MISTRZOWIE SMAKU 2022 Wybraliśmy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży.

Akcja specjalna MISTRZOWIE SMAKU
Znamy już Wasze ulubione restauracje i jadłodajnie. Wiemy, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody. Znamy dobrych kucharzy, sympatycznych kelnerów, barmanów, a także baristów oraz menedżerów gastronomii. Wszystko za sprawą Waszych głosów w akcji Mistrzowie Smaku. Laureaci otrzymają prestiżowe nagrody oraz awansują do ogólnopolskiego finału. Tam czeka na nich samochód - Citroen C3!

MISTRZOWIE SMAKU 2022 Zobacz galerię zdjęć laureatów nagrodz...

____________________

KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach powiatowych
Kucharz Roku
Kelner Roku
Restauracja Roku
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku
KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach regionalnych
Barman Roku
Kawiarnia Roku
Lody Roku
Pizza Roku
KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach wojewódzkich
Menedżer Gastronomii Roku
Mistrz Słodkości Roku
Barista Roku
Burger Roku
Sushi Roku
Kuchnia Wegetariańska Roku
Catering Dietetyczny Roku

__________


Wojewódzkie rankingi plebiscytu

O tym, którzy kucharze, kelnerzy i barmani zdobędą główne tytuły i nagrody dla zwycięzców w naszym regionie zdecydują wojewódzkie rankingi zwycięzców z miast i powiatów. Dodatkowo kucharze i kelnerzy, którzy zajmą miejsca od 1 do 10 w wojewódzkich rankingach awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3. Do finału awansują także wszyscy barmani prezentowani w rankingu wojewódzkim, a także zwycięzcy głosowania w wojewódzkich kategoriach Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku.

KLIKNIJ i ZOBACZ
wojewódzkie rankingi
Kucharz Roku
Kelner Roku
Barman Roku

Wojewódzkie rankingi zwycięzców z miast i powiatów wyłonią także laureatów głównych nagród w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku, Kawiarnia Roku, Lody Roku i Pizza Roku. Lokale i lodziarnie, które zdobędą najwięcej głosów nie tylko zwyciężą w naszym regionie, lecz także awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu i będą miały szansę zdobyć główne nagrody finansowe i tytuły wręczane podczas targów Polagra w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

KLIKNIJ i ZOBACZ
wojewódzkie rankingi lokali
Restauracja Roku
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku
Kawiarnia Roku
Pizza Roku
Lody Roku

__________

MISTRZOWIE SMAKU Prezentujemy liderów plebiscytu w poszczegó...

Partnerzy plebiscytu:
Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Stowarzyszenie Kelnerów Polskich

Stowarzyszenie Polskich Barmanów

Targi Polagra

Mistrzowie Smaku - największy w Polsce plebiscyt branży gastronomicznej, powraca po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Po raz kolejny, najpierw osobno w miastach i powiatach, następnie w skali województwa, a w końcu w ogólnopolskim finale, zostaną przyznane nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii. Laureaci z miast i powiatów odbiorą dyplomy i nagrody podczas regionalnej gali, a zwycięzcy z naszego województwa dodatkowo otrzymają statuetki i główne nagrody na ogólnopolskiej gali plebiscytu podczas targów Polagra w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

Laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą klienci. To ich ocena jest najważniejsza - wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię. Dla klientów zawsze liczy się dobry smak i miła obsługa.

- Plebiscyt ma tradycję i renomę. Najlepszym jej potwierdzeniem są dyplomy laureatów poprzednich edycji, które wiszą w tak wielu lokalach w naszym regionie. Niektórzy restauratorzy potrafili znakomicie wykorzystać zwycięstwo do promocji lokalu - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji i dodaje: - Nowością w tej edycji plebiscytu będzie specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku dla osób, które stoją za biznesowym sukcesem w tej branży.

