
Kto powiedział, że musicie ćwiczyć sami. Wysiłek fizyczny można połączyć z opieką nad dziećmi, którym w obecnej sytuacji także przyda się więcej ruchu. Razem można robić przysiady, pajacyki, a nawet proste brzuszki czy już bardziej skomplikowane pajacyki z pompką z wyrzuceniem nóg do tyłu.
Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

To ćwiczenie, skakanie na skakance również możemy wykonywać razem z dzieckiem. Doskonale wpływa na układ krążenia, a już 15-minutowy trening pozwoli nam spalić około 150 kcal.
Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Po zakończeniu każdego treningu powinniśmy pamiętać o rozciągnięciu poszczególnych partii mięśniowych. To nieodzowna część każdego treningu, dzięki niej mięśnie są bardziej elastyczne i lepiej ukrwione. Oto kilka przykładów:
Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami. Zegnij w kolanie prawą nogę, przyciągnij kolano do siebie, a stopę postaw na ziemi obok lewego kolana. Skręć tułów praw, odpychając się lewym łokciem od zgiętej nogi. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund i zmień nogi.
Stań w pozycji wyprostowanej ze złączonymi kolanami. Następnie chwyć ręką stopę i przyciągnij ją do pośladków. Wytrzymaj w takiej pozycji 15-30 sekund i powtórz ćwiczenie z drugą nogą.
Stań w szerokim rozkroku i zegnij prawą nogę najniżej jak możesz, jednocześnie nie odrywając lewej stopy od ziemi. Ciężar ciała powinien spoczywać na środkach stóp. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund i zmień nogi.
Usiądź na piętach. Plecy wyprostowane, głowa przedłużeniem linii kręgosłupa. Dłonie złącz za plecami. Wyprostuj ręce i staraj się unieść splecione dłonie jak najwyżej. Policz do 5 i odpocznij. Powtórz 10 razy.
Stretching, czyli rozciąganie, powinien trwać ok. 15-20 minut. W tym czasie najlepiej wykonać 5-8 ćwiczeń. Pamiętajcie, ćwiczymy tylko do uczucia delikatnego bólu (rozciągania).
Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
