1/4
Warta Poznań w sobotę zaliczyła bardzo ważną wygraną....

Warta Poznań w sobotę zaliczyła bardzo ważną wygraną. Zieloni w meczu z Górnikiem Zabrze (2:1) zagrali jedno z najlepszych, jak nie najlepsze spotkanie w tym sezonie (obok starcia 4:0 z Górnikiem Łęczna na początku sierpnia 2021) i zasłużenie wygrali. Goście nie potrafili przez większą część spotkania zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego. W Grodzisku Wlkp. oglądaliśmy szóste zwycięstwo warciarzy, błysk kilku piłkarzy i piękne gole Trałki oraz Castanedy.

Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Warty Poznań za mecz z Górnikiem Zabrze. Skala ocen 1-10 ---->

2/4
JĘDRZEJ GROBELNY 5...

BRAMKARZ I OBROŃCY

JĘDRZEJ GROBELNY 5
Praktycznie przy pierwszej sytuacji bramkowej dla Górnika padł gol po rzucie rożnym i był to pierwszy celny strzał rywali w meczu. W całym meczu był czujny. W drugiej połowie nie był zbyt zapracowany.

ŁUKASZ TRAŁKA 8
Co za bomba. To pierwszy gol w karierze Trałki bezpośrednio z rzutu wolnego. Bielica był bez szans. W defensywie grał spokojnie i nie popełniał błędów.

DAWID SZYMONOWICZ 7 (grał do 81. minuty)
Rządził w defensywie, jak na szefa obrony przystało. Ma niezwykle pewne interwencje. Jest konkretny w swoich poczynaniach. Zszedł z boiska z powodu urazu głowy po strzale Podolskiego.

ROBERT IVANOV 6
Cechuje go duża jakość w prowadzeniu piłki. Zanotował kilka odbiorów. Solidny występ.

3/4
JAN GRZESIK 6...

ŚRODKOWI POMOCNICY I WAHADŁOWI

JAN GRZESIK 6
Miał więcej pracy na swojej stronie niż Kiełb, ale prezentował się lepiej od niego. W drugiej połowie nieco anonimowy występ. Mógł mieć swojego gola, ale rywale wybili piłkę z linii bramkowej.

MATEUSZ KUPCZAK 7
W 7. minucie oddał dobry strzał głową. Brał na siebie ciężar gry. Z Maenpąą opanowali środek pola w pierwszej połowie. Już w meczu z Termaliką pokazał dobrą formę. Miał spory luz w grze. Świetnie orientował się w polu gry.

NIILO MAENPAA 7 (grał do 71. minuty)
Od pierwszych minut sporo pracował w defensywie i zanotował kilka ważnych odbiorów. Dobrze się ustawiał. Pokazywał się do gry i nie tracił piłek. Najlepszy do tej pory jego występ w barwach Warty.

JAKUB KIEŁB 6 (grał do 81. minuty)
W pierwszej połowie miał kilka problemów w defensywie i zanotował kilka niecelnych wrzutek. Po przerwie był groźniejszy w ofensywie i wybierał lepsze rozwiązania. Zanotował asystę przy bramce Castanedy. Niestety dość łatwo dawał się ograć lepiej.

4/4
MIGUEL LUIS 6 (grał do 71. minuty)...

OFENSYWNI POMOCNICY, NAPASTNIK I ZMIENNICY

MIGUEL LUIS 6 (grał do 71. minuty)
Dobrze wszedł w mecz i był pod grą. Nie tracił piłek. Na początku drugiej połowy oddał udany strzał, ale trochę zbrakło. W drugiej połowie był nieco mniej widoczny i trener Szulczek postanowił go zmienić.

FRANK CASTANEDA 8 (grał do 90. minuty)
Wywalczył rzut wolny, po którym Trałka zdobył gola. Był aktywny w ofensywie. Grał mądrze i w pierwszej połowie zaliczył najlepszy do tej pory występ za swojej przygody w Warcie. Utrzymywał się przy piłce i rywale mieli z nim sporo problemów. Świetną dyspozycję potwierdził po przerwie pięknym golem. Widać było, że to zawodnik z innego świata.

ADAM ZRELAK 6
Potrafił utrzymać się przy piłce na połowie rywala. Przed przerwą nie doszedł do żadnej sytuacji strzeleckiej. Był aktywny i szukał gry. W drugiej połowy było go nieco mniej.

GRALI TAKŻE:
MICHAŁ KOPCZYŃSKI 5 (grał od 71. minuty)
Przegrał kilka pojedynków. Poprawny występ, ale nie na miarę zmienionego Fina.

JAYSON PAPEAU 6 (grał od 71. minuty)
Wniósł coś innego do gry Warty niż Maenpaa. Niezły występ. Mógł mieć asystę, ale przy sytuacji Grzesika Bielicę wyręczył obrońca.

JORDAN COURTNEY-PERKINS I KONRAD MATUSZEWSKI (grali od 83. minuty) i KAJETAN SZMYT