1/8
Prawie wszyscy piłkarze Lecha Poznań oraz Warty Poznań...

Prawie wszyscy piłkarze Lecha Poznań oraz Warty Poznań zakończyli swoje reprezentacyjne zgrupowania. Jedyny, który cały czas rozgrywa mecze w kadrze jest Jordan Courtney-Perkins. Wypożyczony obrońca Zielonych wraz z kadrą Australii bierze udział w turnieju Pucharu Azji U23. Zawodnicy, którzy powrócili do klubów, otrzymali od swoich sztabów szkoleniowych kilka dni dodatkowego urlopu przed przygotowaniem się do nowych rozgrywek. Sprawdźcie, jak poradzili sobie zawodnicy poznańskich klubów podczas spotkań swoich reprezentacji.

Zobacz, jak poradzili sobie piłkarze Lecha i Warty w meczach reprezentacji --->

2/8
Dla szwedzkiego pomocnika było to drugie powołanie do...

Jesper Karlstrom (Szwecja): 3 mecze, 151 minut

Dla szwedzkiego pomocnika było to drugie powołanie do reprezentacji od czasu kiedy rozpoczął swoją przygodę w Kolejorzu. Karlstrom podczas ostatniego zgrupowania zaliczył trzy występy w Lidze Narodów, podczas których jego reprezentacja wygrała ze Słowenią 2:0, a także przegrała dwukrotnie z Norwegią (1:2 oraz 2:3).

Zobacz występ kolejnego zawodnika --->

3/8
Na zero z tyłu - tak można przedstawić występy Słowaka...

Lubomir Satka (Słowacja): 2 mecze, 180 minut

Na zero z tyłu - tak można przedstawić występy Słowaka podczas ostatnich meczów w kadrze. "Lubo" podczas meczów Ligi Narodów rozegrał dwa mecze od pierwszej do ostatniej minuty i dwukrotnie zaliczył czyste konto, a jego reprezentacja wygrała z Białorusią (1:0) oraz Azerbejdżanem (1:0), z którym to otrzymał żółtą kartkę.

W dwóch pozostałych spotkaniach, w których Satka nie wystąpił, zespół prowadzony przez Samuela Slovaka uległ dwukrotnie z Kazachstanem (0:1 oraz 1:2). Dla obrońcy Kolejorza były to odpowiednio występy numer 26 i 27 w narodowych barwach.

4/8
Gruzin powrócił ze zgrupowania w bardzo dobrym nastroju....

Nika Kwekweskiri (Gruzja): 4 mecze, 282 minuty

Gruzin powrócił ze zgrupowania w bardzo dobrym nastroju. Jego reprezentacja w czterech meczach Ligi Narodów zdobyła aż 10 punktów, a sam pomocnik Kolejorza był czołową postacią swojej kadry. Reprezentacja Gruzji w trakcie ostatnich dwóch tygodni pokonała Gibraltar (4:0), Bułgarię (5:2) oraz Macedonię Północną (3:0). Natomiast na stadionie w Tbilisi w rewanżowym pojedynku podzielili się punktami z zespołem Georgija Ivanova (0:0).

Tylko w spotkaniu z Gibraltarem Nika wszedł z ławki rezerwowych (w 78. minucie), natomiast w pozostałych pojedynkach grał przez 90 minut. W konfrontacji z Macedonią Północną zaliczył nawet asystę, która była jego szóstą dla reprezentacji w jego karierze.