Zobacz rozmowy z liderami akcji:

Paweł Paliński, kat. Kucharz Roku

Norbert Koch, kat. Kucharz Roku

Daria Maliszewska, kat. Kelner Roku

Nagrodami w tegorocznej edycji plebiscytu będą nie tylko tytuły, statuetki i dyplomy. Laureaci w każdej kategorii, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają zaproszenia na specjalne szkolenie, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swojej działalności.

Nowością w tej edycji plebiscytu będzie także ogólnopolski finał, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani i bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa. W finale nagrodą dla zwycięzcy będzie samochód - piękny i nowoczesny Citroen C3.

Także głosowanie na menedżerów gastronomii zakończy się ogólnopolskim finałem, w którym na zwycięzcę będzie czekać główna nagroda finansowa - 5000 złotych.

Finał zakończy też głosowanie na lokale gastronomiczne. Zostaną w nim wybrani zwycięzcy w skali kraju. Na właścicieli, poza dyplomami i statuetkami, czekać będą nagrody - kampanie promocyjne w naszym serwisie internetowym, w serwisie www.naszemiasto.pl oraz na Facebooku.

Nagrody dla zwycięzców ogólnopolskiego finału we wszystkich kategoriach zostaną wręczone podczas gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach Polagra, które odbędą się pod koniec września w Poznaniu.


Kategorie plebiscytu

W plebiscycie Mistrzowie Smaku osobno w każdym mieście i powiecie zostaną przyznane indywidualne tytuły Kucharz Roku i Kelner Roku oraz nagrody dla lokali w kategoriach Restauracja Roku i Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku.

W skali dużych miast i regionów naszego województwa zostanie przyznany tytuł w indywidualnej kategorii Barman Roku oraz nagrody Kawiarnia Roku, Lody Roku oraz Pizza Roku.

Z kolei w odniesieniu do całego województwa zostaną przyznane indywidualne tytuły Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku oraz nagrody dla lokali: Sushi Roku, Burger Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku oraz nagroda Catering Dietetyczny Roku.

Wojewódzki wymiar będzie miała także specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku. W tej kategorii chcemy docenić osoby, które stoją za biznesowym sukcesem lokali gastronomicznych - doskonale zarządzają, dbają o skuteczną reklamę, a także są dobrymi szefami i pracodawcami dla pracowników.

Tę kategorię plebiscytu zakończy ogólnopolski finał, w którym wezmą udział laureaci z każdego województwa. W finale na zwycięzcę będzie czekać główna nagroda finansowa 5000 złotych.


Wielka promocja dla lokali
i pracowników gastronomii

- Już sam udział w plebiscycie to dobra reklama i w pewnym sensie sukces - mówi Bogusław Kaczmarek. - Lokale gastronomiczne i ich pracowników do nagrody zgłaszają zadowoleni klienci. Taka nominacja to oczywista rekomendacja dla innych. Tym bardziej, że każda edycja akcji ma wielki zasięg w mediach społecznościowych, a w szczególności na Facebooku.

W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazecie i w internecie, a po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu dołączymy specjalny dodatek przedstawiający laureatów. - To będzie przewodnik kulinarny po naszym regionie, który trafi także na strony naszego serwisu internetowego - zapowiada Bogusław Kaczmarek. - Dla laureatów będzie to skuteczna promocja, która z pewnością przysporzy im nowych klientów.

Po zakończeniu plebiscytu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Obszerna relacja z uroczystości wraz z galerią zdjęć ukaże się w naszym serwisie, a także w gazecie.


Wyjątkowe szkolenie
dla laureatów

Wyjątkową i bardzo wartościową nagrodą dla właścicieli lokali gastronomicznych oraz dla uczestników plebiscytu, którzy zdobędą najwięcej głosów, będzie profesjonalne szkolenie poświęcone promocji lokalu gastronomicznego w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. W programie szkolenia, które obędzie się w formule online, znajdzie się wiele interesujących tematów.

