1/9
Rezerwy Lecha Poznań mają za sobą bardzo udaną rundę...

Rezerwy Lecha Poznań mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną w rozgrywkach eWinner 2. Ligi. Podopieczni trenera Artura Węski zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli, co jest najlepszym wynikiem rezerw w historii ich występów na tym poziomie rozgrywkowym. Warto podkreślić, że niebiesko-biali na szczeblu centralnym spędzają dopiero trzeci sezon, a w rundzie rewanżowej powalczą o to, by znaleźć się przynajmniej w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi (od tego sezonu jest możliwy awans rezerw na zaplecze ekstraklasy). Na podstawie statystyk, które opublikował na Twitterze Marcin Olszanowski, podsumowujemy zmagania drugiej drużyny Kolejorza w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Zobacz statystyki rundy jesiennej w wykonaniu rezerw Lecha Poznań ----->

2/9
Podopieczni trenera Artura Węski rozegrali jesienią 20...

Niepokonani w lidze od 9 spotkań

Podopieczni trenera Artura Węski rozegrali jesienią 20 spotkań (17 w lidze oraz 3 w Fortuna Pucharze Polski). Niebiesko-biali odnieśli 9 zwycięstw, zanotowali 5 remisów i zaledwie 6 razy schodzili z boiska pokonani. Od 9 spotkań na poziomie eWinner 2. Ligi nie stracili punktów i mogą pochwalić się pod tym względem najdłuższą serią meczów bez porażki w lidze.

Lechici utrzymują obecnie średnią 1,53 punktu na mecz, a to pozwala im zajmować 5. miejsce w tabeli za Stalą Rzeszów (2,47 pkt/mecz), Ruchem Chorzów (2 pkt/mecz), Chojniczanką Chojnice (1,71 pkt/mecz), czy Radunią Stężyca (1,71 pkt/mecz).

Rezerwy Lecha Poznań mogłyby popracować jedynie nad skutecznością. We wszystkich spotkaniach rundy jesiennej zdołali zdobyć zaledwie 21 bramek. Niebiesko-biali są za to drugą najlepszą defensywą w lidze (16 straconych bramek), a łącznie we wszystkich meczach jesienią pozwolili sobie strzelić 20 goli.

Zobacz więcej statystyk rundy jesiennej w wykonaniu rezerw Lecha Poznań ----->

3/9
Jak wyliczył na Twitterze Marcin Olszanowski, rezerwom Lecha...

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Jak wyliczył na Twitterze Marcin Olszanowski, rezerwom Lecha Poznań dużo lepiej wiedzie się na obiekcie we Wronkach, gdzie w tle nadal trwa modernizacja oraz rozbudowa klubowej akademii. Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe i pucharowe, lechici rozegrali na własnym stadionie 10 spotkań, w których 5-krotnie odprawiali rywali z kwitkiem, a 3 razy podzielili się punktami. Ostatni raz w meczu u siebie, Lech II Poznań przegrał 11 września 2021 roku w starciu z Motorem Lublin (0:3).

Nie najgorzej lechici wyglądają również na wyjazdach, gdzie udało im się zanotować 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki. Jedna z nich to przegrana z Olimpią Grudziądz w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski (0:3). Pozostałe mecze w delegacjach, drużyna rozegrała w lidze, gdzie pod względem punktów zdobytych na obcych stadionach, zajmuje 3. miejsce w lidze, a skuteczniejsi na wyjazdach są jedynie Stal Rzeszów oraz Ruch Chorzów.

4/9
Marcin Olszanowski podaje, że najwięcej bramek Kolejorz...

Skuteczni głównie w końcówkach

Marcin Olszanowski podaje, że najwięcej bramek Kolejorz zdobywa w ostatnim kwadransie meczu (6). Gole strzelone w końcówce przyczyniły się do zdobycia przez zespół aż 10 punktów. Czterokrotnie niebiesko-biali trafiali do siatki rywala w pierwszych 15 minutach po przerwie.

Drużyna nie uniknęła również błędów. Spośród 20 straconych bramek, aż 5 lądowało w siatce Kolejorza również w ostatnich minutach meczu. Rywale byli skuteczni także przed przerwą, gdy podobnie jak wcześniej, pięciokrotnie zaskoczyli defensywę rezerw Lecha Poznań.

A jak to wygląda dokładniej minuta po minucie?