
W listopadzie poznański oddział Stowarzyszenia Stenografów i Maszynistek zorganizował konkurs na „biegłość” i „jakość” pisania na maszynie. Wygrała reprezentacja Poznania; na fotografii od prawej: H. Kiernowicz, B. Lange (zwyciężczyni konkursu) i T. Blacharska.

W 1966 roku Plac Wolności był już w pełni zneonizowany, szczególnie po jego południowej stronie cieszyły oczy dwa charakterystyczne neony: kolorowy motyl z ruchomymi skrzydłami i małpki podrzucające kokosowe orzechy.

W milenijne obchody wpisane zostały wszystkie uroczystości związane ze świętem 22 Lipca – najważniejszym świętem państwowym w Polsce Ludowej. Otwarta została gazownia przy ul. Gdyńskiej, wmurowano akt erekcyjny pod budowę osiedla mieszkaniowego na Ratajach, z Krakowa sprowadzono do Poznania urnę z sercem generała Jana Henryka Dąbrowskiego (na fotografii).

W upalne dni na ulicach Poznania (na fotografii Stary Rynek u wylotu ulicy Paderewskiego) pojawiały się saturatory, urządzenia, które zwykłą wodę, pod wpływem saturacji, czyli nasycenia gazem zamieniały w wodę sodową.