MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory Europarlamentarne. Lewica stawia na ludzi młodych

Andrzej Kłopotowski
Andrzej Kłopotowski
Lewica zaprezentowała swoje postulaty
Lewica zaprezentowała swoje postulaty Andrzej Kłopotowski
O kształceniu i równych szansach w Unii Europejskiej mówili kandydaci Lewicy do Parlamentu Europejskiego. W Białymstoku wspierał ich Dariusz Wieczorek, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Lewica zaprezentowała swoje postulaty na Rynku Kościuszki, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Lewica nie macha szabelką

To są bardzo ważne wybory. To jest wybór między tym, czy polska młodzież, polscy studenci będą mogli wyjeżdżać po Europie na uczelnie, na staże, na praktyki czy też zwycięży opcja, która będzie blokowała rozwój i integrację Unii Europejskiej, a więc opcja konserwatywna. To są wybory o tym, czy Polska będzie silna w Unii Europejskiej i będzie wracać na swoją pozycję, czy też będzie jak ostatnie osiem lat państwem, które destabilizowało Unię Europejską, państwem, które niszczyło Unię Europejską i rządem, który często przegrywał 26:1 pokazując tylko i wyłącznie swoją bezsilność. Cała Unia Europejska to dialog, to wypracowywanie kompromisów, dyskusja. To nie machanie szabelką – mówił minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Zalewski z Trzeciej Drogi: wybieramy Parlament Europejski czasu wojny

W stolicy Podlasia wspierał kandydatki i kandydatów zabiegających z list Lewicy o miejsca w Parlamencie Europejskim. Dodawał, że tematy dotyczące ludzi młodych – budownictwa mieszkaniowego, akademików, nakładów na badanie i rozwój – to kwestie kluczowe dla Unii Europejskiej. Dodawał, że ważna jest współpraca z nowym samorządem województwa, który dysponuje funduszami unijnymi, które mogą wspierać uczelnie w regionie. Wreszcie przyznawał, że polityka rządu jest taka, by stawiać jakość nauczania, a nie na ilość uczelni w Polsce

Lewica o nauce, cyber bezpieczeństwie i mieszkaniach

Kandydatki Lewicy Edyta Kondzior i Marta Mroczkowska mówiły o równych szansach w edukacji, zwiększeniu programu Erasmus i stypendiów. Chcą inwestycji w rozwój badań akademickich czy też promowania edukacji transgranicznej. Zauważają konieczność wykorzystywania sztucznej inteligencji, ale godnej zaufania. Podnoszą konieczność wprowadzenia standardów cyber bezpieczeństwa, by chronić dane i infrastrukturę przed atakami hakerskimi.

Wspominają też o kryzysie mieszkań studenckich a także wprowadzeniu karnetów wakacyjnych na przejazdy kolejowe czy kartach zniżkowych na transport lokalny czy wydarzenia kulturalne. Andrzej Aleksiejczuk dodawał, że konieczne jest zapewnienie dobrej pracy i dobrej płacy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny