1/5
Spotkanie Warty z Legią było tak jednostronne, że przy...

Spotkanie Warty z Legią było tak jednostronne, że przy ocenach napiszemy tylko jedno zdanie: Lepiej przegrać raz 0:3 niż trzy raz po 0:1.

Sprawdźcie nasze oceny piłkarzy Piotra Tworka. Przypominamy, że skala ocen to 1-10 --->

2/5
BRAMKARZ I OBROŃCY...

BRAMKARZ I OBROŃCY

ADRIAN LIS 5
Przy trzech golach strzelonych do przerwy nie miał nic do powiedzenia. Przy pozostałych sytuacjach spisał się bez zarzutu.

JAN GRZESIK 2 (grał do 68. minuty)
Wraz ze Szmytem dziecinnie zachował się przy pierwszej bramce dla Legii i akcji Mladenovica. Przy drugiej można było mieć wrażenie, że nie wie, co się dzieje. Prawa strona Warty w poniedziałkowym meczu wyglądała dramatycznie. Grzesik zagrał na juniorskim poziomie i dziw bierze, że z boiska zszedł tak późno.

BARTOSZ KIELIBA 3
Próbował nadrabiać braki szybkościowe swoją fizycznością, ale legioniści byli dla niego za szybcy. Mógł strzelić gola, ale obrońcy Legii wybili piłkę z linii bramkowej.

ROBERT IWANOW 3
Cechuje go spokój, ale na tle Legii było widać deficyty. Starał się rozgrywać piłkę od obrony i czasem nawet mu wyszło, ale był widoczny brak zrozumienia z Kielibą. Nie radził sobie z Pekhartem.

JAKUB KUZDRA 4
Grał na miarę swoich możliwości, a cały czas warto pamiętać, że to nominalny prawy obrońca. Postawa Grzesika pozwala myśleć, że w następnym meczu wróci na swoją pozycje. Sporo podłączał się do ofensywy, ale też nie nadążał za swoimi zawodnikami.

Sprawdź oceny piłkarzy ---->

3/5
POMOCNICY:...

POMOCNICY:

ŁUKASZ TRAŁKA 5
Łukasz Trałka to człowiek - instytucja na boisku dla Warty. Dobrze radzi sobie w odbiorze i gra inteligentnie, bazując na doświadczeniu. W tym meczu jako jeden z nielicznych próbował dopasować się do ekstraklasowego poziomu.

MATEUSZ KUPCZAK 4
Mocno wspierał defensywę, ale zagrał na jej poziomie. Przy drugiej bramce został ograny wręcz juniorsko, ale nie można zarzucić mu walki i zaangażowania. W drugiej połowie wyglądał już dużo lepiej.

KAJETAN SZMYT 3
Zagrał nieco z konieczności, bo jest młodzieżowcem a Warta ma z tym problem przy braku Aleksa Ławniczaka. Był niezwykle zmotywowany, ale przy pierwszym golu zabrakło zrozumienia i umiejętności przy akcji Legii, a potem dostosował się do poziomu drużyny.

ROBERT JANICKI 3(grał do 45. minuty)
Wracał głębiej i szukał gry, ale czasami można było mieć wrażenie, że ma na sobie pelerynę niewidkę. Postawa Roberta w tym sezonie jest sporym rozczarowaniem, bo miał to być piłkarz wiodący w tym sezonie. Zmiana w przerwie tylko to potwierdza.

MARIO RODRIGUEZ 2(grał do 70. minuty)
Wikłał się w niepotrzebne dryblingi i grał bardzo pod siebie, wręcz podwórkowo. Ma duże umiejętności techniczne, ale na boiskach ekstraklasy nie przynoszą one jeszcze efektów.

4/5
Sprawdź oceny piłkarzy ---->...

NAPASTNIK I ZMIENNICY

MATEUSZ KUZIMSKI 3(grał do 74. minuty)
Zapamiętaliśmy go z faulu na Antolicu i absorbowaniu obrony rywali, ale nawet to mu słabo wychodziło. Ostatnio strzelił dwa gole po wejściu na plac gry, ale Warta grała z drugoligowcem, a nie mistrzem Polski.