1/7
Wszystko wskazuje na to, że w sobotę Robert Lewandowski...

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę Robert Lewandowski zaliczy oficjalny debiut w FC Barcelonie i zarazem w hiszpańskiej La Lidze. O 21:00 jego nowa drużyna zainauguruje rozgrywki domowym meczem z Rayo Vallecano.

Przed Lewym tak naprawdę szesnasty sezon w seniorskiej piłce. Sprawdziliśmy, jak wypadł w debiutanckich występach kolejno dla Znicza Pruszków, Lecha Poznań, wreszcie Borussii Dortmund i Bayernu Monachium. Wniosek: Tylko w Polsce zaczynał od gola.

2/7
Lewy niespełna tydzień później obchodził osiemnaste...

Debiut w Zniczu Pruszków

Lewy niespełna tydzień później obchodził osiemnaste urodziny. Trzeba przyznać, że prezent sprawił sobie z wyprzedzeniem i całkiem trafiony. Otóż w barwach nowego, trzecioligowego klubu przypieczętował awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Wszedł w 6 5 minucie za Bartosza Wiśniewskiego, by już w 68 cieszył się z bramki. Sędziował - to nie żart - Szymon Marciniak, a trenerem Znicza był Andrzej Blacha.

Data: 15.08.2006
Rywal: Mrągovia Mrągowo
Rozgrywki: Puchar Polski (runda wstępna)

3/7
Wyjazd do Baku. Wtedy Kolejorz potrafił miażdżyć azerskie...

Debiut w Lechu Poznań

Wyjazd do Baku. Wtedy Kolejorz potrafił miażdżyć azerskie zespoły, a nie być miażdżonym jak w lipcu (dwumecz z Karabachem). Lewy zaczął mecz z Chazarem Lenkoran w el. Pucharu UEFA na ławce. Decyzją trenera Franciszka Smudy podniósł się z niej od razu po przerwie. Zastąpił Tomasza Bandrowskiego i w 76 minucie zapewnił bezcenną wygraną! Po przedarciu się Sławka Peszki Lewy nie zwlekał ze strzałem. Kopnął prawą nogą, z okolicy piętnastego metra, kąśliwie po długim słupku (na nagraniu niżej od 1:27:00)

Data: 7.07.2008
Rywal: Chazar Lenkoran
Rozgrywki: Puchar UEFA (I runda eliminacji)
Skład Lecha: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Peszko, Injac, Bandrowski (46' Lewandowski), Stilić (90' Wilk), Djurdjević - Rengifo (90' Cueto).

4/7
Nieudane eliminacje do Mundialu w RPA. Polska męczy się na...

Debiut w reprezentacji Polski

Nieudane eliminacje do Mundialu w RPA. Polska męczy się na wyjeździe z amatorami, czyli San Marino. Na początku Fabiański... broni karnego. Schodzimy na przerwę z prowadzeniem 1:0, ale Leo Beenhakker jest niezadowolony. Po godzinie ściąga Marka Saganowskiego, za którego pojawia się młodzieniec, Robert Lewandowski, który w 67 minucie ustala wynik. Gol na klepisku zrodził się z dobitki z lewej nogi.

Data: 10.09.2008
Rywal: San Marino
Rozgrywki: eliminacje MŚ 2010
Skład Polski: Fabiański - Wojtkowiak, Żewłakow, Jop, Kowalczyk (28' Krzynówek) - Błaszczykowski, Roger Guerreiro, M. Lewandowski, Piszczek (88' Murawski) - Saganowski (59' R. Lewandowski), Smolarek.

Dalej

Śmiertelny wypadek Złochowicach. 56-latka myślała, że najechała na worek ze śmieciami

Śmiertelny wypadek na DK 74. Zginął kierowca hyundaia

Świątek wykorzystana (świadomie?) do promocji nowego filmu z Zendayą w głównej roli

Polak wyceniony na ponad 100 mln. A Lewandowski? Gorzej od rezerwowego bramkarza!