red
Legia straci Nikolicia?
Legia straci Nikolicia? brak
Wciąż nie wiadomo czy Legii Warszawa uda się zatrzymać najlepszego strzelca. Nemanją Nikoliciem poważnie zainteresowany jest Hull City. Klub z Premier League ma zaproponować za transfer nawet 3 mln funtów. Tak przynajmniej twierdzą media na Wyspach Brytyjskich i na Węgrzech.

Nikolicia łączy się z Hull City od paru dni. Wedle dzisiejszych doniesień negocjacje są w "zaawansowanej fazie". Napastnik ma lada moment podpisać kontrakt. I nie zmieni tego nawet ewentualny awans Legii do Ligi Mistrzów. Nikolić zagra przynajmniej w pierwszym meczu z Dundalk w IV rundzie eliminacji, a później odejdzie - twierdzą media brytyjskie i węgierskie.

W Legii Nikolić występuje od połowy zeszłego roku. W samej Ekstraklasie 42 razy. Strzelił 28 goli. To pozwoliło mu sięgnąć po koronę króla strzelców minionego sezonu. W tym sezonie w lidze jeszcze nie trafił. Ma za to 4 bramki w el. do LM i jedną w Pucharze Polski.

- Mam jeszcze dwuletni kontrakt z Legią. Czuję wsparcie klubu, rodzina jest szczęśliwa w Warszawie. To najważniejsze. Dziś moja przyszłość leży w rękach Legii. Jeśli wpłynie oferta, decyzję o transferze podejmiemy wspólnie (...) Zimą, mimo atrakcyjnej – dla mnie i Legii – oferty, nie byłem gotowy. Miałem kilka niedokończonych kwestii, nie chciałem odchodzić w połowie sezonu, zamierzałem zapisać się w historii, pobić rekordy indywidualne oraz wygrać z Legią wszystko. Dlatego nie był to dobry moment na przeprowadzkę. Teraz pomyślałbym nad propozycją z Chin, Emiratów czy – tym bardziej – Europy - mówił Nemanja Nikolić w połowie lipca w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Legia robiła już biznesy z Hull. W lutym tego roku sprzedała do niego bramkarza, Dusana Kuciaka. Z kolei do Queens Park Rangers (Championship) w tym okienku transferowym puściła defensywnego pomocnika, Ariela Borysiuka.

Hull City to beniaminek Premier League. W inauguracyjnym meczu pokonał mistrza Anglii, Leicester City 2:1. Gole strzelili dwaj napastnicy: Adama Diomande i Robert Snodgrass. Gdyby Nikolić faktycznie miałby trafić do ich zespołu, to raczej rywalizowałby o skład z Abelem Hernandezem.