Będzie się można dowiedzieć, jak właściwie prowadzić fanpage, jak zwiększać jego zasięgi i jak najlepiej korzystać z reklamy na Facebooku. Nasi eksperci podpowiedzą, jak tworzyć różnorodny content i grafiki - pokażą konkretne pomysły i inspiracje oraz niezbędne narzędzia. Osobny wykład podczas szkolenia będzie poświęcony tworzeniu wideo na potrzeby mediów społecznościowych.

Nabytą podczas szkolenia wiedzę i prezentowane konkretne rozwiązania będzie można od razu wykorzystać w prowadzonym biznesie, co pozwoli pozyskać nowych klientów. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.


Partnerzy plebiscytu

Partnerem plebiscytu jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. To jedna z najdłużej działających organizacji kulinarnych w Polsce zrzeszająca kucharzy każdego szczebla z całego kraju. Stowarzyszenie prowadzi szkolenia, warsztaty i pokazy, a także organizuje eventy i konkursy kulinarne. Podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku nagrody będzie wręczać Krzysztof Szulborski, prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

 • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
 • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

Kolejnym partnerem akcji jest Stowarzyszenie Kelnerów Polskich. Organizacja zrzesza kelnerów z całej Polski. Pomaga w zdobywaniu i doskonaleniu wiedzy, porządkuje zasady obsługi konsumenta wzorując się na naukach dawnych mistrzów, logice i dzisiejszych warunkach ekonomicznych panujących w restauracjach. Stowarzyszenie prowadzi kursy kelnerskie, przeprowadza egzaminy na Mistrza Kelnera i organizuje konkursy.

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Kelner Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich: bezpłatne, roczne członkostwo w Stowarzyszeniu oraz zaproszenie do udziału w jurry Mistrzostw Młodych Kelnerów w Siedlcach.

Partnerem akcji jest także Stowarzyszenie Polskich Barmanów - Polish Bartenders Association (SPB-PBA). Organizacja ta realizuje wiele specjalistycznych szkoleń, organizuje cykliczne spotkania integracyjne oraz konkursy barmańskie na szczeblu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Zwycięzcy tych zawodów biorą udział w międzynarodowych konkursach napojów mieszanych, zajmując często czołowe miejsca. SPB jest jedynym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Barmanów (International Bartenders Association - IBA), które co roku spotyka się na międzynarodowych kongresach, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata w przyrządzaniu drinków (ICC).

>>KLIKNIJ i czytaj o Mistrzostwach Polski Barmanów SPB <<

Każdego zwycięzcę finału wojewódzkiego Mistrzów Smaku w kategorii Barman Roku Patron zaprasza do udziału w stowarzyszeniu fundując zwolnienie z opłaty wpisowej.

Zwycięzca Krajowego Finału W Kategorii Barman Roku otrzymuje od Patrona: 

 • roczne członkostwo w Stowarzyszeniu  
 • wyjazd na Słowację na Spotkanie Barmanów Tatrzańska Łomnica 2022 
 • możliwość osobistego poprowadzenia Master Class na szkoleniu barmańskim

Wielka gala
na targach Polagra

Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się podczas Polagra 2022, czyli najważniejszych w Polsce targów sektorów spożywczego i HoReCa. Od lat to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu przedstawicieli tych branż, ale także miłośników pysznego jedzenia.

Od 26 do 28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich na zwiedzających czekać będą rynkowe nowości, branżowe debaty i konferencje oraz pokazy, degustacje, a także finał 20. edycji konkursu Kulinarny Puchar Polski, w którym zmierzą się najlepsi w kraju szefowie kuchni.


Ważne terminy
 • Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się we wtorek, 7 czerwca i trwa do czwartku, 28 lipca, do godz. 21:00.
 • Laureaci z naszego województwa awansują do ogólnopolskiego finału akcji, w którym głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek, 1 sierpnia i potrwa do czwartku 11 sierpnia.

Czekają nagrody
dla laureatów

Nagrody dla kucharzy i kelnerów

Kucharze i kelnerzy, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Kucharza Roku lub Kelnera Roku w mieście lub powiecie
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplom wręczany podczas uroczystości
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety

Pięciu kucharzy i pięciu kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 5 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzyma główne nagrody w regionie:

 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Kucharz i kelner, którzy zdobędą najwięcej głosów w naszym województwie, otrzymają główne tytuły i statuetki Kucharza Roku i Kelnera Roku, prezentację w specjalnym dodatku do gazety oraz zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu na targa Polagra, gdzie odbiorą wyróżnienia na scenie.

Dodatkowo dziesięciu kucharzy i kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 10 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3.


Nagrody dla barmanów

Barmani, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Barmana Roku w regionie
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplom wręczany podczas uroczystości
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3

Trzech barmanów, którzy zdobędą najwięcej głosów wśród laureatów tytułów Barman Roku z regionów, otrzyma:

 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Barman, który zdobędzie najwięcej głosów w województwie, otrzyma główny tytuł i statuetkę Barmana Roku, prezentację w specjalnym dodatku do gazety oraz zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu na targach Polagra, gdzie odbierze wyróżnienie na scenie.


Nagrody dla baristów i mistrzów słodkości

Barista oraz Mistrz Słodkości, którzy w naszym województwie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Baristy Roku lub Mistrza Słodkości Roku
 • zaproszenia na uroczyste wojewódzkie wręczenie nagród w plebiscycie oraz na ogólnopolską galę na targach Polagra
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas uroczystości
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Bariści i Mistrzowie Słodkości, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplomy wręczane podczas uroczystości
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Nagrody w wojewódzkiej kategorii
Menedżer Gastronomii Roku

Menedżer Gastronomii, który w naszym województwie zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • tytuł Menedżera Gastronomii Roku
 • zaproszenia na uroczyste wojewódzkie wręczenie nagród oraz ogólnopolską galę na targach Polagra
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas gali
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Menedżerowie Gastronomii, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplomy wręczane podczas uroczystości
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Nagrody dla lokali gastronomicznych
w miastach i powiatach

Właściciele restauracji oraz barów/bistro/jadłodajni, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Restauracja Roku lub Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku w mieście lub powiecie
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych

Dodatkowo właściciele restauracji i barów/bistro/jadłodajni, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł i statuetkę Restauracja Roku lub Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku w województwie
 • zaproszenie ogólnopolską galę na targach Polagra, gdzie odbiorą wyróżnienia na scenie
 • promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
 • dodatkowe vouchery na reklamę o wartości 1500 złotych

Nagrody w regionalnych kategoriach
Lody Roku, Kawiarnia Roku i Pizza Roku

Właściciele lodziarni, kawiarni i pizzerii, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Lody Roku, Kawiarnia Roku lub Pizza Roku w regionie
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplom wręczany podczas uroczystości
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych

Dodatkowo właściciele lodziarni, kawiarni i pizzerii, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł Lody Roku, Kawiarnia Roku lub Pizza Roku w regionie
 • zaproszenia na ogólnopolską galę na targach Polagra, gdzie odbiorą wyróżnienia na scenie
 • promocję na Facebooku prezentującą lodziarnię lub pizzerię jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
 • dodatkowe vouchery na reklamę o wartości 1500 złotych

Nagrody w wojewódzkich
kategoriach plebiscytu

Właściciele lokali gastronomicznych, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach, otrzymają:

 • tytuły i statuetki Sushi Roku, Burger Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku oraz nagroda Catering Dietetyczny Roku w naszym województwie
 • zaproszenia na uroczyste wojewódzkie wręczenie nagród w plebiscycie oraz na ogólnopolską galę na targa Polagra
 • dyplom wręczany podczas uroczystości przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • kampanię promocyjną na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę w województwie w danej kategorii plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele lokali, które w wojewódzkich kategoriach plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
 • dyplom wręczany podczas uroczystości przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych
Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl