Legia Warszawa

2

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Zagłębie Lubin zagra u siebie w niezwykle ważnym meczu z Piastem Gliwice, natomiast Legia Warszawa przy Łazienkowskiej podejmie Cracovię.

• Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Jasmin Burić - 2
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Bartosz Kopacz - 2
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Arkadiusz Woźniak - 2, (Mateusz Grzybek - 2)
    • Tomasz Makowski - 3
    • Łukasz Łakomy - 4, (Tornike Gaprindaszwili - bez oceny)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Filip Starzyński - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Damjan Bohar - 2, (Sasa Żivec - 3)
    • Rafał Adamski - 3, (Dawid Kurminowski - 2)

• Kacper Tobiasz - 3
    • Maik Nawrocki - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 3
    • Yurii Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 4
    • Bartosz Slisz - 3
    • Igor Strzałek - 3, (Rafał Augustyniak - 3)
    • Josue - 4, (Robert Pich - bez oceny)
    • Filip Mladenović - 3, (Makana Baku - bez oceny)
    • Ernest Muci - 4, (Tomas Pekhart - bez oceny)
    • Maciej Rosołek - 3
  • Legia Warszawa wygrywając ten meczu utrzymuje siedem punktów straty do liderującego Rakowa Częstochowa. Natomiast Zagłębie Lubin wciąż jest na wyciągnięcie ręki dla Piasta Gliwice znajdującego się w strefie spadkowej.

• Koniec meczu w Lubinie! Legia Warszawa pokonuje Zagłębie 2:1!

• W końcówce meczu naciska Zagłębie Lubin, ale niewiele z tego wynika.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Tornike Gaprindaszwili zmienił Łukasza Łakomego.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Robert Pich zmienił Josue.

• Kacper Chodyna ponownie popędził prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Kacper Chodyna dostał piłkę w polu karnym Legii i oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał!

• Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale tym razem piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

• Natomiast Makana Baku pojawił się w miejsce Filipa Mladenovića.

• Dwie kolejne zmiany w Legii Warszawa. Tomas Pekhart zastąpił Ernesta Muciego

• Szybka akcja Zagłębia Lubin, dostał piłkę Sasa Żivec, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Natomiast Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Mateusz Grzybek zmienił Arkadiusza Woźniaka

• Rafał Augustyniak dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia, ale oddał strzał wprost w rywala.

• W Zagłębiu Lubin Dawid Kurminowski zmienił Rafała Adamskiego.

• Koronkowa akcja Zagłębia Lubin, ale w decydującym momencie Filip Starzyński fatalnie zagrał na pole karne Legii.

• Pierwsza zmiana w Legii Warszawa. Rafał Augustyniak zmienił Igora Strzałka.

• Łukasz Łakomy zdecydował się na mocny strzał z dystansu, spóźniony Kacper Tobiasz nie zdążył do piłki i ta zatrzepotała w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Łukasz Łakomy daje nadzieje Zagłębiu na korzystny rezultat!!!

• Po zdobyciu bramki Legia nieco oddała inicjatywę, ale Zagłębie na razie nie potrafi z tego skorzystać.

• Josue mocno dośrodkował z rzutu wolnego, top lotu piłki delikatnie przeciął Ernest Muci i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Ernest Muci podwyższa na 2:0!!!

• Filip Starzyński ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika.

• Kacper Chodyna popędził skrzydłem, ale zagrał wprost w nogi obrońcy.

• Josue został ostro sfaulowany przez Bartosza Kopacza i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale obrońcy Legii zdołali oddalić zagrożenie.

• Zagłębie Lubin ruszyło z kontratakiem, jednak Filip Starzyński zagrał wprost w nogi rywala.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, jednak wrzutka w pole karne Legii trafiła wprost w ręce Kacpra Tobiasza.

• Zagłębie Lubin wywalczyło rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Zagłębia Lubin. Sasa Żivec pojawił się w miejsce Damjana Bohara.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Legia prowadzi z Zagłębiem Lubin 1:0.

• Filip Mladenović popędził skrzydłem, ale jego wrzutka okazała się bardzo niedokładna.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kacper Tobiasz nie najlepiej wybił piłkę spod własnej bramki, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał z tego skorzystać.

• Długo trwało sprawdzanie możliwego faulu na graczu Zagłębia, ale ostatecznie bramka Legii została uznana.

• Paweł Wszołek dostał prostopadłe podanie wpadł w pole karne Zagłębia, minął rywala i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Paweł Wszołek otwiera wynik meczu w Lubinie!!!

• Josue zagrał prostopadle, ale niedokładnie i obrońcy gospodarzy oddalili zagrożenie.

• Kacper Chodyna oddał mocny strzał z dystansu, ale Kacper Tobiasz Pewnie interweniował.

• Szybki mecz w Lubinie, cios za cios. Oba zespoły mają wiele sytuacji na stworzenie groźnych sytuacji.

• Josue zagrał mocne podanie w pole karne Zagłębia na nogę Ernesta Muciego, ten oddał zaskakujący strzał, ale Jasmin Burić skutecznie interweniował!

• Znowu Legia częściej przy piłce, a gospodarze czekają na kontratak.

• Josue oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Jasmin Burić.

• Kacper Chodyna został obdarzony znakomitym prostopadłym podaniem, wpadł w pole karne Legii i oddał mocny strzał, który znakomicie wybronił Kacper Tobiasz!

• Legia coraz częściej utrzymuje się przy piłce. Goście znacznie lepiej spisują się w ostatnich minutach.

• Rozegranie rzutu rożnego przez Legię nie przyniosło zagrożenia.

• Kolejna oskrzydlająca akcja Legii, jednak wrzutka Pawła Wszołka zostało wybite na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu trafiło do Artura Jędrzejczyka, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Ernest Muci zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka odbita od rywala opuściła plac gry.

• W odpowiedzi Paweł Wszołek popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował fatalnie.

• Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego nie zagroziło bramce Legii.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Ernest Muci popędził na bramkę Zagłębia, wpadł w pole karne rywali, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Rafała Adamskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Gospodarze zaatakowali prawą stroną boiska i wywalczyli rzut rożny.

• Zagłębie po raz pierwszy wyszło z piłką za własną połowę.

• Bartosz Slisz zagrał prostopadle do Ernesta Muciego, ale zawodnik Legii na spalonym.

• Znakomite prostopadłe podanie do Macieja Rosołka, ale tego uprzedził Jasmin Burić

• Rozpoczynamy pojedynek w Lubinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Mecz Zagłębia Lubin z Legią Warszawa rozpocznie się z małym opóźnieniem z powodu przedłużającego się pojedynku Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

• Latem Legia Warszawa pewnie wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin 2:0 po dwóch bramkach Pawła Wszołka. Dzisiaj skrzydłowy stołecznej drużyny również wybiegnie w pierwszym składzie.

• Natomiast Legia Warszawa jest wiceliderem tabeli i chcę odzyskać siedmiopunktową stratę do Rakowa Częstochowa, który dzisiaj już wygrał swoje spotkanie. Legioniści przed tygodniem wygrali z Koroną Kielce 3:2, mimo że w pewnym momencie prowadzili już 3:0. Dzisiaj faworytem wydaje się być Legia, która zagra na zdecydowanie lepszej murawie niż przed tygodniem na własnym obiekcie.

• Zagłębie Lubin do dzisiejszego spotkania przystępuje w niezłych nastrojach. Przed tygodniem "Miedziowi" w meczu derbowym wygrali ze Śląskiem Wrocław aż 3:0 nie dając rywalom żadnych szans. Rozpędzona drużyna Waldemara Fornalika dzisiaj chce podtrzymać dobrą serię, ale naprzeciw staje niezwykle trudny przeciwnik. Zagłębie zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli, ale w przypadku zwycięstwa może awansować nawet o trzy pozycje.

• Witamy serdecznie! w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin na własnym stadionie zmierzy się z Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.