• Juan Camara - 3 (Bartosz Bida - 3)
    • Tomas Prikryl - 3 (Jakub Lewicki - bez oceny)
    • Marc Gual - 4 (Bartłomiej Wdowik - 3)
    • Maciej Bortniczuk - 3 (Paweł Olszewski - bez oceny)
  • Gościom udało się odeprzeć atak Widzewa (w tym strzał Bartłomieja Pawłowskiego z ostrego kąta). Po wybiciu piłki sędzia Paweł Raczkowski gwiżdże po raz ostatni. Widzew remisuje z Jagiellonią Białystok (1:1).

• [WIDEO] 90. MINUTA. SAMOBÓJ MARTINA KREUZRIEGLERA (1:1)

• Mocne zagranie z prawej strony w pole bramkowe do Kristoffera Hansena. Jego strzał zablokowany. Rzut rożny.

• Atak Jagiellonii prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego. Łodzianie radzą sobie bez zarzutu. Jeszcze Bartosz Bida pada w "szesnastce", ale sędzia nie widział tu przewinienia na rzut karny.

• Ernest Terpiłowski uderza z dalszej odległości. W środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie był Zlatan Alomerović.

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Nene zgrubił rywala w środku pola, po czym dokładnie dośrodkował w okolice dalszego (prawego) narożnika pola bramkowego. Tam na strzał bez przyjęcia zdecydował się Bartosz Bida, ale tak nabił Martina Kreuzrieglera, że piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego Henricha Ravasa!

• CO ZA PECH MARTINA KREUZRIEGLERA! SAMOBÓJ!!!

• Bartłomiej Pawłowski uderza wolejem z pola karnego! Zlatan Alomerović broni!

• ... a za Tomasa Prikryla pojawia się Jakub Lewicki.

• Paweł Olszewski zmienia Macieja Bortniczuka...

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Taras Romanczuk główkuje wysoko nad bramką.

• [WIDEO] 78. MINUTA. GOL DOMINIKA KUNA (WID - JAG 1:0)

• Kolejny atak gospodarzy prawą stroną zakończony dośrodkowaniem. Dominik Kun nie "zamknął" akcji uderzeniem.

• Groźnie zapowiadała się kontra Widzewa! W polu karnym pogubili się Kristoffer Hansen i Dominik Kun. Wykorzystał to Israel Puerto, który wybija na uwolnienie.

• Goście dążą do szybkiego wyrównania. Akcja nieudana po nieudanym zagraniu do Tomasza Kupisza.

• Bartłomiej Pawłowski cofnął się w okolice koła środkowego, by zagrać mocno do Ernesta Terpiłowskiego. Ten prostopadłym podaniem uruchomił Dominika Kuna, który płaskim strzałem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców! Zlatan Alomerović był bezradny!

• GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM DOMINIK KUN!!!

• ... a za Juliusza Letniowskiego pojawia się Kristoffer Hansen.

• Andrejs Ciganiks zmienia Fabio Nunesa...

• 17 081 widzów w Łodzi.

• Przebił się Mato Milos, który podaje do Juliusza Letniowskiego. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w okolicach dalszego słupka.

• Hej, Widzew, gol!

- niesie się z trybun.

• Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę po płaskim strzale Bartłomieja Pawłowskiego.

• ... a za Łukasza Zjawińskiego wchodzi Dominik Kun.

• Podwójna zmiana w Widzewie: Martin Kreuzriegler w miejsce Mateusza Żyry...

• Anemiczny strzał Bartłomieja Wdowika zza linii 16. metra nie sprawił problemu Henrichowi Ravasowi.

• Przerwa w grze. Mateusz Żyro nie podnosi się z murawy. Zajmuje się nim sztab medyczny

• A na meczu jest m.in. selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Michał Probierz. Kogo obserwuje? Michał Probierz

• A teraz Maciej Bortniczuk pada w "szesnastce" Widzewa przy wślizgu Marka Hanouska. Sędzia zdecydowanie nakazuje grać dalej! Nie ma mowy o rzucie karnym

• Patryk Stepiński dostał piłkę ok. 30 metrów od bramki gości. Rozciąga grę do prawej strony, skąd wrzucał Mato Milos. Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę.

• Dobry przerzut na lewą stronę do Fabio Nunesa, który przed sobą miał sporo miejsca na rajd. Niestety, źle "wypuścił" sobie piłkę klatką piersiową - ta wyszła za linię boczną.

• Tym razem spokojnie radzą sobie piłkarze Widzewa przed własną bramką.

• Dochodzące dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika na dalszy słupek. Łodzianie wybijają na środek "szesnastki", gdzie był Bartosz Bida! Ten uderza z wolejem i piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• Ale wcześniej zmiana: Bartosz Bida zastępuje Juana Camarę.

• Juan Camara zahaczony na prawej stronie przez Mateusza Żyrę. Rzut wolny; bez konsekwencji kartkowej.

• Przechwyt łodzian na własnej połowie dał okazję do kontry. Gdy tylko Bartłomiej Pawłowski pognał lewą stroną, to ożywiły się trybuny. Pawłowski podaje przed pole karne do Ernesta Terpiłowskiego, który uderza daleko od bramki Jagiellonii.

• 200. mecz Bartłomieja Pawłowskiego w Ekstraklasie

• Przeciągnięte dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego. Udało się utrzymać piłkę w boisku, ale kolejna wrzutka - z drugiej strony - nie znalazła adresata.

• Mocne zagranie Serafina Szoty, z pominięciem drugiej linii, do Ernesta Terpiłowskiego. Ten był skutecznie odcięty od piłki.

• I jeszcze jeden. Tym razem dośrodkowanie przed bramkę, gdzie piąstkuje Zlatan Alomerović.

• Fabio Nunes w roli lewoskrzydłowego. Szybko pojawiło się obok niego dwóch rywali .Nabił więc jednego z nich, zyskując aut na wysokości pola karnego. Po chwili rzut rożny.

• Mateusz Żyro skoszony przez Tomasza Kupisza w bocznym sektorze boiska. Sędzia puścił grę, ale przy innym faulu wrócił do tej sytuacji. Żółta kartka dla pomocnika Jagiellonii.

• Maciej Bortniczuk uderza zza pola karnego w stronę dalszego rogu. Henrich Ravas broni na raty!

• Ostre starcie Marka Hanouska z Tarasem Romanczukiem ok. 25 metrów od bramki gości. Zdaniem sędziego faulował pierwszy z wymienionych. Do kieszonki jednak nie sięgnął.

• Po chwili dośrodkowanie Mato MIlosa z prawej strony nie znajduje adresata.

• Bartłomiej Pawłowski zagrywa płasko z lewej strony w pole karne do Łukasza Zjawińskiego. Ten naciskany przez rywala nie opanował piłki.

• Widzew przejmuje piłkę w środku. Do prawej strony zbiegli Ernest Terpiłowski (z piłką) i ruszający w sukurs Mato Milos. Ten dostaje podanie za plecy... Atak Widzewa spalił na panewce.

• Od razu do ataku rzucili się zawodnicy Macieja Stolarczyka. Wywalczyli rzut wolny, po którym dośrodkowanie było za lekkie. Z kontrą ruszyli gospodarze - prostopadłe podanie Łukasza Zjawińskiego na wolne pole do Juliusza Letniowskiego było zdecydowanie za mocne. Poza polem karnym skutecznie interweniuje Zlatan Alomerović, który wybija na drugą połowę.

• Goście zaczynają drugą odsłonę. Widzew przystępuje do niej bez zmian.

• Na drugą połowę wychodzi Nene w miejsce Martina Pospisila.

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 19. kolejki między Widzewem a Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, chociaż obie strony miały dogodne okazje.

Sporo zagrożenia po stronie gości było po strzałąch Marca Guala, który - niestety - w 30. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. A gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Widzew Łódź bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok.

• +3' Goście mądrze oddalają grę. Wywalczyli rzut wolny. Po mocnym dośrodkowaniu Maciej Bortniczuk wyskakuje najwyżej, ale główkuje ok. pół metra obok słupka!

• +2' Atak Widzewa lewą stroną przerwany przed polem karnym. Gospodarze szybko odzyskali piłkę, by Bartłomiej Pawłowski uderzył z ok. 20 metrów minimalnie obok dalszego (prawego) słupka!

• Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Żółtą kartką upomniany Israel Puerto za faul.

• Bartłomiej Pawłowski! Przedarł się środkiem, po czym zbiegł do lewej strony pola karnego. Uderza płasko w stronę dalszego rogu i pomylił się nieznacznie!

• Składna gra Widzewa na prawej stronie. Wymiana podań na 1-2 kontakty, przy czym w ostatnie dogranie do wychodzącego na czystą pozycję Mato Milosa było za mocne. Goście wybijają na uwolnienie.

