
42 837 - Stadion Miejski Poznaniu
Dla jednych bubel architektoniczny, dla drugich (kibiców Lecha) najważniejsze miejsce w całym mieście. Pierwsze prace modernizacyjne podjęto w 2003 roku. Ostatnie - krótko po odejściu Roberta Lewandowskiego (połowa 2010 roku). Koncert dał tu m.in. Sting, a kadra Polski zagrała z Danią, Wybrzeżem Kości Słoniowej, Węgrami, Irlandią, Serbią czy Chile. W czasie Euro 2012 przy Bułgarskiej doszło do trzech spotkań grupy C: Irlandi z Chorwacją, Włochów z Chorwacją i Włochów z Irlandią.
Koszt budowy: 746 mln złotych
Lokalizacja: Bułgarska 17, Poznań

54 378 - Stadion Śląski w Chorzowie
Awaryjna opcja na Euro 2012? Ależ skąd. Końca prac doczekaliśmy dopiero w 2017 roku, choć pierwszą łopatę wbito już w 2009. W odnowionym "Kotle Czarownic" kadra Polski miała okazję zagrać z Koreą Południową, Portugalią oraz Włochami. W lipcu koncert dał zespół Guns N'Roses.
Koszt budowy: ponad 700 mln złotych
Lokalizacja: Katowicka 10, Chorzów

57 915 - PGE Narodowy (Warszawa)
Dom dla reprezentacji Polski kosztował krocie. To jednak jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów w całej Europie. Można rzec, że mecze są do niego dodatkiem, bo na co dzień spełnia zupełnie inne role; raz jest lodowiskiem, raz halą wystawową, a innym razem areną koncertów (Madonna, Coldplay, Depeche Mode, Paul McCartney, King of Leon, AC/DC, Metallica, Rihanna, Ed Sheeran, Phil Collins), gal (KSW), memoriałów, wydarzeń kulturalnych (rekolecje) czy politycznych (szczyt NATO). Podczas Euro 2012 odbył się na nim półfinał Niemcy - Włochy. W 2015 roku odbył się mecz finałowy Ligi Europy. Od pięciu lat 2 maja organizowany jest natomiast finał Pucharu Polski. Kadra wystąpiła już na Narodowym 22 razy. Co ciekawe, dwa razy zagrała na nim także reprezentacja piłki siatkowej.
Koszt budowy: 2 mld złotych
Lokalizacja: Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, Warszawa