1/4
Lech Poznań w drugiej połowie meczu z Pogonią Szczecin...

Lech Poznań w drugiej połowie meczu z Pogonią Szczecin zagrał koncert. Niesamowite sześć minut sprawiło, że Kolejorz pokonał na wyjeździe lidera tabeli aż 3:0 i sam wrócił na pozycję czołowej drużyny w lidze po 23. kolejce PKO Ekstraklasy. To był najlepszy mecz wyjazdowy Lecha Poznań w tym sezonie. I to w Szczecinie! Oceniliśmy piłkarzy Macieja Skorży za to zwycięstwo. Kilku naprawdę błysnęło (skala ocen 1-10).

Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Pogonią --->

2/4
FILIP BEDNAREK 6...

BRAMKARZ I OBROŃCY

FILIP BEDNAREK 6
Nie stracił czujności w jednej istotnej sytuacji w pierwszej połowie dla Pogoni. W drugiej połowie, mimo przegrywania Pogoni, nie miał zbyt wiele pracy. Rywale oddali tylko jeden celny strzał w meczu. To jego ósme czyste konto w szesnastym meczu.

JOEL PEREIRA 8
Groźna strata piłki w początkowej fazie, ale w defensywie grał odpowiedzialnie, a o to były największe obawy. Druga połowa także na wysokim poziomie i zanotował piątą asystą w tym sezonie. Świetny występ.

BARTOSZ SALAMON 7
Jak zwykle był nie do przejścia dla zawodników Pogoni. Jak zwykle pokazał kilka długich i celnych podań. Selekcjoner reprezentacji Polski obserwował go z bliska i lechita mógł mu wpaść w oko.

ANTONIO MILIĆ 7
Nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie. Dobrze przesuwał i asekurował. Zanotował dwa świetne odbiory na początku drugiej połowy.

PEDRO REBOCHO 8
Od początku meczu pewny w defensywie. Pogoń nie mogła go przejść. Nawet gdy podchodził wyżej, to zabierał piłkę rywalom. Obok Murawskiego wyróżniał się w pierwszych 45 minutach. W drugiej połowie nie zszedł z wysokiego poziomu.

3/4
JESPER KARLSTROM 7...

POMOCNICY

JESPER KARLSTROM 7
Nieco mniej widoczny do przerwy niż Murawski, z którym wymieniał się pozycjami. W środku pola Pogoń w pierwszych 45 minutach zbyt wiele nie pograła. Po przerwie grał na swoim, wysokim poziomie. Dobrze zachował się przy golu na 1:0.

RADOSŁAW MURAWSKI 8
Był wszędzie. Nie odpuszczał żadnej piłki. Bardzo solidne pierwsze 45 minut. Wyróżniająca postać w barwach Lecha. Fantastyczna asysta drugiego stopnia przy golu Ishaka. Najlepszy mecz Radka do tej pory w Kolejorzu.

KRISTOFFER VELDE 5 (grał do 84. minuty)
W pierwszych minutach szukał dryblingu i starał się stwarzać przewagę na połowę rywala. Gdyby w jednej akcji lepiej przyjął piłkę, wyszedłby sam na sam ze Stipicą. W końcówce pierwszej połowy mógł zachować się lepiej w polu karnym. Miał swoją sytuację bramkową na początku drugiej połowy.

JOAO AMARAL 5 (grał do 66. minuty)
Aktywny od pierwszych minut. Dawał sygnał do pressingu. Niestety przegrał kilka pojedynków. Brakowało mu też odpowiedniego czucia piłki. Jako pierwszy zszedł z boiska i... słusznie.

JAKUB KAMIŃSKI 6 (grał do 84. minuty)
Niewidoczny od pierwszych minuty. Nie robił różnicy i nie wygrywał pojedynków. W drugiej połowie blisko było drugiej żółtej kartki. Zapowiadał się przeciętny występ, ale popisał się świetną asystą do Ishaka.

4/4
MIKAEL ISHAK 9 (grał do 84. minuty)...

NAPASTNICY I REZERWOWI

MIKAEL ISHAK 9 (grał do 84. minuty)
Wszyscy kibice martwili się, czy kapitan wróci do składu. Wrócił i jak zwykle walczył za dwóch. Wracał nawet pod własną bramkę. A dodatkowo strzelił ogromnie ważnego gola na 1:0 i podwyższył z rzutu karnego na 3:0.

Grali także:
DAWID KOWNACKI (grał od 66. minuty) 8
Wszedł za Amarala i pierwsze dwa kontakty z piłką miał fatalne. Za to wykończył fantastyczne podanie od Pereiry i podwyższył na 2:0. Dodatkowo wywalczył rzut karny. Takie zmiany, to rozumiemy.