, ale także powinny zadbać i je zabezpieczyć. To z kolei przełożyło się na zainteresowanie ubezpieczeniami. Oczywiście, nie wszystko można przewidzieć, ale na wypadek wielu zdarzeń można się zabezpieczyć. Zwłaszcza, że pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła.

Boom na ubezpieczenia

Ubezpieczenia związane z życiem i zdrowiem były w 2020 roku popularniejsze niż w zeszłych latach. PZU Życie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzyło ofertę ubezpieczeń indywidualnych. Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych przez firmę jest możliwość objęcia ochroną w ramach jednej polisy siebie, małżonka lub partnera życiowego oraz dzieci. Oferta dotyczy ubezpieczeń na życie PZU Gwarantowane Jutro, PZU Wsparcie Najbliższych, PZU Na Dobry Początek i PZU Ochrona Każdego Dnia, a każdy z tych produktów można wzbogacić o dodatkową ochronę. Warto też podkreślić, że oferta ubezpieczeń dodatkowych jest bardzo szeroka i poza finansowym wsparciem w wielu sytuacjach można też zapewnić sobie i bliskim dostęp do prywatnej opieki medycznej.

PZU dąży do tego, aby zmiany odpowiadały na potrzeby i oczekiwania klientów i co ważne - zapewniały faktyczną i przede wszystkim realną pomoc. Wszystko po to, aby lepiej wspierać ubezpieczonych i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych. Na przykład w ramach polisy PZU Gwarantowane Jutro, po upływie okresu ubezpieczenia otrzymujemy kwotę zagwarantowaną w polisie, bez względu na sytuację na rynkach finansowych. Z drugiej strony, osoby wskazane w polisie mogą dostać należne pieniądze z ubezpieczenia w razie śmierci ubezpieczonego.

Polisa na życie i zdrowie – zabezpieczenie przyszłości dzieci

Większość z nas chciałoby oszczędzać na przyszłość swoich dzieci. Najczęściej myślimy o pomocy związanej z edukacją oraz kupnem mieszkania. Warto jednak od myślenia przejść do działania, zwłaszcza że i dzieciństwo nie zawsze jest beztroskie: zdarzają się wypadki, pojawiają choroby, niestety również te ciężkie. Dlatego także w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest polisa na życie i zdrowie.

Dzięki ubezpieczeniu PZU Na Dobry Początek to Ty decydujesz, jak długo chcesz oszczędzać i w jakim wieku, po osiągnięciu pełnoletności, dziecko otrzyma pieniądze z polisy. Natomiast jeśli zdecydujesz się na dodatkowe ubezpieczenie rentowe, w razie Twojej śmierci dziecko będzie otrzymywało comiesięczną rentę. To nie wszystko, ubezpieczenie możesz kupić, nawet jeśli nie jesteś rodzicem dziecka. To doskonały pomysł na prezent.

Ubezpiecz się i zacznij oszczędzać

Oczywiście część osób w tym miejscu powie, że chciałaby oszczędzać, ale nie posiada wystarczającej wiedzy w tym zakresie. Bardzo często nie wiemy, od czego tak naprawdę chcemy się ubezpieczyć i który produkt będzie najlepiej odpowiadał naszym oczekiwaniom. Szukając informacji, wielu z nas w pewnym momencie może czuć się przytłoczona nadmiarem danych, terminologią ubezpieczeniową czy po prostu samym myśleniem o możliwych wypadkach i chorobach.

Właśnie takie podejście bardzo często powoduje, że podjęcie decyzji odsuwamy w czasie, na lepszy moment. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste - wystarczy umówić się na rozmowę ze specjalistą w dziedzinie ubezpieczeń. Taka osoba poprowadzi spotkanie, pomoże przeanalizować sytuację życiową i dobrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie, odpowie na trudne pytania i wyjaśni wątpliwości w najbardziej przystępny sposób.

Przyszłość jest dzisiaj, więc zadbaj o nią. Pobierz nasz e-book a dowiesz się, jak żyć długo i szczęśliwie.Wejdź na stronę kampanii pzu.pl/zyj-dlugo-i-szczesliwie

Zakładem ubezpieczeń jest PZU Życie SA. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczeń (OWU): typ P Plus, Opieka Medyczna S, PZU Pod Dobrą Opieką wraz z umowami dodatkowymi oraz w Umowie grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie dla małych przedsiębiorców, będących członkami Klubu PZU Pomoc w Życiu (PZU z Myślą o Życiu i Zdrowiu), dostępnych na pzu.pl, w naszych oddziałach lub u naszych agentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl