
Dramat w Straży Miejskiej: Brak chętnych do pracy. Ile można zarobić? Jakie trzeba spełnić warunki?
Jarosław Paralusz dodaje, że zaletą pracy w Straży Miejskiej w Toruniu jest możliwość awansu i rozwoju zawodowego.
- Można u nas trafić do wydziału dzielnicowych i mieć codzienny kontakt z ludźmi. Jeśli ktoś lubi adrenalinę, może pracować w grupie interwencyjnej. Inne komórki to zespół wykroczeniowy (przesłuchuje i oskarża przed sądem), Ekopatrol (w służbie zwierzętom), ratownicy wodni i ratownicy medyczni. Oczywiście, najpierw trzeba przejść podstawowe szkolenie, które opłacamy oraz nabrać doświadczenia. Dajemy jednak możliwość ciekawej pracy i finansujemy podnoszenie kwalifikacji - podkreśla zastępca komendant Straży Miejskiej w Toruniu.
Polecamy: Kto i ile zarabia wg stanowiska w Straży Miejskiej w Toruniu?

Dramat w Straży Miejskiej: Brak chętnych do pracy. Ile można zarobić? Jakie trzeba spełnić warunki?
Niestety, ale o warunkach pracy w toruńskiej Straży media donosiły nieraz w negatywnym kontekście. Mowa była np. o mobbingu, nierealnych wymaganiach, męczących nadgodzinach. Jarosław Paralusz zapewnia jednak, że żadne z tych zjawisk nie ma teraz miejsca.
Polecamy: Kto i ile zarabia wg stanowiska w Straży Miejskiej w Toruniu?
- Trzymamy się przepisów Kodeksu pracy - zaznacza. - Wszystkie nadgodziny są rozliczane. Identycznie jest z pracą w nocy. Dodam, ze dodatki naliczane są od wynagrodzenia zasadniczego każdego strażnika, a nie od płacy minimalnej.
Zainteresowani pracą w Straży Miejskiej w Toruniu winni zgłosić do PUP-u na spotkanie 17 maja, na godziny 9.00 i 9.30. Więcej szczegółów: na stronie urzędu www.muptorun.praca.gov.pl
Ważne: Poszukiwani w Toruniu i okolicach. Są wyjątkowo groźni!
Zobacz także: Jak wygląda siedziba Straży Miejskiej w Toruniu?
Obejrzyj: Ile jest ściemy w filmach akcji?