1/4
Lech Poznań do przerwy nie zasługiwał, by przegrywać 0:1....

Lech Poznań do przerwy nie zasługiwał, by przegrywać 0:1. Grał nawet nieźle, lecz brakowało skuteczności. Od 70 min. jednak z Lecha zeszło powietrze. Zmiany dokonane przez van den Broma, choć miały na celu doprowadzenie do wyrównania, niewiele wniosły. Kolejorz przegrał juz trzeci mecz w ekstraklasie i to na własnym boisku. Sytuacja mistrzów Polski robi się fatalna.

Zobacz jak oceniliśmy lechitów--->

2/4
Filip Bednarek 6...

BRAMKARZ I OBROŃCY

Filip Bednarek 6
W pierwszej części miał jedną dobra interwencje, a gdy Petr Schwarz przymierzył z lewej nogi, nie dosięgnął piłki. W drugiej częściej to jemu Lech zawdzięcza, że nie przegrał więcej

Joel Pereira 4
Aktywny, dobrze współpracował z Citaiszwilim, ale bardzo niedokładny. Po kilku dośrodkowaniach aż sam kręcił głową z niedowierzania, że tak mógł zagrać.

Nika Kwekweskiri 4
Przy golu dla Śląska zbyt łatwo dał się ograć. Ale nie jest środkowym obrońcą i na tej pozycji występuje tylko dlatego, że w Lechu jest "szpital". Groźnie uderzył z rzutu wolnego.

Maksymilian Pingot 3
Gra coraz odważniej. Próbował nawet wejść z piłką na połowę Śląska, ale ją stracił. W 70 min. popełnił jednak katastrofalny błąd po którym Kolejorz mógł stracić drugiego gola

Barry Douglas 4
Widać, że się starał, kilka razy zdublował pozycję Marchwińskiego, ale tak jak w przypadku Pereiry ostatnie podanie pozostawiało wiele do życzenia. Skóraś w 60 min. "okradł go z asysty

3/4
Gio Citaiszwili 6 (grał do 63 minuty)...

POMOCNICY

Gio Citaiszwili 6 (grał do 63 minuty)
Najlepszy piłkarz Lecha w pierwszej części. Efektowny, ale nie efektywny. Wyraźnie brakowało mu szczęścia, bo dwa jego strzały były minimalnie niecelne, a raz dobrze interweniował bramkarz Śląska

Jesper Karlstroem 4 (grał do 56 minuty)
Dobrze uzupełniał się z Murawskim dzięki czemu Lech w pierwszej części miał przewagę w środku pola. Opuścił boisko, bo van den Brom zdecydował się grać tylko na jednego defensywnego pomocnika

Radosław Murawski 5
Po kilku słabszych meczach, wreszcie zagrał na dobrym poziomie. Miał kilka ważnych odbiorów, po których Lech stwarzał sobie okazje. W drugiej części niestety nie tak skuteczny. Zdarzały mu się łatwe straty.To pewnie wynik zmęczenia

Filip Marchwiński 5
Zaraz na początku proste błędy techniczne uniemożliwiły mu opanować piłkę. Lecz w miarę upływu czasu wyglądał coraz lepiej, a jego akcje mogły się podobać. Był bliski zdobycia gola przed przerwą, ale piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka. W drugiej połowie po zmianie pozycji zniknął z pola widzenia

Afonso Sousa 2 (grał do 56 minuty)
Przez jego stratę w środku , a potem powrót w stylu Muhara, Kolejorz stracił gola. Potem próbował się zrehabilitować i był bliski strzelenia ładnego gola. Lecz jak pech to pech.