1 z 4
Lech Poznań pierwszy raz od pięciu lat i jedenasty raz w...

Lech Poznań pierwszy raz od pięciu lat i jedenasty raz w historii zameldował się w finale Pucharu Polski. Kolejorz także może pochwalić się tym, że w pięciu meczach w tych rozgrywkach nie stracił żadnej bramki, a sam strzelił aż czternaście. We wtorek podopieczni Macieja Skorży pokonali w półfinale zespół z trzeciej ligi - czwartego poziomu rozgrywkowego - Olimpię Grudziądz (3:0) po golach Dawida Kownackiego i dwóch Barrego Douglasa. Lechici 2 maja zagrają o pierwsze trofeum od siedmiu lat. Sprawdźcie oceny zawodników Kolejorza w skali 1-10.

Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Olimpią Grudziądz --->

2 z 4
MICKEY VAN DER HART – 7...

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART – 7
W pierwszej połowie – kolokwialnie mówiąc – plaża. Mógł przynieść sobie fotel i telefon, by czytać Twittera. Sporadycznie dotykał piłkę. Po przerwie złapał jedyny strzał celny gości. Zanotował drugie czyste konto z rzędu i drugie w Pucharze Polski. Wydaje się, że to Holender jest teraz pierwszym wyborem w bramce Lecha.

JOEL PEREIRA 8 (grał do 78. minuty)
Pierwsza połowa bez błysku, ale w drugiej już popisał się firmowym zagraniem, czyli asystą po dośrodkowaniu z bocznego sektora. Za chwilę zrobił znowu to samo i zanotował drugą asystę. Potwierdził dobrą dyspozycję z ostatniego spotkania

TOMASZ KĘDZIORA 7
Drugi mecz w Lechu od pierwszej minuty. Niczym się nie wyróżnił. Pewny występ.

LUBOMIR SATKA 6
Grał pewnie. W drugiej części chciał zaskoczyć bramkarza strzałem z dystansu. Skupiał się na wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki. Raz dał się zaskoczyć rywalom, ale nie padł z tego gol.

BARRY DOUGLAS 9
Grał z niezwykłym luzem. Miał sporo czasu na zagrania swoją lewą nogą. Pokazywał się do gry i podłączał do ataku. Zanotował asystę i na początku drugiej połowy strzelił gola. Potem od razu po czerwonej kartce w podobnej akcji podwyższył na 3:0, zdobywając drugiego gola. Zagrania prawą nogą zdecydowanie do poprawy.

3 z 4
JESPER KARLSTROM 7 (grał do 65. minuty)...

POMOCNICY

JESPER KARLSTROM 7 (grał do 65. minuty)
Nie popełnił praktycznie żadnego błędu. Imponował dokładnością podań. Miał szansę na gola, ale obrońca gości zdążył w ostatniej chwili.

NIKA KWEKWESKIRI 7
Rozrzucał piłki w boczne sektory oraz przyspieszał i odpowiednio zwalniał grę Lecha. Przy drugim golu popisał się świetnym przerzutem do Pereiry. Grał bardzo ekonomicznie.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6 (grał do 65. minuty)
Michał Skóraś od pierwszej minuty, a z ławki to dwaj inni piłkarze, co widać nie od dzisiaj. W końcówce pierwszej połowy powinien mieć swojego gola, ale zamiast podać do Kownackiego, to sam zdecydował się na finalizację i wyszło źle. Miał szczęście, że wyszedł cało z ostrego wślizgu jednego z zawodników rywali.

DANI RAMIREZ 7
Hiszpan jak zwykle na tle rywali z niższej ligi pokazywał różnice. Grał z dużą lekkością i mecz sprawiał mu przyjemność. Druga połowa już nieco gorsza.

FILIP MARCHWIŃSKI 7 (grał do 71. minuty)
Początkowo brakowało mu dokładności i skupił się na rozmowach z sędziami, ale był jednym z najaktywniejszych lechitów w pierwszej połowie. Pokazywał się do gry i cały czas chciał mieć piłkę. Widać też, że poprawił swoją fizyczność. Przed przerwą Skóraś „okradł go” z asysty.

4 z 4
DAWID KOWNACKI 8 (grał do 71. minuty)...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

DAWID KOWNACKI 8 (grał do 71. minuty)

Miał swoją sytuację w pierwszych 20 minutach i powinien oddać zdecydowanie lepszy strzał. Za to kilka minut później już otworzył wynik spotkania, choć pomogli mu obrońcy rywali. „Kownaś” godnie zastępuje Ishaka, a to duża sztuka. Bardzo mu się chciało i był bardzo aktywny.

Grali także:
ADRIEL BA LOUA 5 (grał od 65. minuty)
Próbował dryblingów i pokazywał się do gry, ale zbyt wiele z tego nie wychodziło. Rywale sporo go faulowali.

MATEUSZ SKRZYPCZAK 6 (grał od 65. minuty)
Wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika za Karlstroma. Grał na dużej intensywności i blisko rywala.

MIKAEL ISHAK 6 (grał od 71. minuty)
To było jego pierwsze wejście z sezonu z ławki rezerwowych. Grał na dużym luzie. Trener dał mu „poczuć” boisko przed meczem z Legią.

JAKUB KAMIŃSKI 5 (grał od 71. minuty)
Mogło zdziwić wprowadzenie go na boisko w drugiej połowie. Nie zrobił różnicy po wejściu na boisko.