
Iwona Warmińska-Krajewska
właścicielka Komisu Dziecięcego i Odzieży Ciążowej u Antosia, Iława
Nominacja za szeroki asortyment i profesjonalną obsługę.
Pomysł na powstanie Komisu zrodził się z „potrzeby własnej”.
Będąc w drugiej ciąży, kupując odzież ciążowa czy wyprawkę o zawrót głowy przyprawiały mnie ceny. Kolejny zawrót głowy wiązał się z pytaniem - co zrobić z rzeczami, które nie są już dla mnie przydatne? Postanowiłam stworzyć miejsce „eko” - ekonomiczne, gdzie rodzice mogą taniej kupić niezbędne rzeczy, a przyszłe Mamy pięknie i tanio się ubrać w tym wyjątkowym okresie i ekologiczne - po to, by stworzyć możliwość nadania rzeczom drugiego życia, oddania ich w potrzebujące ręce. - mówi Pani Iwona.
Komis u Antosia to miejsce pełne pasji - widocznej w obsłudze, porządku w asortymencie oraz różnorodności i niskich cenach. Niedawno powstała usługa wypożyczania adapterów do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Pani Iwona chce rozwijać swoją działalność, wciąż ma nowe pomysły, które niebawem ujrzą światło dzienne.
GŁOSUJ

Kamil Mączkowski
hodowca drobiu ozdobnego, elektroradiolog, Nowe Miasto Lubawskie
Nominacja za wielkie osiągnięcia w hodowli drobiu ozdobnego w Polsce i za granicą, ceniony za wiedzę i wytrwałość w swojej dziedzinie.
Pomysł na hodowlę drobiu ozdobnego przyszedł do mnie sam. Przeszukując internet, spodobały mi się kolorowe ptaki, ich różnorodność i dostojność. To właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda w ptasim towarzystwie. - mówi Pan Kamil.
Największą satysfakcje daje mu możliwość zarażania pasją ludzi młodych i spędzanie czasu wśród natury. W najbliższym czasie chciałby osiągnąć jeszcze większe sukcesy hodowlane i zorganizować wiele pokazów, by propagować swoją pasję.
GŁOSUJ

Barbara Bąkowska
prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, Pasłęk
Nominacja za aktywne wspieranie rozwoju ekonomicznego w regionie oraz pozytywny wpływ na aktywność przedsiębiorczą mieszkańców Pasłęka i okolic.
GŁOSUJ

Anna Bałdyga
tkaczka, Mazuchówka
Nominacja za wieloletnie prowadzenie pracowni, naukę tkactwa i liczne warsztaty.
Urodziłam się na wsi kurpiowskiej, gdzie w czasach mojej młodości tkactwo było powszechne. Wszystko zawdzięczam mojej mamie, która nauczyła mnie tkania – mówi Pani Anna.
Zaczynała od tkania chodników szmaciaków i pasiaków, ale chciała nauczyć się czegoś więcej. W 2000 r. odbyła kurs tkactwa, na którym nauczyła się tkania tkanin wielonicielnicowych, dwuosnowówki, sejpaku oraz innych technik i zaczęła szkolić innych. Od 2006 roku prowadzi kursy tkactwa tradycyjnego w Stowarzyszeniu „Akademia Łucznica” w Łucznicy, Złocieńcu, Czaplinku, na jarmarkach i imprezach folklorystycznych. Ma liczne grono uczennic w swojej pracowni tkackiej w Mazuchówce. Wielokrotnie uczestniczyła w konkursach sztuki tkackiej i twórczości ludowej, zdobywając nagrody.
GŁOSUJ