Łukasz Konstanty
Porażką zakończył się drugi towarzyski mecz polskich siatkarek z reprezentacją Holandii, który odbył się 10 maja w Bielsku-Białej. Po czwartkowym zwycięstwie 3:0 w piątek Biało-Czerwone doznały porażki 2:3. Był to ostatni sprawdzian naszej reprezentacji przed rozpoczynającą się w przyszłym tygodniu Ligą Narodów.

W pierwszym spotkaniu podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:0, okazały się lepsze także w dwóch dodatkowych setach, które obydwie drużyny rozegrały już po zakończeniu rywalizacji. W piątek Pomarańczowe postawiły znacznie trudniejsze warunki.

Nieudany początek Biało-Czerwonych

Nasz zespół spotkanie rozpoczął w mocnym zestawieniu, a na parkiecie zameldowały się m.in. Oliwia Różański, Martyna Łukasik i Magdalena Stysiak. Początek spotkania wskazywał, że czeka nas zacięta rywalizacja i rzeczywiście przez pierwszą część seta nikt nie był w stanie wypracować sobie przewagi. Jako pierwsze uczyniły to Holenderki, które odskoczyły na 16-13, pilnowały trzypunktowego prowadzenia, a w końcówce seta jeszcze podkręciły tempo kończąc ostatecznie tę część spotkania zwycięstwem różnicą ośmiu punktów.

W drugiej partii od początku do końca rządziły Holenderki, które szybko uzyskały przewagę (5-1) i choć Biało-Czerwone ruszyły w pościg za rywalkami (8-7), nie udało się doprowadzić do wyrównania. Przeciwniczki znów zyskały znaczną przewagę (20-13) i choć jeszcze nasz zespół starał się uratować seta, ostatecznie skończył się on porażką 18:25.

Niemoc przełamana, zabrakło kropki nad i

Niemoc podopieczne Lavariniego przełamały w trzecim secie. Tym razem to Polki wypracowały sporą przewagę (16:10) i wydawało się, że nic nie będzie w stanie naszemu zespołowi odebrać zwycięstwa. Holenderki ambitnie walczyły jednak do końca, doprowadziły do wyrównania (24:24), na szczęście w decydującym momencie szalejąca Nova Marving została zatrzymana przez polski blok (26:24).

Czwarty, początkowo wyrównany set, zakończył się pewnym zwycięstwem Biało-Czerwonych (25:19). Decydująca partia zupełnie jednak nie wyszła naszym siatkarkom. Od stanu 6:8 na niekorzyść Polek podopieczne Lavariniego zdobyły już jedynie punkt i ostatecznie zakończyły potyczkę porażką 2:3.