1/12
Lech Poznań w niedzielę zagra o przełamanie fatalnej passy w...

Lech Poznań w niedzielę zagra o przełamanie fatalnej passy w meczach z Legią Warszawa na jej stadionie. Kolejorz przy Łazienkowskiej przegrał siedem ostatnich spotkań. Z kolei Maciej Skorża... od 13 lat NIE poległ w stolicy jako trener. Można zadać pytanie, która passa się w niedzielę skończy? My za to sprawdzamy, na kogo w tym hitowym starciu postawi trener Kolejorza. Skorża ma już kilku swoich "żołnierzy", ale ma też... pozytywny ból głowy, bo wielu zawodników jest w dobrej formie.

Kto zagra od pierwszej minuty z Legią? --->

Kibice Lecha Poznań motywowali piłkarzy przed wyjazdem do Warszawy:

2/12
Przed sezonem rywalizacja o miano pierwszego bramkarza w tym...

Filip Bednarek

Przed sezonem rywalizacja o miano pierwszego bramkarza w tym sezonie była do samego końca. Skorża postawił na van der Harta i ten nie zawalał meczów. Holender jednak w meczu z Wisłą Kraków doznał kontuzji i do bramki wskoczył Bednarek. Początkowo Lech Poznań komunikował, że Mickey będzie gotowy do gry po przerwie na mecze reprezentacji. Tak się jednak nie stało, o co w piątek dopytaliśmy na konferencji prasowej. Holender wrócił do swojego kraju i tam przechodzi dalsze badania. Trener Skorża mówi, że van der Hart może wypaść na dłużej, a to szansa dla Bednarka. On też bronił w ostatnim meczu w Warszawie, przegranym 1:2. 29-letni Wielkopolanin w tym sezonie wystąpił w czterech meczach Lecha (3 w lidze, jeden w pucharach) i wpuścił tylko jednego gola, zachowując trzy czyste konta.

3/12
Słowak jako jedyny z lechitów w przerwie reprezentacyjnej...

Lubomir Satka

Słowak jako jedyny z lechitów w przerwie reprezentacyjnej rozegrał pełne dwa mecze po 90 minut w ramach eliminacji do mistrzostw Świata. Niestety dla niego - Słowacja nie ma już szans pojechać na mundial. W kadrze gra w środku obrony z Milanem Skriniarem, ale w Lechu ostatnio Maciej Skorża widzi go na prawej obronie, bo ten daje tam zdecydowanie większe zabezpieczenie. Biorąc pod uwagę, że w Legii na tej stronie będzie grał Filip Mladenović, to bardzo wątpliwe, że Skorża zdecyduje się na wariant z bardziej ofensywnie grającym Joelem Pereirą. Dodatkowo Satka dobrze uzupełnia blok defensywny w momencie, kiedy Lech atakuje. W defensywie wtedy Kolejorz gra na trójkę z tyłu

4/12
To jeden z tych wspomnianych "żołnierzy" Skorży. Jako jedyny...

Bartosz Salamon

To jeden z tych wspomnianych "żołnierzy" Skorży. Jako jedyny ze wszystkich lechitów zagrał we wszystkich 10 meczach w lidze od pierwszej do ostatniej minuty - łącznie 900 minut. Trener bez niego nie wyobraża sobie środka obrony. Kibice Lecha mogą myśleć podobonie.