5/9
Jeśli planujecie urlop w Beskidach, rozważcie wypoczynek w...
fot. Mk86, CC BY 3.0

Gdzie w góry z dzieckiem w wózku? Beskid Śląski – Przełęcz Karkoszczonka z Brennej

Jeśli planujecie urlop w Beskidach, rozważcie wypoczynek w Brennej. To obok Ustronia, Wisły i Szczyrku najpopularniejsza miejscowość regionu.

Wejście na Przełęcz Karkoszczonkę zacznijcie od parkingu w Brennej Bukowej. Prowadzi stąd żółty szlak, nie musicie zmieniać go po drodze. To szybka i krótka trasa, którą można przejść w godzinę. W większości prowadzi drogą asfaltową, ale ostatnie pół kilometra to już trasa bardziej stroma – dobry wózek powinien sobie jednak poradzić.

Z Przełęczy rozpościerają się wspaniałe widoki, znajduje się tu też schronisko Chata Wuja Toma, gdzie odpoczniecie i zjecie coś dobrego. Schronisko urządzono w malowniczej chacie góralskiej.




Fot. Mk86, CC BY 3.0

6/9
Kto powiedział, że w Tatry nie możecie iść z wózkiem? Spacer...
fot. Lukasz Bobek / Polska Press

W Tatry z dzieckiem w wózku. Dolina Kościeliska

Kto powiedział, że w Tatry nie możecie iść z wózkiem? Spacer Doliną Kościeliską może być fajną wędrówką, chociaż warto zaopatrzyć się w wózek z dobrą amortyzacją.

Dolina Kościeliska to popularny cel rodzinnych górskich wędrówek. Trasa jest długa, bo od parkingu w Kościelisku do schroniska Ornak jest 6 km, ale za to nie ma tu stromych podejść. Możecie też zawrócić w dowolnym momencie, bo cała droga jest niezwykle malownicza.

Samochód zostawcie na płatnym parkingu w Kirach, dzielnicy Kościeliska. Następnie szlakiem zielonym udajcie się spacerem Doliną Kościeliską. Wzdłuż trasy będzie Wam towarzyszył potok Kirowa Woda, relaksujący szum urozmaici wędrówkę. Po drodze traficie na wiele atrakcji, np. na kapliczkę wybudowaną przez górników, jaskinie czy polany, na których odpoczniecie. Zobaczycie też Lodowe Źródło wypływające spod skały.

Spacerując Doliną Kościeliską z wózkiem, możecie podziwiać wspaniałe tatrzańskie widoki. Trasę zakończcie w schronisku Ornak na Małej Polance Ornaczańskiej lub wcześniej.


7/9
Góry Sowie to pasmo górskie na Dolnym Śląsku. To idealny cel...
fot. Tomasz Gąsior, CC BY-SA 3.0

W góry z dzieckiem w górach. Góry Sowie – Koci Grzbiet

Góry Sowie to pasmo górskie na Dolnym Śląsku. To idealny cel wędrówek, jeśli mieszkacie w pobliżu i szukacie mniej popularnej lokalizacji.

Najczęstszą bazą wypadową w Góry Sowie jest parking przy Leśnym Dworku w Bielawie, niecałe 70 km od Wrocławia. Malownicza willa kiedyś była restauracją, znajduje się na liście zabytków. Obecnie jest tu darmowy parking.

Zostawcie auto przy Leśnym Dworku i wyruszcie zielonym szlakiem na Koci Grzbiet. Po drodze będziecie mogli podziwiać widoki na Kalenicę czy Niedźwiadka. Bez problemu pokonacie trasę z wózkiem. W 2011 r. pod szczytem wybudowano platformę widokową – droga do niej jest niestety stroma, więc polecamy złożyć wózek, jeśli chcecie podziwiać panoramę Gór Sowich.




Fot. Tomasz Gąsior, CC BY-SA 3.0

8/9
Gubałówka nie bez powodu należy do najbardziej obleganych...
fot. Łukasz Bobek / Polska Press / Archiwum

W góry z dzieckiem w wózku. Gubałówka i Butorowy Wierch

Gubałówka nie bez powodu należy do najbardziej obleganych punktów turystycznych w Tatrach. Można się do niej bardzo łatwo dostać – zarówno o własnych nogach, jak i z pomocą kolejki.

Jeśli planujesz wyjazd w góry z wózkiem i nie przeszkadzają Ci tłumy, a spacer z fantastycznymi widokami na Giewont to coś, czego chcesz doświadczyć, wjedź kolejką na Gubałówkę. Z dolnej części stacji w Zakopanem bez problemu dostaniesz się wózkiem do pojazdu.

Na górze poza wspaniałą panoramą Tatr czekają Cię liczne stragany, kramy czy karczmy. Czerwonym szlakiem z Gubałówki przejdziesz na Butorowy Wierch. To również asfaltowa, prosta droga, z której rozciągają się piękne widoki. W sam raz na spacer w góry z dzieckiem w wózku.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

"Tarcza Wschód". Jakie są główne założenia projektu za 10 mld zł?

"Tarcza Wschód". Jakie są główne założenia projektu za 10 mld zł?

Tak kiedyś wyglądała Beata Kozidrak. Zobacz, jak zmieniała się wokalistka ZDJĘCIA

Tak kiedyś wyglądała Beata Kozidrak. Zobacz, jak zmieniała się wokalistka ZDJĘCIA

Zobacz również

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Trawa nie chce rosnąć w cieniu? Nie przejmuj się nią, tylko posadź te rośliny

Trawa nie chce rosnąć w cieniu? Nie przejmuj się nią, tylko posadź te rośliny