1/4
Lech Poznań poprawił sobie humory po wysokiej porażce w...

Lech Poznań poprawił sobie humory po wysokiej porażce w Lizbonie, sprawiając porządne lanie beniaminkowi z Bielska-Białej. Pierwszy gol Thomasa Rogne rozwiązał worek z bramkami. W drugiej połowie drużyna z Bułgarskiej wyraźnie już się bawiła z rywalami proszącymi o jak najniższy wymiar kary.

2/4
FILIP BEDNAREK		 6...

BRAMKARZ I OBROŃCY

FILIP BEDNAREK 6
Przy nieuznanym golu Roginicia nie miał nic do powiedzenia. Poza tą sytuacją bramkarz Kolejorza w pierwszej połowie nieźle się wynudził. Kilka razy wyszedł na przedpole i kilka razy pomógł kolegom w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.

WASYL KRAWEĆ 5
Ukrainiec dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, ale od nowoczesnego obrońcy mamy prawo oczekiwać więcej niż tylko blokowania rozpędzonych rywali. W ofensywie nie brakowało mu chęci, brakowało mu natomiast precyzji.

THOMAS ROGNE 7
Jak na kapitana przystało bronił jak lew, strzelał jak rasowy snajper i wspierał kontuzjowanego kolegę, czyli Nikę Kaczarawę, jak najlepszy przyjaciel. Przy bramce zaimponował zdecydowaniem i dobrym ustawieniem.

DJORDJE CRNOMARKOVIĆ 6
Nie popełnił błędu, bo bramka dla „Górali” nie została uznana, ale Roginić w anulowanej sytuacji wyraźnie go uprzedził. Poza tym Serb grał bardzo pewnie i skutecznie.W dodatku pozazdrościł koledze z obrony i w pewnym momencie chciał skopiować wyczyn Rogne.

ALAN CZERWIŃSKI 7
Niektórzy dziwili się, że to on został wyznaczony do centrowania z narożnika boiska. Szybko jednak zmienili zdanie, kiedy po jego dośrodkowaniu piłkę do siatki wpakował norweski stoper. Często też inicjował akcje na skrzydle.

3/4
JAN SYKORA		5...

POMOCNICY

JAN SYKORA 5
Większość akcji Lecha rozgrywana była na bokach boiska, ale kto wie czy nie była to w większym stopniu zasługa obrońców niż pomocników. Czech wydawał się kandydatem na dynamicznego skrzydłowego, tymczasem niemal w każdym meczu trochę rozczarowuje.

PEDRO TIBA 7
Portugalczyk nie zagrał w Lizbonie i na pewno z nim w składzie Kolejorz nie byłby tak bezradny. Pomocnik o żelaznych płucach po raz kolejny pokazał, że jest świetnym łącznikiem między defensywą a ofensywą. Zbierał mnóstwo drugich piłek i zdobył efektownego gola.

JAKUB MODER 7
Reprezentacyjny pomocnik wyraźnie odżył. W pierwszej połowie więcej razy strzelał na bramkę rywali niż przez cały poprzedni miesiąc. Oczywiście klasa przeciwnika sprzyjała poprawie statystyk, ale być może Moder za chwilę znów wejdzie na wyższy poziom.

DANI RAMIREZ 7
W pierwszej połowie był mało widoczny, za to w drugiej grał jak z nut. Najpierw posłał do boju Pedro Tibę wypieszczonym podaniem z okolic własnego pola karnego, a następnie był tam gdzie, trzeba przy strzale Jana Sykora i podwyższył wynik na 4:0.

JAKUB KAMIŃSKI 5
Młody pomocnik w pierwszej połowie miał dwie bardzo istotne straty. Na szczęście beniaminek z Bielska nie potrafił z nich zrobić właściwego użytku. Zaliczył poprawny występ, ale po jego ruchach widać już zmęczenie wyczerpującą dla Lecha jesienią.

4/4
MIKAEL ISHAK		8...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 8
Szwed zaliczył 15 bramkę w swoim 20 występie w Lechu. Czy przed sezonem ktoś spodziewał się aż takiej skuteczności byłego snajpera Norymbergi? Chyba nie, a on przecież wciąż zaskakuje. W niedzielę strzelił gola nie po podaniu, tylko po odbiorze i sprytnym przepchnięciu rywala w polu karnym.

Grali także:
TYMOTEUSZ PUCHACZ 6
­– Wszedł na boisko, kiedy już goście byli pogodzeni z losem, a mimo to nie odpuszczał i bronił lepiej niż zwykle.

MICHAŁ SKÓRAŚ 5– Nie jest już w takim „gazie” jak miesiąc temu.

MOHAMMAD AWWAD 5 – Zagrał poprawnie, ale furory nie zrobił, choć inaczej byśmy go ocenili, gdyby trafił do siatki z woleja w doliczonym czasie gry i nie był przy tym na pozycji spalonej.

FILIP MARCHWIŃSKI I KARLO MUHAR – Grali za krótko, by ich ocenić.