1/4
Lech Poznań efektownie uczcił jubileusz 100-lecia klubu,...

Lech Poznań efektownie uczcił jubileusz 100-lecia klubu, pewnie wygrywając z Jagiellonią Białystok 3:0. Po pierwszej połowie kibice mogli mieć jednak powody do niepokoju. Gospodarze grali bowiem niemrawo i nieskutecznie. Wszystko zmieniło się po przerwie. Najpierw lont podpalił Mikael Ishak, a fajerwerki wystrzelili zmiennicy, czyli Joao Amaral i Dawid Kownacki. Ponad 40 tys. widzów miało więc okazję świętować wysoką wygraną i wyjątkowy dzień w historii swojego ukochanego Kolejorza. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Macieja Skorża za mecz z Jagiellonią. Skala ocen 1-10.

FILIP BEDNAREK 6
Bramkarz Lecha nie miał za dużo pracy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Można nawet powiedzieć, że się wynudził, bo tylko dwa razy bramce gospodarzy zagroził nowy nabytek Jagi, Brazylijczyk Carioca. Tylko jednak przy pierwszym strzale golkiper Kolejorza musiał interweniować.

JOEL PEREIRA (GRAŁ DO 70. MINUTY) 6
Jeden z najbardziej aktywnych piłkarzy Lecha. Widać było, że chce rozruszać prawą stronę gospodarzy, ale często brakowało mu precyzji. W sumie jednak jego ofensywne wejścia mogły się podobać, tak samo zresztą jak odbiory na własnej połowie.

BARTOSZ SALAMON 6
Już w tygodniu płynęły pomyślne informacje w sprawie naszego stopera, ale jak kibice zobaczyli go na murawie, to na pewno jeszcze mocniej odetchnęli z ulgą. Tradycyjnie imponował celnością przy długich podaniach. Miał jednak jedną pomyłkę przy prostopadłym podaniu.

ANTONIO MILIĆ 6
Pewny w swoich poczynaniach i trudny do przejścia dla każdego piłkarza Jagi. Po pierwszych 30 minutach poczuł się już tak pewnie, że spóźnił się przy strzale Carioki. Trochę brakowało go nam przy stałych fragmentach gry, ale w pierwszej połowie mieliśmy ich jak na lekarstwo.

PEDRO REBECHO 5
Zagrał bardziej zachowawczo niż w poprzednich spotkaniach, a przecież goście z Białegostoku nie przyjechali ze skrzydłowymi klasy światowej. Nie miał też zbyt wielu okazji do centrowania i podłączania się do kontrataków Kolejorza.

<iframe src="https://www.tvp.pl/shared/details.php?copy_id=59147368&object_id=59147357&autoplay=true&is_muted=false&allowfullscreen=true&template=external-embed/video/iframe-video-embed-cmp.html" &show_text=false&width=700&t=0" width="700" height="393" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

3/4
ADRIEL BA LOUA (GRAŁ DO 70. MINUTY)	 6...

POMOCNICY

ADRIEL BA LOUA (GRAŁ DO 70. MINUTY) 6
Pierwszy kwadrans Iworyjczyk miał dobry, bo pokazywał się do gry i szukał kombinacyjnych zagrań. Z czasem jednak jego zapał się wyczerpywał, podobnie zresztą jak we wcześniejszych meczach. Po meczu z Wisłą Kraków miał być przełom, a znów pojawiły się znaki zapytania.

NIKA KWEKWESIKIRI 5
Gruzin zdecydowanie grał za głęboko, a przecież pojawił się w wyjściowej jedenastce Lecha po to, żeby gra nabrała kolorytu i pierwiastka nieobliczalności. W pierwszej połowie zaliczył też stratę przed polem karnym, która mogła zakończyć się bramką dla gości.

JESPER KARLSTROEM (GRAŁ do 76. MINUTY) 7
Powołanie do szwedzkiej kadry na arcyważny mecz z Czechami wyraźnie go uskrzydliło. Nie unikał gry do przodu i świetnie sobie radził z zadaniami w defensywie. Szkoda tylko, że znów brakowało mu mocy przy uderzeniach zza pola karnego. Piękna asysta przy golu Ishaka.

JAKUB KAMIŃSKI (GRAŁ DO 76.MINUTY) 6
Zmieniał strony boiska, dużo biegał i chętnie dzielił się piłką. Od niego jednak oczekujemy więcej, czyli stworzenia liczebnej przewagi poprzez wygranie indywidualnego pojedynku. Wszystkie niedostatki przykrył piękną asystą (siódmą w sezonie) przy bramce Joao Amarala.

4/4
DANI RAMIREZ (GRAŁ DO 45. MINUTY)	 4...

NAPASTNICY I ZMIENNICY

DANI RAMIREZ (GRAŁ DO 45. MINUTY) 4
Hiszpan jest daleki od optymalnej formy. Dostał szansę od trenera Macieja Skorży, ale kompletnie jej nie wykorzystał. Za rzadko był przy piłce, przez co nie miał znaczącego wpływu na ofensywę Lecha.

MIKAEL SHAK 7
W pierwszej połowie dochodził do sytuacji strzeleckich, ale brakowało mu skuteczności albo wyczucia przy unikaniu pozycji spalonej. Na początku drugiej połowy tak się ustawił i tak huknął z woleja, że Lech od tego momentu mógł już rozpocząć huczne świętowanie jubileuszu. Jego trafienie to był kluczowy moment spotkania.

Grali także
JOAO AMARAL (grał od 45. minuty) 8:
Nie może rozpoczynać meczu na ławce, bo bez niego Lech jest jak bez iskry zapłonowej. Bramka na 2:0 to pokaz wzorcowego przemieszczania się w polu karnym.

DAWID KOWNACKI (grał od 70. minuty) 7: Zaliczył wejście smoka i „zamknął” mecz bramką na 3:0.

TOMASZ KĘDZIORA (grał od 70. minuty) 6: Lech będzie miał z niego pociechę.

FILIP MARCHWIŃSKI I PEDRO TIBA (grali od 76. minuty): Za krótko do oceny.