1/7
Lista utalentowanych zawodników jest spora, dlatego...
fot. PZPN.pl/Pawel Relikowski/Motor Lublin

Najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy do rocznika 2005

Lista utalentowanych zawodników jest spora, dlatego postanowiliśmy wybrać 50 najbardziej obiecujących piłkarzy do rocznika 2005.

2/7
Karol Borys (Śląsk Wrocław) - rocznik 2006...
fot. Pawel Relikowski / Polska Press

Zawodnicy z PKO BP Ekstraklasy

Karol Borys (Śląsk Wrocław) - rocznik 2006

Jeden z największych talentów piłkarskiego Śląska Wrocław, który trafił na radar drużyny z Serie A - ACF Fiorentiny. Borys ma za sobą szalony rok. Najpierw półfinał mistrzostw Europy do lat 17 na Węgrzech, potem nieudany mundial U-17 w Indonezji. Wydawało się, że po znakomitym Euro w jego wykonaniu dostanie więcej szans na poziomie PKO Ekstraklasy, ale tak się nie stało. Łącznie rozegrał w tym sezonie zaledwie 60 minut w zespole Jacka Magiery. Od powrotu z mundialu w Indonezji zmaga się z kontuzją.

Dawid Drachal (Raków Częstochowa) – rocznik 2005

Dawid Drachal w PKO BP Ekstraklasie rozegrał trzynaście meczów, w których trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali w meczu z Ruchem Chorzów. Do tego zanotował dwie asysty w spotkaniach ze Stalą Mielec i Lechem Poznań. Pod koniec września dodatkowo 18-latek dostał powołanie do reprezentacji Polski U-19 na turniej eliminacyjny.

Kacper Śmiglewski (Cracovia) - rocznik 2005

Bohater pucharowego spotkania z Zagłębiem Lubin. W meczu 1/16 finału Pucharu Polski, 18-letni Kacper Śmiglewski, zdobył jedyne i decydujące trafienie. Do tego wystąpił w dwunastu spotkaniach PKO BP Ekstraklasy i czterech Centralnej Ligi Juniorów. W nich zdobył dwa gole i zaliczył jedną asystę.

Adrian Przyborek (Pogoń) - rocznik 2007

Przyborek zadebiutował w pierwszym zespole Pogoni w poprzednim sezonie. W obecnym zaliczył do tej pory osiem występów w Ekstraklasie, dwa w eliminacjach Ligi Konferencji Europy i jeden w Pucharze Polski. Również młody napastnik ma za sobą występy w trzeciej lidze, w której popisuje się dryblingami i skutecznością. Do tej pory, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Jakub Lewicki (Jagiellonia) - rocznik 2005

Na boiskach PKO BP Ekstraklasy zaliczył 187. minut i zagrał w 10. spotkaniach. Nie za duża liczba minut nie przeszkodziła mu, by wpisać się na listę strzelców. Zrobił to dwukrotnie. Do tego zagrał sześć spotkań na boiskach trzeciej ligi i tam również strzelił gola. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na milion euro.

Dawid Tkacz (Widzew Łódź) - rocznik 2005

Wystąpił w 13. spotkaniach pierwszej drużyny i zanotował w nich asystę. Otrzymał także powołanie do reprezentacji Polski U-19. Selekcjoner tego zespołu Wojciech Kobeszko postanowił dać szansę widzewiakowi w meczu z Macedonią Północną. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 450. tysięcy euro.

Michał Gurgul (Lech Poznań) – rocznik 2006

Strzelił ważnego, wyrównującego gola w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Zagrał również spotkanie w kwalifikacjach do Ligi Konferencji, pięć spotkań w drugiej lidze i dwa w UEFA Youth League. Kibice Lecha Poznań wiążą z młodym obrońcą olbrzymie nadzieje. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 750. tysięcy euro.

Krystian Okoniewski (Radomiak Radom) - rocznik 2005

Krystian Okoniewski pożegnał się z Lechią Gdańsk w zeszłym sezonie i przeszedł do Radomiaka Radom na zasadzie transferu definitywnego. Według dziennikarzy związanych z Radomiakiem w młodym napastniku drzemie ogromny potencjał. Niestety, do tej pory zagrał jedynie w czterech spotkaniach PKO BP Ekstraklasy.

Jakub Stec (Puszcza Niepołomice) - rocznik 2005

Zagrał w pięciu spotkaniach pierwszej drużyny Puszczy Niepołomice, otrzymał powołania do reprezentacji Polski do lat 18. W kadrze narodowej rozegrał dwa spotkania, przeciwko reprezentacji Słowenii i Czarnogóry. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 250. tysięcy euro.

