5 z 16
Nie bez powodu Matka Natura sprawiła, że orzechy włoskie do...
fot. ulleo/pixaby.com/Pixaby License

PRZEGRYZAJ ORZECHY!

Nie bez powodu Matka Natura sprawiła, że orzechy włoskie do złudzenia przypominają ludzki mózg. Dlaczego? Okazuje się, że mają niebagatelny wpływ na ten organ.

Naukowcom z Harvard Medical School udało się udowodnić, że dzięki tej zdrowej przekąsce można pobudzać aktywność neuronów w tym obszarze mózgu, który jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji.

Według ekspertów wystarczy zjeść zaledwie 3 orzechy włoskie, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3. Choć zawierają one sporo antyoksydantów, które działają odmładzająco na organizm, to jednak nie należy z nimi przesadzać. Są dosyć kaloryczne (mają ok. 666 kcal na 100 g).

Oprócz orzechów włoskich (których nazwa nie wywodzi się wcale z Włoch, tylko z Wołoszczyzny, czyli dawnej Rumunii, z której dotarły do Polski), podczas nauki warto przegryzać także m.in. migdały (obniżające ciśnienie krwi) czy bogate w żelazo nerkowce. Lepiej, by nie były solone i konserwowane dwutlenkiem siarki (E220). Przed zakupem koniecznie czytajmy etykiety!

6 z 16
Ta pozornie banalna porada może okazać się bardzo pomocna,...
fot. Sergey Peterman/123RF

CZYTAJ NA GŁOS – WIĘCEJ ZAPAMIĘTASZ!

Ta pozornie banalna porada może okazać się bardzo pomocna, jeśli bardzo szybko musimy przyswoić jak najwięcej istotnych szczegółów. Nawet najbardziej skomplikowane frazy będą się wydawać o wiele łatwiejsze, jeśli tylko zaczniemy je spokojnie wypowiadać na głos.

Nadal nic nie wpada Ci do głowy? Spróbuj nadać najtrudniejszym kwestiom określony rytm i zacznij je... wystukiwać! Przekonasz się, że nie ma lepszego sposobu na to, by utrwalić sobie wiedzę!

7 z 16
Choć nasz mózg lubi działać systematycznie, to jednak...
fot. luckybusiness/123RF

RÓB TWÓRCZE NOTATKI!

Choć nasz mózg lubi działać systematycznie, to jednak pozorny chaos – także ten na papierze – wbrew pozorom może działać inspirująco, o ile nieco go okiełznamy. Nie bójmy się bazgrolić na marginesie, podkreślajmy jaskrawymi kolorami najważniejsze frazy i jak najczęściej twórzmy rozbudowane mapy myśli.

Łatwiej będzie nam ułożyć w głowie logiczny ciąg myśli, jeśli wcześniej przelejemy na papier najważniejsze kwestie i stworzymy z nich sensowny, w miarę przejrzysty schemat.

8 z 16
Pamięć lubi nam płatać figle. Dużo łatwiej będzie nam...
fot. quadshock/123RF

GRAJ W SKOJARZENIA!

Pamięć lubi nam płatać figle. Dużo łatwiej będzie nam stworzyć w głowie ciąg sensownych informacji, jeśli zaczniemy rozkładać je na elementy i kojarzyć ze sobą tworząc ciekawą historię.

Staraj się maksymalnie upraszczać wymyśloną przez siebie fabułę. Łącz szczegóły w taki sposób, jakbyś miał potem opowiedzieć o nich komuś bliskiemu. Przekonasz się, że dzięki temu nawet najtrudniejsze kwestie od razu staną się dużo bardziej przystępne i łatwiej Ci wejdą do głowy.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Pomysłowa surówka do obiadu. Robię do niej przepyszny sos

Pomysłowa surówka do obiadu. Robię do niej przepyszny sos

Immunitet Michała Wosia. Jest decyzja Sejmu

Immunitet Michała Wosia. Jest decyzja Sejmu

Zmasowana akcja służb. Rozbito wielomilionowy biznes

Zmasowana akcja służb. Rozbito wielomilionowy biznes

Zobacz również

Igrzyska Olimpijskie startują niebawem. Zobacz niezbędnik kibica przed turniejem!

Igrzyska Olimpijskie startują niebawem. Zobacz niezbędnik kibica przed turniejem!

Klaudia El Dursi kocha luksus i szybką jazdę samochodem. Tak mieszka gwiazda TVN-u

Klaudia El Dursi kocha luksus i szybką jazdę samochodem. Tak mieszka gwiazda TVN-u