5/10
Antarktyda jest piękna, ale groźna i niegościnna. Historia...
fot. Google Maps

Opuszczony obóz na Antarktydzie

Antarktyda jest piękna, ale groźna i niegościnna. Historia eksploracji ostatniego odkrytego kontynentu jest pełna niezwykłych wypraw, z których niejedna zakończyła się tragedią.

O tym, jak wyglądało zdobywanie Antarktydy na początku XX w., możecie przekonać się, zwiedzając online tzw. Chatę Scotta, czyli obóz założony przez ekspedycję Roberta Falcona Scotta na przylądku Evans w 1911 r. Sławna ekspedycja zmieniła się w wyścig między Scottem i Roaldem Amundsenem o to, kto pierwszy zdobędzie biegun południowy. Scott przegrał i nigdy nie wrócił do domu – on i jego ludzie zginęli niedaleko bieguna w marcu 1912 r.

Chata Scotta stoi opuszczona od 1911 r. Zimno dobrze ją zakonserwowało, a na Google Maps możecie nie tylko obejrzeć z bliska ten obóz duchów, ale nawet zwiedzić jego wnętrze! W środku chaty wszystkie sprzęty są oryginalne i w większości nienaruszone. Możecie się tu sami poczuć jak członkowie nieszczęsnej ekspedycji Scotta.




6/10
W miejscowości Lisakowsk w Kazachstanie znajduje się bardzo...
fot. Google Maps

Gigantyczny pentagram w Kazachstanie

W miejscowości Lisakowsk w Kazachstanie znajduje się bardzo niecodzienna formacja. Na Google Maps widać ogromny, bo mający aż 400 m średnicy, odwrócony pentagram, a więc znak kojarzony z kultami szatana.

Swego czasu pentagram z Kazachstanu wywołał spore poruszenie w Internecie, ale sprawa znalazła racjonalne wytłumaczenie. Widoczny z powietrza znak to wcale nie pentagram, tylko sowiecka czerwona gwiazda. Ukształtowano ją z drzew i alejek parku, założonego jeszcze w czasach potęgi ZSRS. Gwiazda nigdy nie została ukończona i nie pokryła się czerwonym kwieciem, więc wszystko, co widać z satelity, to alejki układające się w kształt odwróconego pentagramu.

7/10
W marcu 2013 r. pracownik Google Maps, przemierzający...
fot. Google Maps

Ludzie-ptaki z przedmieścia Tokio

W marcu 2013 r. pracownik Google Maps, przemierzający Musashino na przedmieściach Tokio, natknął się na niezwykły i dość niepokojący widok. Na chodniku ustawiło się szpalerem kilka osób z maskami gołębi na głowach. Nic nie mówiły i pozwoliły operatorowi kamery przejść między sobą. Do dziś nie wiadomo, kim byli ci ludzie. Internautom udało się jedynie ustalić, że w pobliżu działała szkoła artystyczna i może jej uczniowie mieli coś wspólnego z niezwykłym happeningiem.

Wiecie, co jest najstraszniejsze? Kiedy w Street View przesuniecie się do przodu między ludźmi-ptakami, miniecie wszystkich, a potem odwrócicie znowu w ich kierunku, okaże się, że także oni odwracają głowy, by patrzeć na oddalającą się kamerę Google!


8/10
W porcie popularnego meksykańskiego kurortu Mazatlan czeka...
fot. Google Maps

La Cueva Del Diablo w Mazatlan – brama do piekła?

W porcie popularnego meksykańskiego kurortu Mazatlan czeka na was niezwykły widok: zakratowane wejście do jakiejś mrocznej pieczary. Napis nad kratą głosi, że to jaskinia diabła i mieszkańcy lubią opowiadać sobie o niej straszne historie.

Podobno piraci ukryli w pieczarze skarby lub też sataniści wykorzystywali jaskinię do swoich mrocznych rytuałów. Popularna jest opowieść o dwóch kobietach, które spotkały w tym miejscu Lucyfera w postaci przystojnego mężczyzny. Nocami podobno z jaskini wydobywa się czerwone światło. Wiele osób uważa, że La Cueva Del Diablo to prawdziwa brama do piekła.

Miejscy historycy wskazują, że jedyną potwierdzoną w źródłach funkcją jaskini było składowanie materiałów wybuchowych w czacie zakrojonych na szeroką skalę prac budowlanych w Mazatlan przed wieloma laty. Być może stąd bierze się lekki zapach siarki, wyczuwany w pobliżu wejścia do jaskini.




Pozostały jeszcze 2 zdjęcia.

Polecamy

Gwiazdy przybywają do Cannes. Są i polskie akcenty

Gwiazdy przybywają do Cannes. Są i polskie akcenty

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

W Gdyni wręczono Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Burza, wichura, grad i deszcz we Wrocławiu. Ostrzeżenia dla miasta i regionu!

AKTUALIZACJA
Burza, wichura, grad i deszcz we Wrocławiu. Ostrzeżenia dla miasta i regionu!

Zobacz również

Tak kiedyś wyglądała Beata Kozidrak. Zobacz, jak zmieniała się wokalistka ZDJĘCIA

Tak kiedyś wyglądała Beata Kozidrak. Zobacz, jak zmieniała się wokalistka ZDJĘCIA

Eurowybory 2024. Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z Kujawsko-Pomorskiego

Eurowybory 2024. Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z Kujawsko-Pomorskiego