• Atak Jagiellonii nie przynosi powodzenia. Sędzia dopatrzył się też przewinienia w ofensywie.

• [WIDEO] 38.MINUTA. NIEWYKORZYSTANY RZUT KARNY

• NIE MA GOLA!!! MOCNE UDERZENIE JULIUSZA LETNIOWSKIEGO, PO KTÓRYM PIŁKA OBIJA POPRZECZKĘ I ODBIJA SIĘ WYRAŹNIE PRZED LINIĄ BRAMKOWĄ!!!

• Prostopadłe podanie Mateusza Żyry w pole karne do Bartłomieja Pawlowskiego. Ten przejmuje piłkę i został skoszony przez wychodzącego z bramki Zlatana Alomerovicia. Sędzia Paweł Raczkowski nie ma wątpliwości - rzut karny!

• Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Łukaszu Zjawińskim. Zbyt wysoko uniesiona noga trafia w klatkę piersiową napastnika WIdzewa.

• Płaskie uderzenie Ernesta Terpiłowskiego zza pola karnego nie sprawiło problemu Zlatanowi Alomeroviciowi.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Bartłomiej Wdowik wchodzi za Marca Guala.

• Marc Gual przypadkowo trafiony w nogę przez Patryka Stępińskiego Marc Gual

• Marc Gual wrócił na murawę, ale szybko znowu usiadł na murawie. Będzie konieczna zmiana!

• Przerwa w grze. Marc Gual opatrywany przez sztab medyczny. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• I znowu Mato Milos. Mocne wstrzelenie w "szesnastkę", gdzie wbiegał - z lewej strony - Bartłomiej Pawłowski. Zawiodło dokładne przyjęcie piłki, który odbiła się od niego jak od ściany...

• Mato Milos wypuścił prostopadłym podaniem Patryka Stępińskiego. Ten zdążył do piłki przed linią końcową, ale dośrodkowanie zostało zablokowane. Po chwili z lewej strony wrzucał Fabio Nunes. Zbyt głęboko, z czego skorzystał Zlatan Alomerović.

• [WIDEO] 22. MINUTA. ŁUKASZ ZJAWIŃSKI OBIJA SŁUPEK!

• 43% Posiadanie piłki 57%

• Po krótkim rozegraniu Patryk Stępiński wrzuca na bliższy słupek, gdzie pojawił się Łukasz Zjawiński. PIłka po jego strzale głową odbija się od słupka! Niewiele brakowało, by otworzył wynik meczu!!!

• W odpowiedzi prawą stroną przedzierał się Ernest Terpiłowski. Zagrywa mocno przed bramkę gdzie Zlatan Alomerović wybija za linię końcową!

• Pospieszył się... Martin Pospisil z podaniem w pole karne. Zagrał akurat tam, gdzie nie było żadnego z kolegów.

• Maciej Bortniczuk urwał się lewą, by za linią środkową "łamać" akcję do środka. Podaje do Marca Guala, który podaje nie w tempo w pole karne. Henrich Ravas z "piątki".

• Kolejna próba Hiszpana. Również zza llinii 16. metra, ale tym razem metr obok lewego słupka.

• Na płaski strzał z dystansu zdecydował się Marc Gual. Piłka zmierzała w róg przy prawym słupku, ale wyciągnięty jak struna Henrich Ravas pewnie broni!

• Zlatan to nie tylko Ibrahimović ;)

• Łodzianie poradzili sobie bez zarzutu i ruszyli do kontry. Ta została przerwana kilka metrów przed linią środkową.

• Tomas Prikryl w roli prawoskrzydłowego chciał dośrodkować w pole karne. Zablokował go Mateusz Żyro - rzut rożny.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie centymetrów zabrakło Markowi Hanouskowi na "zamknięcie" akcji. Oddanie celnego strzału głową uniemożliwił mu pilnujący go Taras Romanczuk.

• Gra wznowiona.

Nie szło prawą, to gospodarze zaatakowali lewą flanką. Wywalczyli rzut wolny. Do bramki ok. 30 metrów.

• Łukasz Zjawiński nieczysto powstrzymany na prawej stronie. Przerwa w grze - na murawie leżał przez dłuższy czas Bojan Nastić.

• Po źle rozegranym stałym fragmencie gry z kontrą lewą flanką chcieli ruszyć goście. W porę - i co ważne: czysto - przerwał ją Mateusz Żyro.

