MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przemoc rówieśnicza to problem, który dotyczy każdego z nas. Miasto zaprasza na konferencję „Stop agresji wśród młodzieży”

OPRAC.:
Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
Miasto Lublin
„Stop agresji wśród młodzieży” to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (26 kwietnia).

– Przemoc rówieśnicza to problem, który dotyka dzieci i młodzież na całym świecie. Ma ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny młodych. Osoby, które doświadczyły przemocy ze strony swoich rówieśników, mogą mieć trudności w dorosłym życiu, m.in. w nawiązywaniu relacji, budowaniu pewności siebie czy osiąganiu sukcesów zawodowych – mówi Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

Te kwestie będą tematem konferencji zaplanowanej na piątek (26 kwietnia)

– Podczas konferencji porozmawiamy o tym skąd bierze się agresja u młodych oraz o sposobach rozwiązywania konfliktów występujących pomiędzy nimi. Zachęcam nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w wydarzeniu – dodaje Augustyniak.

Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Podczas konferencji zostaną omówione tematy rozpoznawania i skutecznego przeciwdziałania konfliktom rówieśniczym w środowisku edukacyjnym. Uczestnicy poznają strategie właściwego reagowania w sytuacjach trudnych, przyczyny przemocy rówieśniczej, a także skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów oraz zapobiegania zachowaniom agresywnym wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się w piątek (26 kwietnia) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej (s. 252) w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

Konferencja „Stop agresji wśród młodzieży” to jeden z elementów projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin realizowanego pod taką samą nazwą. Obejmuje on także wsparcie dla młodych osób prowadzone poprzez telefon zaufania, konsultacje specjalistyczne dla dzieci i młodzieży: terapeutyczne, psychologiczne i psychiatryczne oraz akcje społeczno-edukacyjne skierowane zarówno do młodych, jak i ich rodziców i opiekunów, nauczycieli, pedagogów czy psychologów. Za realizację projektu odpowiada Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są pod numerem telefonu 81 466 55 47.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski