5 z 24
Pierwszy mecz tego sezonu przy Bułgarskiej był...

Lech Poznań - Cracovia 2:0, 6 sierpnia, 20:30: Bartosz Salamon 47, Jakub Kamiński 54

Pierwszy mecz tego sezonu przy Bułgarskiej był rozczarowaniem, bo zakończył się wynikiem 0:0 z Radomiakiem. Potem była ważna wygrana w Zabrzu z Górnikiem 3:1. Następnie do Poznania przyjechała Cracovia. Zespół Macieja Skorży po golach Salamona i Kamińskiego pokonał wówczas zespół prowadzony przez Michała Probierza 2:0. Środkowy obrońca zdobył swojego pierwszego gola dla Lecha i cieszył się wraz z kibicami. "Kamyk" z kolei potwierdził swoją jakość.

Radość piłkarzy Lecha Poznań uchwycona przez naszych fotoreporterów --->

Błysk Kamińskiego i Amarala. Oceniamy piłkarzy Lecha za mecz z Zagłębiem

Maciej Skorża: W wielu aspektach drużyna mnie zaskoczyła

Klątwa przełamana, Zagłębie pokonane!

Zobacz zdjęcia trybun z meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin --->

"Wokół Bułgarskiej" po meczu Lecha z Zagłębiem. Klątwa przełamana!

6 z 24

7 z 24
Po meczu z Cracovią lechici wygrali mecz z beniaminkiem...

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0, 22 sierpnia, 17:30: Mikael Ishak 17, Nika Kwekweskiri 63

Po meczu z Cracovią lechici wygrali mecz z beniaminkiem Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Następny mecz był największym wyzwaniem do tej pory. W 5. kolejce przyjechała do Poznania ekipa Piotra Stokowca, ale wyjechała z takim samym wynikiem jak Cracovia. 2:0 po golach Ishaka i Kwekweskiriego. Szczególnie ten drugi gol Gruzina zapadł w pamięć.

8 z 24
W 6. kolejce do Poznania przyjechała Pogoń Szczecin i długo...

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 28 sierpnia, 17:30: Pedro Tiba 90 - Luka Zahovič 85

W 6. kolejce do Poznania przyjechała Pogoń Szczecin i długo wydawało się, że portowcy wywiozą ze stolicy Wielkopolski komplet punktów i twierdza przy Bułgarskiej padnie dość szybko. W końcówce meczu do siatki trafił Luka Zahović, a wcześniej w drugiej połowie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Nika Kwekweskiri. Jednak w przerwie na boisku pojawił się Pedro Tiba, który zagrał być może najlepsze 45 minut w swojej przygodzie z Lechem Poznań. I to on strzałem z dystansu zapewnił remis, po czym pobiegł cieszyć się z kibicami do Kotła.