
7# Białowieski Park narodowy
Uważa się, że w Białowieży i jej okolicach następuje niezwykła koncentracja energii przyrody. Faktem jest, że mieli tu swoje rezydencje królowie, zaś puszcza przez wieki przyciągała możnych z różnych świata.
Eksperci od geomancji uważają, że najsilniej promieniującymi miejscami w Puszczy Białowieskiej jest porośnięte starymi dębami wzgórze w Parku Pałacowym oraz znajdujący się w środku puszczy kamienny krąg. Dodają także, iż dęby przeważnie rosną w miejscach sprzyjających energetycznie.
Warto jednak zaznaczyć, że geomancja, czyli praktyka wykorzystywania energii Ziemi i Kosmosu, jest niepotwierdzona naukowo.

6# Piramida w Rapie
Piramida, wybudowana na bagnach w posiadłości barona Friedricha von Farenheida na początku XIX wieku, znajduje się tuż przy granicy z Rosją. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo.
Baron był zafascynowany geomancją i dlatego postanowił, że rodzinny grobowiec stanie w miejscu, w którym mają się krzyżować trzy linie promieniowania. Forma piramidy inspirowana była kulturą egipską. Jak głosi legenda, ciała zmarłych pochowanych w piramidzie nie ulegają rozkładowi.

5# Tum pod Łęczycą
Kolegiata w Tumie pod Łęczycą została wzniesiona w XII wieku, stanowiąc do dziś jeden z najlepiej zachowanych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Co może zadziwić, kościół stoi praktycznie w szczerym polu. Dawniej nieopodal znajdował się gród.
To tu miało powstać pierwsze w Polsce opactwo benedyktyńskie, założone przez Bolesława Chrobrego w 997 roku. Na miejsca kultu religijnego często wybierano lokalizacje silnie związane z dawnymi wierzeniami. Radiesteci twierdzą, że w miejscu kościoła znajduje się potężne źródło mocy.
Warto wspomnieć, że radiestezja jest pseudonauką zajmującą się rzekomym promieniowaniem.

4# Góra Ślęża
Najwyższy szczyt Masywu Ślęży od wieków uznawany jest za miejsce szczególne. Miał się tutaj, na samym wierzchołku, znajdować kamienny krąg zbudowany w związku z kultem słońca. Krąg został zburzony prawdopodobnie we wczesnym Średniowieczu.
Do dziś jednak zachowały się pozostałości innych kamiennych wałów wzniesionych prawdopodobnie przez Celtów - były to najpewniej miejsca kultu. W okolicach Sobótki zachowały się także starożytne rzeźby kultowe (kręgle). Pod jedną z nich - Mnichem - jeszcze w XIX wieku okoliczni mieszkańcy składali dary z żywności.