1 z 4
Lech Poznań stoczył na boisku w Niecieczy wojnę...

Lech Poznań stoczył na boisku w Niecieczy wojnę błyskawiczną. Zadał miejscowym "Słonikom" dwa szybkie ciosy, po czym pozwolił rywalowi na przejęcie inicjatywy. Kiedy ten jednak się wykrwawił, zadał cios ostateczny i odniósł trzecie zwycięstwo w batalii o mistrzostwo Polski. Nic dziwnego więc, że umocnił się na fotelu lidera ekstraklasy. Bohaterami byli wszyscy, ale najbardziej mogła się podobać chyba bramka Barry Douglasa, który strzelił z wolnego w swoim starym, dobrym stylu.

Zobacz oceny lechitów za mecz z beniaminkiem ---->

2 z 4
MICKEY VAN DER HART 7...

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART 7
Holenderski bramkarz nie miał dużo pracy, ale w kilku kluczowych momentach stanął na wysokości zadania. Najważniejsze, że obronił strzał Grzybka z 7 m. W drugiej połowie wyjął też groźny strzał Terpiłowskiego.

ALAN CZERWIŃSKI 5 (grał do 45 minuty)
Może nie był tak błyskotliwy w ofensywie jak pauzujący za czerwoną kartkę Pereira, ale harował na całej szerokości i długości boiska.

BARTOSZ SALAMON 5
Niepewny przy interwencjach w polu karnym. Za często wybijał piłkę pod nogi rywali. Nie miał też swobody ruchów przy wyprowadzaniu piłki, ale wychowanek Lecha Poznań spisuje się dużo lepiej w tym sezonie.

LUBOMIR SATKA 6
Miał dwa kluczowe wybicia w pierwszej połowie. Słowak trzymał w ryzach defensywę, choć i jemu zdarzały się nieudane zagrania.

BARRY DOUGLAS 7
To był stary dobry Barry Douglas. Otworzył wynik w swoim stylu, czyli przepięknym strzałem z wolnego, a potem był jeszcze blisko gola z kornera.

3 z 4
JESPER KARLSTROEM 5...

POMOCNICY

JESPER KARLSTROEM 5
W takim meczu, kiedy po 5 min prowadzi się 2:0 pomocnik powinien stwarzać przewagę w drugiej linii. Tymczasem Szwed zniknął z pola widzenia.

PEDRO TIBA 5 (grał do 85. minuty)
Słabszy występ motoru napędowego Kolejorza. Szukał gry, ale piłka nie szukała jego. Kiedy już ją zdobył, nie potrafił zrobić z tego użytku.

JOAO AMARAL 7 (grał do 53. minuty)
Wykorzystał „prezent” od bramkarza, choć trzeba pamiętać, że po drodze okiwał jeszcze obrońcę. Następnie popisał się pięknym wolejem, ale chybił.

JAKUB KAMIŃSKI 6
Jak zwykle bardzo pracowity i skłonny do rajdów lewą stroną boiska. Napędzał akcje Kolejorza, ale momentami robił to zbyt chaotycznie.

MICHAŁ SKÓRAŚ 5 (grał do 71. minuty)
Starał się być aktywny, ale brakowało mu precyzji. Można było odnieść wrażenie, że chwilami tracił kontrolę nad piłką i umiejscowieniem partnerów.

4 z 4
MIKAEL ISHAK 6 (grał do 85. minuty)...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 6 (grał do 85. minuty)
To nie był dzień naszego snajpera... do 80 min. W końcówce I połowy sprokurował karnego. Za to w końcówce meczu zrobił to, co do niego należy.

Grali także:
ANTONIO MILIĆ (6) (grał od 46. minuty)
Chorwat zagrał wzorcowo i zaliczył asystę.

NIKA KVEKVESKIRI (6) (grał od 53. minuty)
Był bardzo aktywny od momentu wejścia na boisko i to on dośrodkował z rogu przy trzeciej bramce. Świetne wejście, które pochwalił też na konferencji po meczu Maciej Skorża.

FILIP MARCHWIŃSKI (5) (grał od 71. minuty)
Mógł mieć asystę, ale Pedro Tiba fatalnie przestrzelił.