1/4
Warta Poznań od początku meczu była lepsza od Górnika Zabrze...

Warta Poznań od początku meczu była lepsza od Górnika Zabrze i zanotowała swoją 10. wygraną w tym sezonie. Piłkarze Piotra Tworka zagrali kolejny dobry mecz w świąteczny poniedziałek. To pierwsze zwycięstwo Warty nad Górnikiem Zabrze w historii. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Zielonych za mecz z ekipą Marcina Brosza. Skala ocen 1-10.

Oceny piłkarzy Warty Poznań za mecz z Górnikiem Zabrze --->

2/4
ADRIAN LIS 6...

Bramkarz i obrońcy

ADRIAN LIS 6

Czujny na przedpolu. W pierwszej połowie nie miał roboty, a jak miał, to interweniował bez zarzutu. Górnik Zabrze pierwszy celny strzał oddał dopiero w 69. minucie i zdobył bramkę, ale Lis nie miał tutaj większych szans na interwencję.

JAKUB KUZDRA 6

Jakub Kuzdra nie kalkuluje. Wybiera najprostsze rozwiązania i często są one skuteczne. Solidny występ. Widać duże zaangażowanie w jego postawie.

ROBERT IVANOV 7

W Zabrzu był nie do przejścia. Wygrał kilka ważnych pojedynków zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Dobrze przewidywał boiskowe wydarzenia. Widać coraz większe zgranie Fina z Aleksem Ławniczakiem. Od momentu przyjścia do Warty z meczu na mecz prezentuje się lepiej.

ALEKS ŁAWNICZAK 7

Skutecznie w defensywie. Mógł strzelić gola, ale z linii bramkowej piłkę wybyli rywale. Nie przegrywał pojedynków z rywalami. Blokował większość uderzeń.

JAKUB KIEŁB 6

Od początku roku mocny punkt zespołu Piotra Tworka. Stara się grać do przodu i przyspieszać grę z lewej strony. Do tego czujny w defensywie. Dobrze wygląda jego współpraca z Makaną Baku.

3/4
MATEUSZ KUPCZAK 6...

Pomocnicy

MATEUSZ KUPCZAK 6

Pracował czasem jako dodatkowy obrońca. Do przerwy nie wyróżnił się niczym szczególnym i pracował głównie w defensywie. Natomiast po przerwie oddał świetny celny strzał i podwyższył prowadzenie. Zabrakło mu pressingu przy golu Jimeneza.

ŁUKASZ TRAŁKA 6

Zebrał kilka ważnych drugich piłek. Jak zwykle kluczowa postać środka pola. Mądrze się ustawia i pracuje w odbiorze. Cały czas imponuje dobrymi dograniami ze stojącej piłki. Prawdziwy lider zespołu Piotra Tworka.

JAN GRZESIK 7 (grał do 74. minuty)

Wrócił na skrzydło i był bardzo aktywny. Pomagał w defensywie, jak na prawego obrońcę przystało. Mógł lepiej dośrodkowywać, bo kilka razy tego brakowało z jego strony. Strzelił gola ze słabszej lewej nogi i zachował się jak prawdziwy jak prawdziwy snajper. Po przerwie skupił się głównie na defensywie i był mniej widoczny.

MACIEJ ŻURAWSKI 5 (grał do 74. minuty)

Nie kreował gry, ale z czasem się obudził. Miał problemy z utrzymaniem się przy piłce, a Górnicy radzili z nim sobie całkiem dobrze. Przed przerwą dał jedno dobre podanie. Miał też sytuację, ale dobrze wybronił ją Chudy. Fatalnie zepsuł jeden z ataków Zielonych. W drugiej połowie mógł mieć gola, ale jego uderzenie skończyło na słupku.

MAKANA BAKU 5

Pierwszy raz pokazał się po 20 minutach, ale jego dośrodkowanie przecięli obrońcy Górnika. W pierwszej połowie nie dał zbyt dużo w ofensywie. W drugiej połowie Warta mniej atakowała i było go mniej w grze.

4/4
MATEUSZ KUZIMSKI 6 (grał do 90. minuty)...

Napastnicy i zmiennicy

MATEUSZ KUZIMSKI 6 (grał do 90. minuty)

Miał dobrą okazję do otwarcia wyniku na początku meczu, ale trafił w boczną siatkę. Popisał się świadomą asystą do Grzesika i wykorzystał błąd Paluszka. Bardzo dużo pracuje w pierwszej linii i nie odpuszcza obrońcom rywali. Po przerwie popełnił sporo prostych błędów.

GRALI TAKŻE:

MARIO RODRIGUEZ (grał od 74. minuty) 4

Pojawił się na boisku pierwszy raz od 7 listopada 2020 i meczu ze Stalą. Widać u niego dobrą technikę użytkową, ale nie robi z niej za dużego pożytku.

MATEUSZ CZYŻYCKI (grał od 74. minuty) 4

Jego wejście wniosło ożywienie w grę Zielonych. Momentami za długo przetrzymywał piłkę.

GRACJAN JAROCH
Grał za krótko, żeby ocenić.

Przejdź na i.pl

Kopiec Wolności w Poznaniu będzie otwarty. To jedna z niewielu okazji, by tam wejść