1/6
Lech Poznań w 26 spotkaniach sezonu 2019/20 PKO Ekstraklasy...

Lech Poznań w 26 spotkaniach sezonu 2019/20 PKO Ekstraklasy zdobył 45 goli i jest to drugi najlepszy wynik. Ze względu na trwającą przerwę postanowiliśmy wybrać pięć dotychczas najważniejszych bramek Kolejorza w obecnych rozgrywkach. Sprawdźcie, czy myślicie podobnie jak my.

Przejdź dalej i zobacz najważniejsze gole Kolejorza --->

2/6
Kolejorz do meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem...

5. Darko Jevtić - Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1

Kolejorz do meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem przystępował z pozycji faworyta, o czym przed samym spotkaniem mówił skrzydłowy Kolejorza Jakub Kamiński. Podopieczni Dariusza Żurawia przed tym starciem zanotowali serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu (Piast, Wisła Płock, ŁKS) i wywalczyli awans do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski.

W pierwszej połowie meczu przy pustych trybunach gra Kolejorza wyglądała bardzo słabo. Dodatkowo wrocławianie przerwali passę Mickeya van der Harta bez puszczonego gola. W drugiej połowie lechici grali lepiej, ale długo bili głową w mur i wszystko wskazywało na to, że trzy punkty zostaną na Dolnym Śląsku.

W 84. minucie sfaulowany przed polem karnym został Jakub Moder. Do piłki podszedł kapitan Kolejorza Darko Jevtić i cudowanie trafił z rzutu wolnego, dając Lechowi cenny punkt. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka Jevticia w barwach Kolejorza.

Przejdź dalej i zobacz następne gole Kolejorza --->

3/6
Z kolei do tego meczu Kolejorz przystępował po dwóch...

4. Thomas Rogne - Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1

Z kolei do tego meczu Kolejorz przystępował po dwóch bolesnych ligowych porażkach z Legią Warszawa i Zagłębiem Lubin, ale po awansie do 1/8 Totolotek Pucharu Polski.

W Szczecinie kibice oglądali wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie piękną bramką popisał się Srdjan Spiridonović i nad Lechem długo wisiało widmo trzeciej porażki w lidze z rzędu. Na szczęście w końcówce meczu Darko Jevtić bardzo dobre wykonał rzut rożny, po którym Thomas Rogne strzałem głową zdobył gola wyrównującego i Kolejorz nie przegrał ważnego meczu z bezpośrednim rywalem w ligowej tabeli.

4/6
Do drugiego meczu w rundzie rewanżowej PKO Ekstraklasy...

3. Joao Amaral - Lech Poznań - ŁKS Łódź 2:0

Do drugiego meczu w rundzie rewanżowej PKO Ekstraklasy Kolejorz przystępował po dwóch zwycięstwach (Piast i Wisła Płock). Kibice przy Bułgarskiej nie wyobrażali sobie innego wyniku niż zwycięstwo, ale dość długo pachniało 0:0. Zresztą sympatycy Kolejorza mieli w pamięci nie tak dawne 0:0 na wyjeździe z Arką Gdynia czy bolesne 0:0 z Koroną Kielce przed własną publicznością.

W drugiej połowie spotkania sprawy w swoje ręce wziął Joao Amaral. Portugalczyk zabrał się z piłką, minął dwóch zawodników i huknął w okienko bramki Arkadiusza Malarza, nie dając szans byłemu bramkarzowi Legii. Amaral otworzył wynik, w końcówce ŁKS dobił jeszcze Kamil Jóźwiak i trzy punkty zostały w Poznaniu. Wtedy jeszcze chyba nikt nie przewidywał, że to ostatnia bramka Joao Amarala do tej pory w Lechu, a na zmianę barw zdecyduje się Dani Ramirez.