
Główne kierunki działania Wydziału Prasy, Radia i Telewizji KC PZPR w związku z wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.
"Zawieszone zostało wydawanie wszystkich tytułów prasowych oprócz Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności - gazet o zasięgu ogólnopolskim, oraz 16 terenowych dzienników partyjnych (...). Dzienniki terenowe są redagowane przez wytypowane zespoły dziennikarzy gazet partyjnych z udziałem wytypowanych dziennikarzy wybranych dzienników".

Informacja o weryfikacji kadr dziennikarskich
"Do pracy w czynnych redakcjach dopuszczono tych dziennikarzy, których postawa stanowiła gwarancję, że właściwie będą wykonywać swoje obowiązki. Operacja ta przebiegła bardzo sprawnie".

Zapis konferencji prasowej z udziałem Jerzego Urbana
Zapis odpowiedzi, jakich udzielał rzecznik prasowy rządu PRL od 1981 roku Jerzy Urban dziennikarzom zagranicznych agencji informacyjnych podczas jednej z konferencji prasowych.

Nastroje w więzieniach po wprowadzeniu stanu wojennego
Notatka służbowa Prokuratury Generalnej z 21 stycznia 1982 roku wiele mówi o nastrojach, jakie zapanowały w społeczeństwie po masowych aresztowaniach. Czytamy w niej: "Utrzymywanie się wśród osadzonych negatywnych nastrojów i agresywnych postaw pozostawało w ścisłym związku z ówczesnym rozwojem sytuacji ogólnej w kraju oraz nieprzychylnym dla więziennictwa rozpowszechnianiem przez wydawnictwa „Solidarności” i część środków masowego przekazu informacji i opisów wydarzeń w zakładach karnych. Stan dyscypliny i porządku w jednostkach więziennych uległ radykalnej i korzystnej zmianie bezpośrednio po wprowadzeniu stanu wojennego w kraju".