5/6
Lechici do meczu z Rakowem Częstochowa przystępowali po...

2. Christian Gytkjaer - Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3

Lechici do meczu z Rakowem Częstochowa przystępowali po bardzo rozczarowującym 0:0 w Gdynii. Piłkarze Dariusza Żurawia od początku narzucili swój styl gry i pewnie prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Gytkjaera i Muhara. Niespodziewanie w drugiej połowie (ze sporą pomocą sędziego Złotka) Raków otrzymał dwa rzuty karne i zrobiło się 2:2.

Z pomocą przyszedł duet Jevtić-Gytkjaer. Pierwszy dośrodkował, drugi wykończył i Kolejorz wywiózł z Bełchatowa komplet punktów.

Przejdź dalej i zobacz następne gole Kolejorza --->

6/6
Spotkanie w Poznaniu pomiędzy Lechem a Lechią było jednym z...

1. Dusan Kuciak/Jakub Moder - Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

Spotkanie w Poznaniu pomiędzy Lechem a Lechią było jednym z najbardziej dramatycznych meczów Kolejorza w tym sezonie. Mimo porażki w pierwszym starciu 1:2, to Lech był faworytem meczu w ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy.

Kolejorz w pierwszej połowie przeważał, ale swojej przewagi nie zdołał potwierdzić golem. Po przerwie było podobnie, ale w 63. minucie mecz został przerwany na prawie 15 minut z powodu sytuacji na trybunach. Ta przerwa pomogła Lechowi i Dariusz Żuraw postanowił wprowadzić Jakuba Modera, a wcześniej wszedł jeszcze Filip Marchwiński.

Dusan Kuciak bronił jak w transie, ale super rezerwowy Lecha z początku 2020 roku pokazał to, z czego słynie, czyli strzałów z dystansu. W 83. minucie piłka po odbiciu od słupka trafiła jeszcze w plecy bramkarza Lechii i wpadła do siatki. Lechię dobił jeszcze Marchwiński i trzy punkty zostały w Poznaniu.

Lech w tym meczu oddał aż 42 strzały na bramkę Lechii, z czego 14 było celnych.