• Tym razem Juliusz Letniowski pojawił się na prawej stronie. Wywalczył rzut rożny po tym, jak jego dośrodkowanie zablokował Bojan Nastić.

• Juliusz Letniowski przedarł się środkiem, po czym popisuje się dokładnym przerzutem na prawą stronę do Mato Milosa. Ten wrzuca na dalszy słupek do Bartłomieja Pawłowskiego, który niedokładnie przed bramkę do Łukasza Zjawińskiego.

• Kolejny atak Widzewa nie przynosi powodzenia. Zlatan Alomerović wznawia grę z "piątki".

• I jeszcze jeden rzut rożny. Piłkarze Jagiellonii wybijają przed pole karne, gdzie piłkę przejmuje Mato Milos. Ten momentalnie uderza w stronę bramki i po rykoszecie od Israela Puerto o centymetry mija słupek ,muskając boczną siatkę!

• Po krótkim rozegraniu pogubili się Fabio Nunes Patryk Stępiński. Ostatecznie piłka znalazła się w "szesnastce", lecz nie było strzału.

• W odpowiedzi prawą stroną zaatakowali piłkarze Janusza Niedźwiedzia. Dośrodkowanie Juliusza Letniowskiego z linii końcowej zostało zablokowane, ale udało się wywalczyć rzut rożny.

• Kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola do Tomasa Prikryla. Jego strzał z pola karnego broni wychodzący z bramki Henrich Ravas!

• Bardzo dobrze przygotowana murawa Murawa w Łodzi

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Patryk Stępiński i Taras Romanczuk.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Widzew: Bartłomiej Pawłowski (6 goli), Jordi Sanchez (5); Ernest Terpiłowski, Dominik Kun, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Patryk Lipski (po 2)
    • Jagiellonia: Marc Gual i Jesus Imaz (po 8); Nene i Mateusz Kowalski (po 2)
  • Tak wyglądało odśnieżanie murawy (foto: PAP) widzew

• Jagiellonia na inaugurację rundy wypadła blado, ale z Gliwic wywiozła cenny punkt. Do spotkania z łodzianami przystąpi w nieco przemeblowanym składzie. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ jednego z liderów - Jesusa Imaza, który w meczu z Piastem zszedł z kontuzją. W kadrze meczowej znajdzie się już nowy stoper Dusan Stojinović.

• Skład Jagiellonii Białystok

Rezerwowi: Sławomir Abramowicz - Dusan Stojinović, Nene, Bartosz Bida, Jesus Imaz, Paweł Olszewski, Bartłomiej Wdowik, Jakub Lewicki, Michal Sacek.

• Świetną informacją dla fanów Widzewa jest przedłużenie kontraktu z bramkarzem Henrichem Ravasem. Wyróżniający się golkiper w skali całej ligi właśnie parafował umowę do połowy 2024 roku. Umożliwiał to specjalny zapis, który mówił o osiemnastu rozegranych przez niego meczach. - Wiedzieliśmy, że jeden występ wiosną spowoduje, że będziemy mieć Henricha na dłużej - zaznaczył na konferencji prasowej trener Janusz Niedźwiedź.

• Tak prezentuje się skład Widzewa

Rezerwowi: Jakub Wrąbel - Bożidar Czorbadżijski, Juljan Shehu, Andrejs Ciganiks, Jakub Sypek, Dominik Kun, Paweł Zieliński, Martin Kreuzriegler, Kristoffer Hansen.

• W lipcu Widzew wygrał z Jagiellonią 2:0. Kluczową rolę w tamtym spotkaniu odegrał Bartłomiej Pawłowski, który zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego, a następnie popisał się asystą. W zeszłym tygodniu lider ofensywy łodzian także błyszczał. Przeciwko Pogoni Szczecin strzelił gola i zaliczył asystę, a po efektownym starciu przy Piłsudskiego padł remis 3:3.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Piątek z Ekstraklasą uratowany!

Spotkanie Wisły Płock z Wartą Poznań zostało odwołane, więc za 25 minut inauguracja 19. kolejki będzie miała w Łodzi. Widzew zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok.

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski...

• Z powodu śniegu rozpoczęcie meczu opóźniono o pół godziny. To oznacza, że pierwszy gwizdek wybrzmi o 21:00, a nie jak zaplanowano o 20:30. Informację potwierdził Widzew.