• Ryoya Morishita - 2 (Gil Gias - 2)
    • Josue - 2
    • Tomas Pehkart - 1 (Blaz Kramer - 2)
    • Marc Gual - 2 (Maciej Rosołek - 2)
  • Koniec meczu. Legia Warszawa żegna się z Ligą Konferencji Europy. W 1/8 finału tych rozgrywek melduje się Molde FK, które wygrywa na Łazienkowskiej 3:0, a w dwumeczu... 6:2.

• Nie wyszło prawą, to lewą stroną próbował przedrzeć się Patryk Kun. Bez problemu poradził sobie z nim Martin Linnes.

• Jeszcze próbują legioniści Blaz Kramer w roli prawoskrzydłowego wrzuca na 5. metr, gdzie pewnie interweniuje Oliver Petersen.

• Ostatnie 4 minuty Legii w europejskich pucharach A.D. 2023/24. Tyle dolicza Harm Osmers.

• 17-letni Gustav Nyheim zmienia Markusa Andre Kaasę.

• Szeroko ustawiony Gil odbiera dokładne podanie i rusza na połowę gości. Zagrywa mocno w "szesnastkę", licząc na to, że ktoś z jego kolegów pójdzie za akcją. Przeliczył się.

• 65% Posiadanie piłki 35%

Zawsze coś na plus gospodarzy.

• Nie było zagrożenia pod bramką Olivera Petersena.

• Jeszcze Haldor Stanevik wchodzi za Mathiasa Fjørtofta Løvika.

• Juergen Elitim uderza z dalszej odległości. Po rykoszecie wywalczył rzut rożny.

• ... a za Fredrika Gulbrandsena melduje się Eric Kitolano.

• Zmiany w Molde FK: Niklas Odegard wchodzi za Eirika Hestada...

• Patryk Kun wrzuca z lewej strony na 5. metr, gdzie wychodzącego do piąstkowania Olivera Petersena uprzedza... Eirik Haugan. Strzał Blaza Kramera został zablokowany, a po chwili wahadłowy Legii miał okazję do ponownej wrzutki. Tym razem wprost do "koszyczka" bramkarza Molde FK.

• Mazurek Dąbrowskiego niesie się po stadionie.

• [WIDEO] DRUGI GOL GULBRANDSENA (0:3)

• Legioniści na moment oddalają niebezpieczeństwo. Na lewej stronie Anders Hagelskjær, środkowy obrońca, ograł bez trudu i wysiłku Patryka Kuna, po czym mocno wstrzelił przed bramką. Piłkarze Kosty Runjaica wybijają na aut.

• Fredrik Gulbrandsen polował na hattricka!

Uderza mocno ze skraju pola karnego i Kacper Tobiasz intuicyjnie odbija za linię końcową!

• Gil Dias i Mathias Fjørtoft Løvik

• Mathias Fjørtoft Løvik ruszył spokojnie do przodu. Opanował piłkę przy linii bocznej i nastrzelił go Gil Dias. Norweg usiadł na murawę i Portugalczyk przeciągnął go za linię końcową. Ten wrócił na boisko i został za to upomniany żółtą kartką.

• Eirik Haugan upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a Maciej Rosołek zastępuje Marca Guala.

• Gil Dias zmienia Ryoyę Morishitę...

• Dwa gole w Norwegii i dwa również dzisiaj...

Markus Andre Kaasa ruszył do piłki w pole karne Legii. Z łatwością ograł obrońcę i zdecydował się na strzał. Po rykoszecie dopada futbolówki dopada Fredrik Gulbrandsen, który z bliska pokonuje Kacpra Tobiasza
    .

• DUBLET FREDRIKA GULBRANDSENA

• Juergen Elitim zagrywa z koła środkowego na wolne pole do Marca Guala. Ten widział wychodzącego na czystą pozycję Blaza Kramera, ale podanie nie trafiło do adresata.

• Osaczony przez dwóch-trzech rywali Josue znalazł niewielką przestrzeń ok. 25 metrów od bramki. Jego strzał został zablokowany.

• Yuri Ribeiro podłączył się do akcji lewą flanką. Nie wykorzystał miejsca zostawionego przez Patryka Kuna. Oliver Petersen wznawia grę z "piątki".

• Atak Legii przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Josue nie sprawiło problemu obronie Molde FK.

• ... a za Rafała Augustyniaka melduje się Bartosz Kapustka.

• Blaz Kramer zmienia Tomasa Pekharta...

• Centymetry... Spalony Marca Guala

• Marc Gual urwał się z piłką i po "objechaniu" Olivera Petersena kieruje piłkę do pustej bramki! Radość legionistów nie trwała długo - Hiszpan był na spalonym!

• [WIDEO] Zmarnowana "setka" Tomasa Pekharta

• Górne zagranie na Tomasa Pekharta, który głową trącił piłkę do Marca Guala. Hiszpan szybko ruszył w stronę "szesnastki" Molde FK, ale został czysto powstrzymany przez polem karnym.

• Veton Berisha zmienia Magnusa Wolffa Eikrema.

• Rafał Augustyniak skosił Markusa Andre Kaasę równo z trawą. Żółta kartka dla pomocnika Legii.

• Markus Andre Kaasa przedarł się środkiem i podaje w pole karne nie w tempo do Magnusa Wolffa Eikrema. Gdyby ten opanował piłkę, to znalazłby się w dogodnej sytuacji do uderzenia z kilku metrów!

• Mocne zagranie na wolne pole do Marca Guala. Oliver Petersen spokojnie łapie piłkę.

• Takie sytuacje trzeba wykorzystywać, panie Tomasie Pudło Tomasa Pekharta

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA LEGII!!!

Po krótkim rozegraniu piłkę na prawej stronie dostaje Ryoya Morishita. Ten ograł rywala, po czym wrzuca miękko na dalszy słupek do Tomasa Pekharta! Czech z trzech metrów główkuje OBOK bramki!

• Josue uderza obok bramki. Po drodze był jeszcze rykoszet od muru.

• Dużo przewinień przyjezdnych na początku drugiej połowy. Eirik Haugan faulował Josue ok. 25 metrów od bramki.

• A teraz Radovan Pankov zahaczony na prawej stronie zyskał rzut wolny. Po wrzutce Josue w pole karne Ryoya Morishita zgrywa za siebie. Japończyk był na spalonym.

• Radovan Pankov niepotrzebnie "wszedł z bara" w napastnika Molde FK. Ten padł na murawę;; sędzia najprawdopodobniej nie widział tego starcia.

• Fredrik Gulbrandsen upomniany żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Chwilę wcześniej był na spalonym.

• Ryoya Morishita wrzuca z prawej strony w pole karne, skąd niepilnowany Marc Gual uderza głową! Sęk w tym, że obija słupek!

• Legia zaczyna drugą odsłonę.

• Na drugą połowę wchodzi Patryk Kun, który zmienia Pawła Wszołka. Na prawe wahadło wędruje więc Ryoya Morishita.

• Wracamy na Łazienkowską 3, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legii z Molde FK. Po pierwszej połowie drużyna Kosty Runjaica przegrywa 0:2. Co nas czeka po zmianie stron?

• A tu wyniki do przerwy w pozostałych meczach 1/16 Ligi Konferencji Europy

• +3' Koniec pierwszej połowy przy akompaniamencie przeraźliwych gwizdów. W rewanżowym spotkaniu o 1/8 finału Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa przegrywa z Molde FK 0:2 (a w dwumeczu 2:5).

• +3' Zupełnie nieudany przerzut Juergena Elitima. Ryoya Morishita nie opanował piłki przed linią boczną

• +1' NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Juergen Elitim podaje na prawą stronę pola karnego do Pawła Wszołka, który wykłada płasko na środek do Marca Guala. Jego uderzenie po ziemi z najwyższym trudem łapie jedną ręką Oliver Petersen! Momentalnie zebrał gratulacje od kolegów za tę interwencję

• Harm Osmers dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Yuri Ribeiro ruszył pazernie w "szesnastkę" do prostopadłego podania Marca Guala. Upadł na murawę w momencie starcia z Eirikiem Hauganem, ale sędzia momentalnie pokazał Portugalczykowi, że nie ma mowy o rzucie karnym.

