
Tego się z pewnością nie spodziewacie. Czy wiecie, że kolor oczu ma wpływ na to jak szybko się upijamy? Czy wiecie jak alkohol wpływa na mózg? Kiedy pito najwięcej alkoholu? Zobaczcie na kolejnych zdjęciach.
Flesz - 12 listopad dniem wolnym od pracy. Kto pracuje?

Niepijący wcale nie będą żyć dłużej!
Przez wiele lat wszyscy słyszeliśmy, że picie alkoholu doprowadza nasze zdrowie do złego stanu (szczególnie wątroba). To oczywiście prawda, no ale jest pewne ale. Naukowcy, badający osoby pijące i niepijące alkoholu, dokonali ciekawej obserwacji: z powodów, których jeszcze do końca nie zbadano, pijący zdają się mieć mniejsze szanse na zgon nie niepijący.

Drinkami z napojami typu light szybciej się upijemy
W 2013 roku czasopismo Alcoholism: Clinical and Experimental Research opublikowało wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Północnym Kentucky. Wynika z nich, że alkohol mieszany z napojami słodzonymi substancjami słodzącymi (nie cukrem) ma o wiele mocniejszy efekt i szybciej trafia do krwiobiegu.

Kilka wieków temu piliśmy WIĘCEJ alkoholu!
W XVII i XVIII wieku mieszkańcy Ameryki Północnej traktowali alkohol jak napój pity na co dzień. Były jak napoje energetyczne i pito je w ogromnych ilościach.
Roczne dane z 1790 roku Na jednego mieszkańca (powyżej 15 roku życia)
- blisko 130 litrów piwa
- ok.19 litrów napojów spirytusowych
- ok. 4 litry wina
Dane z 2010 roku
- ok. 80 litrów piwa
- ok. 6 litrów napojów spirytusowych
- ok. 8 litrów wina