
Tych wsi nie ma już na Podkarpaciu.

Balnica
Osada w powiecie sanockim, w gminie Komańcza. Wieś królewska Banica położona na przełomie XVI i XVII wieku w ziemi sanockiej województwa ruskiego, w drugiej połowie XVII wieku wieś Bannica należała do starostwa krośnieńskiego.
W okresie międzywojennym istniała tu Placówka Straży Granicznej. Wieś przestała istnieć po II wojnie światowej, kiedy to w 1947 roku cała ludność łemkowska została przesiedlona, w ramach akcji „Wisła”, do województwa szczecińskiego, gminy Trzebiatów, do wsi: Roby, Gorzysław, Bieczyno. Większość z obecnie żyjących mieszkańców mieszka we wspomnianych wsiach lub Trzebiatowie.

Czeremcha
Opuszczona osada w powiecie krośnieńskim, w gminie Jaśliska. Wieś prawa wołoskiego w latach 1501-1550. Na przełomie XVI i XVII wieku wieś Czeremka położona była w ziemi sanockiej województwa ruskiego.
W czasie I wojny światowej w 1914 r. cofające się oddziały austriackie spaliły znaczną część wsi. W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Granicznej I linii „Czeremcha”. W 1938 roku we wsi znajdowały się 71 domy, cerkiew oraz posterunek Straży Granicznej wykorzystywany przez Niemców w czasie okupacji.
Po wojnie ludność wsi wysiedlono do ZSRR. W dolinie zachowały się nieliczne ślady po dawnych mieszkańcach: cerkwisko, kilka nagrobków na dawnym cmentarzu, ruiny strażnicy.

Dydiowa (w latach 1977–1981 Zacisze)
Nieistniejąca wieś w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska na granicy polsko-ukraińskiej. Znajdowała się w zakolu Sanu, niedaleko miejscowości Stuposiany.
Główna zabudowa wsi stała po dzisiejszej ukraińskiej stronie granicy. Mieszkańcy prawobrzeżnej Dydiowej zostali wysiedleni w 1945 roku w rejon Sokala, części lewobrzeżnej w 1946 roku. Obecnie nie ma zabudowań, jedyne zabudowanie na terenach byłej wsi, czyli bacówka po polskiej stronie, zwana Dydiówką, spłonęła 4 sierpnia 2018 roku (na zdj.). W 1945 mieszkańcy zakopali we wsi dzwon z miejscowej cerkwi, którego do dzisiaj nie udało się zlokalizować.