• Kontra Molde FK prawą stroną zamieniła się w atak pozycyjny. Po wymianie kilku podań Martin Linnes ruszył do prostopadłego podania i zagrywa niemal z linii końcowej na bliższy słupek. Kacper Tobiasz łapie piłkę, uprzedzając nadbiegającego Magnusa Wolffa Eikrema.

• Tym razem lepsze dośrodkowanie w "szesnastkę", skąd Yuri Ribeiro główkuje wysoko nad bramką. Dodatkowo uderzał z pozycji spalonej.

• Kolejny atak Legii lewą flanką przynosi rzut wolny.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości. Podobnie było po ladze na Tomasa Pekharta.

• Goście wybijają piłkę z pola karnego po centrze Josue. Kapitan Legii szybko przejął piłkę i podaje w "uliczkę" do rozpędzonego Ryoyi Morishity. Ten wywalrzył rzut rożny.

• Martin Linnes faulował w bocznym sektorze rywala, ale to on bardziej odczuł to starcie.

• Dalekie zagranie Juergena Elitima na napastników. Eirik Haugan wybija głową pod nogę Marca Guala, który chciał od razu uruchomić Ryoyę Morishitę. Obrońca Molde FK w porę naprawił swój błąd.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Fredrik Gulbrandsen. Szybko przy nim pojawili się medycy. Przez moment goście będą grać w "dziesiątkę".

• Marc Gual wymienia teraz podania z Josue. Podanie na wolne pole do Ryoyi Morishity było niedokładne.

• Podanie przed pole karne do Tomasa Pekharta, który stojąc tyłem do bramki odgrywa do Josue. Nie dość, że strzał Portugalczyka prawą nogą w środek bramki nie sprawił problemu Oliverowi Petersenowi, to jeszcze Czech był na spalonym.

• Martin Linnes przejął bezpańską piłkę na swojej stronie i ruszył na połowę Legii. Boisko okazało się jednak odrobinę za wąskie - wyjechał za linię boczną.

• [WIDEO] GOL GULBRANDSENA (0:1)

[WIDEO] GOL HESTADA (0:2)

• Radovan Pankov pognał z piłką prawą stroną. Na lewej flance gotowość do odbioru piłki sygnalizowali m. in. Tomas Pekhart czy Marc Gual, ale wybrał on zagranie do Pawła Wszołka. Wydawało się, że anemicznie kopnięta piłka dotrze do wahadłowego, nawet gdy Mathias Fjørtoft Løvik poślizgnął się, ale ten szybko się zebrał i "przeciął" podanie.

• Marc Gual przyjmuje piłkę na 18. metrze tyłem do bramki. W pierwszym kontakcie ustawił ją sobie do strzału, ale przewidział to Eirik Haugan.

• I "żółtko" na koncie Markusa Andre Kaasy za zahaczenie Juergena Elitima. On nie jest na liście zagrożonych.

• Spóźnione wejście Juergena Elitima w podającego Matsa Möllera Daehliego. Pomocnik Legii został upomniany żółtą kartką, a to oznacza, że jeżeli Legia awansuje do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, to w pierwszym meczu będzie pauzować.

• Radovan Pankov podaje przed pole karne pod nogi... Andersa Hagelskjæra.

• Juergen Elitim wrzuca z prawej strony w pole karne, gdzie kiksuje Eirik Haugan. Nie wykorzystali tego gospodarze.

• Najpierw Kacpra Tobiasza uratował słupek po uderzeniu zza pola karnego, ale po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki .Eirik Hestad sprytnie trącił piłkę w stronę dalszego (prawego) rogu...

