MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom przegrały z SPR Gdynia w ostatnim meczu tego sezonu. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom nie sprostały ekipie z Gdyni. Radosław Olchowski
W meczu kończącym sezon 2023/2024 szczypiornistki Pre Zero APR Radom nie dały rady drużynie SPR Gdynia. Zespół z nadmorskiego kurortu wygrał w Radomiu różnicą czterech goli.

Na zakończenie sezonu porażka piłkarek ręcznych Pre Zero APR Radom

Pre Zero APR Radom – SPR Gdynia 23:27 (12:15).
APR Radom: Kolasińska, Gwarek – Machnio 4, Mazurkiewicz 2, Koss 1, Papke 4, Dydek 1, Michalska 2, Barańska 1, Skorża 3, Wach 3, Ciszewska 1, Siedlecka 1, Gajewska 0, Nowak 0, Adaczyńska 0.
SPR Gdynia: Petroll, Dobek – Witkowska 8, Peplińska 6, Małecka 2, Bielska 2, Naumczyk 5, Dulińska 3, Zegarlicka 1, Borowska 0, Graban 0, Bąkowska 0.

Ostatnie spotkanie w ramach Centralnej Ligi Kobiet szczypiornistki z Radomia rozgrywały przed własną publicznością. Zawodniczki APR -u rywalizowały z SPR-em Gdynia. Z racji walki na swoim boisku radomianki chciały ograć ekipę z Gdyni.

- Do każdego meczu podchodzimy tak sam, czyli z zamiarem pokonania rywalek. Nie ma znaczenia, że zagramy z czołowym zespołem ligi. Już raz w tym sezonie pokonaliśmy na wyjeździe ekipę z Gdyni. W rewanżu też chcemy zadbać o wygraną – mówił przed meczem trener APR -u Adrian Kondraciuk.

Przeciwniczki radomskiej ekipy miały chyba w pamięci porażkę z APR -em na swoim boisku w pierwszej rundzie, bo od początku biły się ile sił.

Mecz był jednak wyrównany. Przynajmniej do 20 minuty rywalizacji. Wówczas oba zespoły trafiały raz za razem, a na tablicy wyników najczęściej pojawiał się wynik remisowy. W 23 minucie ekipa z nadmorskiego kurortu prowadziła 11:10. Wówczas o przerwę poprosił trener miejscowych Adrian Kondraciuk. Po pauzie do siatki radomianek wcelowała Zuzanna Dulińska. Za moment poprawiła Beata Naumczyk i gdynianki uciekły na trzy trafienia.

Nie ulega wątpliwości, że w ofensywie miejscowe się gubiły. A przyjezdne trafiały regularnie. Kolejnego gola zdobyła Naumczyk, a tuż przed syreną oznajmiającą przerwę ta sama zawodniczka poprawiła wynik.

Po zmianie stron radomianki nie dały rady zniwelować start. Na sześć minut przed końcem ekipa Pre Zero ustępowała o cztery bramki. Co prawda dystans zmniejszyła Małgorzata Michalska, która trafiła z drugiej linii, ale za moment Wiktoria Witkowska ponownie dała czterobramkowy zapas (25:21).

Na domiar złego w końcówce gospodynie zarobiły dwuminutową karę. Grając w osłabieniu Maria Mazurkiewicz zdobyła gola, jednak za chwilę skutecznie odpowiedziała Witkowska.

Za moment do siatki SPR -u trafiła Natalia Koss. Jednak gdynianki nie pozwoliły gospodyniom na więcej. Rywalki bez trudu dowiozły przewagę i zasłużenie wygrały w hali radomskiego Uniwersytetu.

Po tym meczu jest już pewne, że premierowy sezon na zapleczu Super Ligi Pre Zero APR Radom zakończył na szóstym miejscu. Z kolei ich pogromczynie uplasowały się na trzeciej pozycji.