5/13
Trudno wyobrazić sobie blok obronny „Pasów” bez niego. A...
fot. Andrzej Banaś

Środkowy obrońca: MATEJ RODIN (Cracovia)

Trudno wyobrazić sobie blok obronny „Pasów” bez niego. A jednak trzeba będzie, bo piłkarz został wytransferowany do KV Oostende. Cracovia nie sprzedała go zeszłej zimy do tego klubu (oferta opiewała na 800 tys. euro), ale zrobiła to teraz, na pół roku przed końcem kontraktu. Wartość piłkarza z pewnością wzrosła. Rodin to prawdziwy szef defensywy, lider. Z rundy na rundę jego forma rośnie. Po przyjściu do zespołu zdarzały się mu głupie błędy, ale teraz się ich wystrzega. Dobrze gra głową, co przydaje się też pod bramką przeciwnika. Choć jesienią jedynego gola strzelił po uderzeniu nogą w spotkaniu z Jagiellonią. Była to zwycięska bramka. Dobrze funkcjonuje zarówno w bloku 4-osobowym, jak i wtedy, gdy jest jednym z trzech środkowych - tym ustawionym najbardziej centralnie. Jego wielką zaletą jest to, że gra fair, rzadko fauluje. Jesienią dostał tylko jedną żółtą kartkę. (ŻUK)

Rezerwowi

1. David Jablonsky (Cracovia)

2. Igor Łasicki (Wisła Kraków)

3. Tomasz Wojcinowicz (Puszcza)

4. Nemanja Tekijaski (Bruk-Bet Nieciecza)

6/13
Boczny obrońca w ramach trzyosobowego bloku środkowych...
fot. cracovia.pl

Środkowy obrońca: VIRGIL GHITA (Cracovia)

Boczny obrońca w ramach trzyosobowego bloku środkowych defensorów, grający zarówno z prawej, jak i lewej strony Rodina. Cieszy się ogromnym zaufaniem trenera Zielińskiego. Od kiedy trafił do Cracovii - w marcu 2022 roku, opuścił zaledwie jeden ligowy mecz z powodu kontuzji. „Pasy” zapłaciły za niego blisko milion euro. Nie widać tych pieniędzy na boisku, bo Rumun aż tak bardzo nie błyszczy, ale jest niesamowicie solidny. Próbuje zagrażać bramce rywali, przeważnie strzelając głową po stałych fragmentach gry, ale jakoś nie może wstrzelić się w bramkę przeciwników. Jedynego gola w „Pasach”, jak do tej pory, zdobył w pucharowym meczu z ŁKS Łagów. Rozliczany jest jednak z obowiązków defensywnych, a z tych wywiązuje się należycie. Ma za sobą jeden mecz w reprezentacji Rumunii, ale ostatnio nie był do niej powoływany, tzn. był w szerokiej kadrze, ale w tej ścisłej już nie. (ŻUK)


Rezerwowi

1. Jakub Jugas (Cracovia)

2. Łukasz Sołowiej (Puszcza Niepołomice)

3. Wiktor Biedrzycki (Bruk-Bet Nieciecza)

4. Michal Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz)

7/13
Gdyby nie kontuzja - zerwanie więzadeł w kolanie, jakiej...
fot. Andrzej Banaś

Lewy obrońca: KAMIL PESTKA (Cracovia)

Gdyby nie kontuzja - zerwanie więzadeł w kolanie, jakiej nabawił się w sierpniu, to kto wie, czy nie pojechałby na mundial… To może zbyt odważna teza, ale piłkarz był w kręgu zainteresowania Czesława Michniewicza, który znał go dobrze z reprezentacji młodzieżowej. Były już selekcjoner reprezentacji Polski powołał go w maju do szerokiej kadry na mecze Ligi Narodów. Pestka nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji, ale poznał atmosferę kadry. Wiosną dochodził do swej najlepszej dyspozycji, jesień zaczął pomyślnie, jako nowy kapitan zespołu. Jego pozycja rosła. Brutalnie nową rzeczywistość przerwała wspomniana już kontuzja. Ma małe szanse, by jeszcze w tym sezonie zaprezentować się na boiskach ekstraklasy. Bardzo uniwersalny, łatwo przystosowuje się do różnych systemów gry. Potrafi też zagrozić bramce rywala - wiosną uczynił to skutecznie cztery razy, w tym dwukrotnie w meczu z Wisłą Płock. (ŻUK)

Rezerwowi

1. Michal Siplak (Cracovia)

2. Michał Koj (Puszcza Niepołomice)

3. Marcin Grabowski (Bruk-Bet Nieciecza)

4. Krystian Wachowiak (Wisła Kraków)

8/13
Wydawało się, że w tym sezonie będzie prawdziwym liderem...
fot. Andrzej Banaś

Defensywny pomocnik: MATHIAS HEBO RASMUSSEN

Wydawało się, że w tym sezonie będzie prawdziwym liderem Cracovii. Zaczął bowiem jesień piorunująco. Znakomity przegląd pola w parze z idealnymi crossowymi podaniami sprawiły, że widziano w nim piłkarza wielkiego formatu. Potem nieco spuścił z tonu, ale nadal to bardzo ważne ogniwo „Pasów” . Defensywny pomocnik wysokich lotów. Wiosną grał wszystkie mecze, w drugiej połowie roku już tak różowo nie było, bo przegrał z kontuzją i w końcówce jesieni już nie występował. Na newralgicznej przecież pozycji, na której głównym zadaniem jest rozbijanie ataków przeciwnika, potrafi grać bardzo czysto i rzadko „łapie” kartki. Nie osłabia więc zespołu. Uniwersalny zawodnik, który ustawiony nieco bliżej bramki rywala też doskonale daje sobie z tym radę, bo piłka nie przeszkadza mu w grze, a to spory atut na każdej pozycji na boisku. (ŻUK)

Rezerwowi

1. Marko Poletanović (Wisła Kraków)

2. Andrij Dombrowskij (Bruk-Bet Nieciecza)

3. Piotr Wlazło (Bruk-Bet Nieciecza)

4. Thibault Moulin (Wieczysta Kraków)

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

On czerpie z życia pełnymi garściami! Kolorowe życie Kordiana spod Nowego Sącza

On czerpie z życia pełnymi garściami! Kolorowe życie Kordiana spod Nowego Sącza

Protesty mieszkańców na osiedlu Pileckiego w Oświęcimiu dały efekt

Protesty mieszkańców na osiedlu Pileckiego w Oświęcimiu dały efekt

Przypuszczalny skład Wisły Kraków na mecz z GKS-em Katowice

Przypuszczalny skład Wisły Kraków na mecz z GKS-em Katowice

Zobacz również

Te zwierzęta ze schroniska KTOZ czekają na kochający i bezpieczny dom

Te zwierzęta ze schroniska KTOZ czekają na kochający i bezpieczny dom

Trawa nie chce rosnąć w cieniu? Nie przejmuj się nią, tylko posadź te rośliny

Trawa nie chce rosnąć w cieniu? Nie przejmuj się nią, tylko posadź te rośliny