1/4
Lech Poznań zasłużenie przegrał w Radomiu z Radomiakiem 1:2....

Lech Poznań zasłużenie przegrał w Radomiu z Radomiakiem 1:2. Kilku piłkarzy Kolejorza zagrało zbyt słabo i ze zbyt słabym zaangażowaniem, by lechici mogli w sobotę zremisować z dobrze dysponowanym zespołem Dariusza Banasika. Kilku piłkarzy zagrało bardzo słabo. Oceniliśmy piłkarzy Macieja Skorży po spotkaniu Lecha Poznań w jego rodzinnym mieście. Skala ocen 1-10.

Oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Radomiakiem --->

2/4
FILIP BEDNAREK 4...

BRAMKARZ I OBROŃCY

FILIP BEDNAREK 4
Musi popracować nad wybiciami piłki, bo oddawał ją rywalom. Rzut karny wyczuł, ale nie miał szans go wybronić. Po przerwie nie miał zbt wiele okazji do interwencji. Przy drugim straconym golu nie mógł zrobi dużo wiecej.

ALAN CZERWIŃSKI 4
W pierwszej połowie prawą stroną rywale Lecha grali, jak chcieli. Znowu grał więcej do tyłu niż do przodu. W ofensywie miał kilka niecelnych zagrań. Po przerwie wyglądał już w niej lepiej, ale brakowało dokładności.

BARTOSZ SALAMON 4
Nie był tak pewny jak zwykle. Brakowało zrozumienia z Rogne. W drugiej połowie miał mniej pracy.

THOMAS ROGNE 5
Wystąpił pierwszy raz w tym sezonie w lidze. Wygrał kilka ważnych główek, ale miewał problemy z zawodnikami Radomiaka, a szczególnie w ustawieniu. W drugiej połowie wyglądał już pewniej i kilka razy wyprzedził rywali w odbiorze.

BARRY DOUGLAS 2 (grał do 86. minuty)
Przy drugiej straconej bramce zgubił ustawienie. W defensywie bardzo słabo. W ofensywie szukał przeszywających podań, ale dał w niej zespołowi mniej niż Czerwiński.

3/4
JESPER KARLSTROM 3 (grał do 62. minuty)...

POMOCNICY

JESPER KARLSTROM 3 (grał do 62. minuty)
Rywale od pierwszych minut „polowali na jego ręce”. Przy drugiej sytuacji nie zdążył schować ręki, którą nabił Abramowicz, przez co był rzut karny. Więcej truchtał niż biegał.

RADOSŁAW MURAWSKI 4 (grał do 45. minuty)
Walczył za dwóch w środku pola, a rywale go nie oszczędzali i zarobili na nim dwie żółte kartki. Miał problemy z graczami Radomiaka i na drugą połowę już nie wyszedł.

ADRIEL BA LOUA 2 (grał do 45. minuty)
Od pierwszych minut miał problemy. Tu sfaulował, tu źle przyjął, a tam źle podał. Nie potrafił wygrywać dryblingów. Słusznie na drugą połowę już nie wyszedł. Najsłabszy w drużynie.

JOAO AMARAL 4 (grał do 72. minuty)
Najbardziej groźny z lechitów w pierwszej połowie, ale to mierne pocieszenie. W drugiej już nie potrafił stworzyć zagrożenia. Pomagał w defensywie.

JAKUB KAMIŃSKI 3
Bardzo slaby początek. Był niewidoczny i nie potrafił stworzyć zagrożenia – zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Nie robił różnicy, a na tle Radomiaka powinien.

4/4
MIKAEL ISHAK 4...

NAPASTNICY I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 4
Totalnie niewidoczny w pierwszych minutach. Był poza grą. Ostatnio jest „pierwszym obrońcą rywali”. Tracił większość piłek, ale wytrzymał ciśnienie i pewnie wykorzystał rzut karny. Za to podwyższamy ocenę.

Grali także:

DANI RAMIREZ 5 (grał od 62. minuty)
Wniósł nieco ożywienia w ofensywie, ale nie odmienił losów meczu.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6 (grał od 46. minuty)
Zaczął od niecelnego podania, ale przez pierwsze kilka minut po wejściu zrobił więcej niż Ba Loua przez całą pierwszą połowę. Wygrał kilka pojedynków i to po jego zagraniu był rzut karny dla Lecha. Najlepszy w zespole. Druga dobra zmiana - podobnie jak w meczu w Lubinie. To chyba czas na pierwszy skład dla Michała w meczu z Górnikiem.

NIKA KWEKWESKIRI 5 (grał od 46. minuty)
Dzięki niemu Lech zaczął wykorzystywać wolne przestrzenie. Czasami grał nieco za wolno, ale wniósł ożywienie do środka pola. Poprawił statystyki dokładności podań w Lechu.

ARTUR SOBIECH 3 (grał od 72. minuty)
Niewidoczny. Nie stworzył żadnego zagrożenia i źle się ustawiał.

JOEL PEREIRA (grał od 86. minuty)
Grał za krótko, żeby ocenić.

Kolejorz zawiódł. Siebie i kibiców

Maciej Skorża: Przegraliśmy mecz w pierwszej połowie

Przejdź na i.pl

Kosmiczna oprawa po porażce Nadala. Godne pożegnanie legendy w Madrycie [GALERIA]

Wings for Life w niedzielę w Poznaniu! Dlaczego Polki są zazwyczaj w nim najlepsze?