• EIRIK HESTAD TRAFIA. LEGIA 0, MOLDE FK 2

• W odpowiedzi Magnus Wolff Eikrem przedarł się lewą stroną. Zagrywa płasko na środek "szesnastki" do Fredrika Gulbrandsena, który na wślizgu nie sięgnął piłki! Zabrakło centymetrów!

• Josue podaje na linię 16. metra do Tomasa Pekharta. Uprzedza go Anders Hagelskjær, któy wybija za linię boczną.

• Ryoya Morishita miał sporo miejsca oraz czasu na lewej stronie. Jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia. Oliver Petersen wznawia grę z "piątki".

• Wysoko ustawiony zespół Erlinga Moe bez większego wysiłku przejmuje piłkę 25-30 metrów od bramki Legii. Nie udało się jednak do niej przedrzeć.

• Josue decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Był na wprost bramki, ale uderzył metr-półtora obok lewego słupka.

• Dalekie wybicie bramkarza Molde FK. Steve Kapuadi zgrywa głową do bramkarza.

• Rzut wolny dla Legii z lewej strony. Po wrzutce Josue Radovan Pankov uderza kilka metrów od bramki Olivera Petersena.

• Magnus Andre Kaasa miał sporo miejsca w środku pola i ruszył w tempo do prostopadłego podania! Już się składał do strzału z 'szesnastki", gdy w OSTATNIEJ CHWILI wślizgiem zastopował go Steve Kapuadi! Jeszcze okazało się, że był tu minimalnym spalony!

• Fredrik Gulbrandsen dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Magnusa Wolffa Eikrema. Niektórym kibicom Legii mogło podnieść się ciśnienie, gdy na 25. metrze interweniował Kacper Tobiasz. Zagrał dokładnie, przerywając groźnie zapowiadającą się akcję gości.

• Stopklatka z bramki Molde FK

• Mocne zagranie z pominięciem drugiej linii do Tomasa Pekharta czy Marca Guala. Obaj nie mieli szans, by przejąć piłkę przed Oliverem Petersenem.

• Ryoya Morishita dostał piłkę przed linią 16. metra. Jeżeli to zagranie nazwiemy strzałem, to było anemiczne. A jak powiemy, że to było podanie, to niedokładne.

• Legioniści oddalają niebezpieczeństwo. Po chwili Radovan Pankov nie dał się ograć Magnusowi Wolffowi Eikremowi.

• Mathias Fjørtoft Løvik podłączył się do akcji ofensywnej. Po interwencji Radovana Pankova, który dał się łatwo ograć w 2. minucie, wywalczył rzut rożny.

• Nie ma zagrożenia pod bramką Kacpra Tobiasza.

• Na prawej stronie pograli teraz przyjezdni. Eirik Hestad wymieniał podania m. in. z Matsem Möllerem Daehlim, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Niezłe, odchodzące dośrodkowanie Josue z lewego narożnika. Tomas Pekhart główkuje nad poprzeczką.

• Podrażnieni piłkarze Legii rzucili się do odrabiania strat. Atak lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Fredrik Gulbrandsen dopada w polu karnym do odbitej piłki przez Kacpra Tobiasza i z bliska kieruje ją do siatki.

• O W MOLDE. GOL FREDRIKA GULBRANDSENA

• Harm Osmers gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają piłkarze gości!

• Legia Warszawa - Molde FK Oprawa

Legia - Molde FK

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy fajerwerkach i oprawie! Za moment losowanie stron!

• Awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy zapewniły już sobie Dinamo Zagrzeb (1:0 i 1:1 z Betisem) oraz Servette Genewa (0:0 i 1:0 z Łudogorcem Razgrad Jakuba Piotrowskiego). W spotkaniu Bodo/Glimt - Ajax trwa dogrywka (w pierwszym meczu 2:2, w regulaminowym czasie gry rewanżu 1:1).

O godz. 21 rozpoczną się spotkania Eintrachtu Frankfurt z Royale Union SG (pierwszy mecz 2:2), Ferencvaros - Olympiacos (w pierwszym meczu 0:1) oraz Slovan Bratysława - Sturm Graz (w pierwszym meczu 1:4, Szymon Włodarczyk na ławce gości).

• Łazienkowska 3 by night Stadion Legii

• Sędzią głównym jest dzisiaj Harm Osmers. Asystować mu będą Eduard Beitinger oraz Dominik Schaal. Sędzią technicznym jest za to Tobias Reichel.

• Skład Molde FK

• Wszystkie bilety na mecz Legia - Molde zostały wyprzedane, co oznacza, że wicemistrzowie Polski będą mogli liczyć na wsparcie 30 tysięcy kibiców. Trener norweskiego klubu Erling Moe nie obawia się jednak presji związanej z grą na wyjeździe i w gorącej atmosferze.

• Skład Legii Warszawa

• Legia Warszawa w pierwszym wyjazdowym meczu z Molde zawiodła, ale nie wszystko jest jeszcze stracone. "Wojskowi" po 24 minutach przegrywali już 0:3, ale po bramkach Josue i Augustyniaka udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Skończyło się 2:3, co stawia Legię w trudnym położeniu przed rewanżem.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po premierowych trzech kwadransach pierwszego spotkania wydawało się, że Legia Warszawa nie ma szans na odrobienie trzybramkowej straty przed dzisiejszym meczem rewanżowym. Jednak dwa gole zdobyte po przerwie sprawiły, że drużyna przez Kostę Runjaicia ciągle są w grze. Wystarczy tylko jedno: wygrać.

Mecz Legia Warszawa - Molde FK, którego stawką jest awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, poprowadzi Harm Osmers...

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Legia - Molde LIVE! Koszmar w Warszawie. 0:2, a teraz spalony po golu

Legia - Molde LIVE! Koszmar w Warszawie. 0:2, a teraz spalony po golu ©Sylwia Dąbrowa

Legia Warszawa - Molde FK ONLINE. Po pierwszym meczu z norweskim zespołem "Wojskowi" muszą odrabiać straty. Gdzie oglądać spotkanie Legia - Molde na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek w czwartek o godz. 21:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Molde FK ONLINE

Kibice za porażkę obwiniają Kacpra Tobiasza, który zawalił dwie bramki. Fani oczekiwali, że trener zmieni golkipera w rewanżu, ale Runjaić nadal chce dać szansę młodemu zawodnikowi.

- Oczekuję od Kacpra Tobiasza lepszego zachowania w takich sytuacjach, ale to wciąż najmłodszy bramkarz w rozgrywkach. Za nami osiemnaście miesięcy dobrej współpracy i wielokrotnie nam pomagał. Jeden mecz nie zdecyduje o obsadzie bramki. Może w pewnym momencie dam szansę Dominikowi Hładunowi, nie wiem. Takie dywagacje teraz nam nie pomagają. Wierzę w Kacpra Tobiasza, on cały czas się rozwija, ale będzie popełniał błędy, bo takie rzeczy zdarzają się młodym bramkarzom - tłumaczył od razu po meczu w Norwegii na konferencji prasowej.

Wszystkie bilety na mecz Legia - Molde zostały wyprzedane, co oznacza, że wicemistrzowie Polski będą mogli liczyć na wsparcie 30 tysięcy kibiców. Trener norweskiego klubu Erling Moe nie obawia się jednak presji związanej z grą na wyjeździe i w gorącej atmosferze. (PAP, oprac. własne)

Przewidywany skład Legii na mecz z Molde: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Patryk Kun - Josue, Bartosz Kapustka (Maciej Rosołek), Blaz Kramer.

Legia Warszawa - Molde FK w telewizji

Transmisja z meczu Legia Warszawa - Molde FK na kanale TVP Sport.

Legia Warszawa - Molde FK w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny oraz bezpłatny stream. Mecz Legia Warszawa - Molde FK obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Kibice mogą wybrać także platformę streamingową Viaplay.