Pomiędzy stalową konstrukcją a właściwym budynkiem umieszczono cztery dziedzińce, z których można podziwiać niebo przezierające przez wycięcia. Nocą całe muzeum jest podświetlone, dzięki czemu otwory w kształcie róż widać nawet z daleka, a cała konstrukcja rzuca na ziemię zachwycające turystów cienie. Muzeum otwarto w 2016 r.

Świątynia w kształcie kwiatu lotosu – Nowe Delhi, Indie
Kwiat lotosu od wieków miał duchowe znaczenie dla wyznawców wielu religii, w tym hinduizmu i buddyzmu. Być może właśnie dlatego ta piękna świątynia w Nowym Delhi została zbudowana tak, by ów kwiat przypominać. Budowla składa się z 27 „płatków” otaczających centralne pomieszczenie o 9 wejściach. Otwarta w 1986 r. świątynia ma wysokość nieco ponad 34 m i może pomieścić 2500 wiernych.
Licencja

Wewnątrz świątyni mogą się modlić przedstawiciele wszystkich religii. W związku z tym w budynku nie są odprawiane żadne nabożeństwa – wierni mogą przyjść tu o dowolnej porze na chwilę cichej lub głośnej modlitwy. Dozwolone jest także czytanie na głos świętych tekstów i śpiewanie pieśni religijnych. Niezwykła budowla co roku przyciąga ok. 4,5 mln odwiedzających – więcej niż Tadź Mahal.
Licencja
Chińskie miasto Wuhan od niedawna kojarzy się głównie z groźnym koronawirusem. W 2013 roku zyskało ono jednak międzynarodową sławę z innego powodu. Było nim wybudowane za 50 mln dolarów Centrum Energii – elektrownia przypominająca kwiat lilii z wieżą-pręcikiem. Taki kształt budowli miał nawiązywać do ekologicznej, zielonej energii elektrycznej wytwarzanej przez budynek.