Przejdź do zawodników z 1. ligi ➡

3/7
Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków) – rocznik 2006...
fot. Motor Lublin

Zawodnicy z 1. ligi

Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków) – rocznik 2006

Rozegrał dziewięć spotkań w tym sezonie w pierwszej drużynie Wisły Kraków. Jest czołowym obrońcą reprezentacji Polski do lat 17. Na MŚ w Indonezji grał we wszystkich spotkaniach. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 450. tysięcy euro.

Filip Luberecki (Motor Lublin) – rocznik 2005

Ulubieniec kibiców Motoru Lublin. Rozegrał 17. spotkań w pierwszej lidze i rywalizuje na lewej stronie obrony, m.in. z Krystianem Palaczem. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 300. tysięcy euro.

Antoni Mikulko (Lechia Gdańsk) - rocznik 2005

Powrócił z wypożyczenia z Wieczystej Kraków. Zagrał w tym sezonie w dwóch spotkaniach na pierwszoligowych boiskach, ale zaliczył także spotkanie w Pucharze Polski. Młody golkiper walczy o pierwsze miejsce w bramce Lechii Gdańsk. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 50. tysięcy euro.

Wojciech Jakubik (Termalica Bruk-Bet) - rocznik 2005

Lewy napastnik w tym sezonie zadebiutował w pierwszej lidze, przechodząc z Raduni Stężyca do Termaliki. Wystąpił w 14. spotkaniach, strzelił jedną bramkę. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 100. tysięcy euro.

Szymon Łyczko (Stal Rzeszów) - rocznik 2006

Urodzony w Trenton, w Stanach Zjednoczonych młody napastnik został nazwany na łamach Przeglądu Sportowego odkryciem sezonu w 1. lidze. Strzelił w niej cztery bramki i zaliczył asystę. W meczu w ramach Pucharu Polski dołożył kolejną asystę. Błysnął również w kadrze narodowej do lat 18. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 350. tysięcy euro.

Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów) - rocznik 2006

Wystąpił w szesnastu spotkaniach i zaliczył dwie asysty. Młody pomocnik ma za sobą miesiące pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Nastoletni piłkarz Stali Rzeszów nie tracił wigoru do końca roku, dzięki czemu wygrał grudniowe notowanie "Piłkarskich Orłów" na Podkarpaciu. Jego współpraca z rówieśnikiem, Szymonem Łyczko może się podobać. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 200. tysięcy euro.

Szymon Bartlewicz (Chrobry Głogów) - rocznik 2005

Zagrał w 16. spotkaniach w tym sezonie w pierwszej lidze. Zanotował trzy asysty w meczach z Lechią Gdańsk, Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 250. tysięcy euro.

Oliwier Wojciechowski (Polonia Warszawa) - rocznik 2005

Przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Polonii Warszawa. Zagrał w dziesięciu spotkaniach w pierwszej drużynie "Czarnych Koszul". Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 200. tysięcy euro.

Przejdź do zawodników z 2. ligi ➡

4/7
Jan Łabędzki (ŁKS Łódź) - rocznik 2006...
fot. Adam Jastrzębowski

Zawodnicy z 2. ligi

Jan Łabędzki (ŁKS Łódź) - rocznik 2006

Pomocnik ŁKS zachwyca na drugoligowych boiskach swoją techniką, odwagą i przeglądem pola. Zagrał w dwunastu spotkaniach, strzelił gola, zaliczył dwie asysty. Do tego zdążył zadebiutować na boiskach PKO BP Ekstraklasy, w której rozegrał dwa spotkania. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 200. tysięcy euro.

Mateusz Pruchniewski (Lech Poznań) – rocznik 2007

Najsilniejszy punkt defensywy rezerw Kolejorza. Zachował tylko cztery czyste konta, lecz dzięki jego postawie, lechitom udało się stracić znacznie mniej bramek. Jest piłkarzem, w którym można śmiało pokładać duże nadzieje. Jego pewność siebie, wyczuwanie intencji rywala, poprawna gra nogami mogą przynieść Lechowi sporo pożytku.

Maksymilian Dziuba (Lech Poznań) – rocznik 2005

Z meczu na mecz grał lepiej i obecnie trudno bez niego sobie wyobrazić drugą drużynę Kolejorza. Jego stałe fragmenty gry są mocno dopracowane, jest aktywny w odbiorze oraz skutecznie napędza ataki lechitów. Efekt? Cztery bramki i asysta na drugoligowych boiskach. Każde trafienie jest wyjątkowej urody. Do tego zaliczył debiut w pierwszej drużynie Lecha Poznań w pucharowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Również swoje umiejętności pokazał na kadrze, podczas eliminacji do mistrzostw Europy. W spotkaniu z Kazachstanem strzelił gola.

Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin) - rocznik 2006

Sprawia dużo problemów swoim rywalom. Na drugoligowych boiskach zanotował 12. występów. Do tego zagrał w trzech spotkaniach reprezentacji Polski do lat 18. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 300. tysięcy euro.

Antoni Młynarczyk (ŁKS Łódź) - rocznik 2005

Gdy oglądaliśmy jego spotkania, byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego odwagi, trafnych decyzji i tego, że chce brać grę na siebie. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że mu to wychodzi. Zagrał w 13. spotkaniach w drugiej lidze i dał wyraźny sygnał, że chce wrócić do ekstraklasowego ŁKS. W pewnym sensie mu się to udało, ponieważ w grudniu zanotował dwa występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

Oliwier Sławiński (ŁKS Łódź) - rocznik 2005

Swego czasu był jedną z największych perełek Akademii Zagłębia Lubin. Odszedł w tym sezonie z Miedziowych i wzmocnił szeregi ŁKS. Na drugoligowych boiskach strzelił dwa gole, zaliczył asystę. Do tego w Centralnej Lidze Juniorów radzi sobie bardzo dobrze. W dwóch meczach zdobył gola. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 50. tysięcy euro.

Michał Matys (Zagłębie Lubin) - rocznik 2006

We wrześniu 2022 roku Michał Matys znalazł się w centrum skandalu. Trzeba przyznać, że Matys doskonale przepracował miniony rok. A efektem okazał się udany występ na mistrzostwach świata. Do tego młody golkiper wystąpił w dziesięciu spotkaniach w drugiej lidze i zanotował dwa czyste konta. Również ma na swoim koncie mecz w Pucharze Polski. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 25. tysięcy euro.

Cyprian Popielec (Zagłębie Lubin) - rocznik 2007

Zaledwie 16-letni pomocnik, Cyprian Popielec z rezerw Zagłębia Lubin popisał się przepięknym trafieniem w meczu 19. kolejki przeciwko KKS Kalisz. Nastolatek zdobył bramkę z połowy boiska, która łudząco przypominała legendarne trafienie Tomasza Hajty. Wystąpił w dziesięciu spotkaniach i strzelił dwa gole. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 150. tysięcy euro.

Kacper Terlecki (Zagłębie Lubin) - rocznik 2005

Jest defensywnym pomocnikiem i wystąpił w siedemnastu spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. Na boiskach Centralnej Ligi Juniorów wystąpił tylko w jednym, ale strzelił w nim gola. Przez serwis Transfermarkt.pl wyceniany jest na 250. tysięcy euro.

Bartłomiej Juszczyk (Lech Poznań) - rocznik 2005

Zagrał w 14. spotkaniach drugiej drużyny Lecha Poznań. Strzelił decydującą bramkę w meczu z Polonią Bytom (1:0), odnajdując się na pozycji napastnika, czyli nowej dla siebie roli. Jest zawodnikiem szybkim, agresywnym, wytrzymałym i podejmującym pojedynki 1 na 1. Zanotował również asystę w meczu z Hutnikiem Kraków. W ostatnim spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg wszedł na kwadrans i dobrze wykorzystał ten czas. Był bardzo aktywny, sprawiał trudności defensorom lidera drugiej ligi, a piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kornel Lisman (Lech Poznań) - rocznik 2006

Jeszcze rok temu 17-letni skrzydłowy reprezentował barwy FASE Szczecin i biegał na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Dzisiaj, trener Artur Węska stawia na niego bardzo często, a młody skrzydłowy mu się odpłaca. W tej rundzie zdobył trzy bramki i zaliczył asystę.

Przejdź do zawodników z 3. ligi i Centralnej Ligi Juniorów ➡

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Katastrofa! Znamy wyniki półfinału Eurowizji

Katastrofa! Znamy wyniki półfinału Eurowizji

Wiśniewski nowym starostą. KO podzieliła stanowiska w radzie powiatu leszczyńskiego

PILNE
Wiśniewski nowym starostą. KO podzieliła stanowiska w radzie powiatu leszczyńskiego

Znana poznańska tenisistka zamieściła post o psach. Czego jest on zapowiedzią?

Znana poznańska tenisistka zamieściła post o psach. Czego jest on zapowiedzią?

Zobacz również

Katastrofa! Znamy wyniki półfinału Eurowizji

Katastrofa! Znamy wyniki półfinału Eurowizji

"Świątkomania" także poza granicami Polski. "Dopiero teraz zaczynam rozumieć"

O TYM SIĘ MÓWI
"Świątkomania" także poza granicami Polski. "Dopiero teraz zaczynam rozumieć"