Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złoto i Srebro znów w rękach Szczecinian. Znamy wyniki turnieju "Warsaw Open 2024"

OPRAC.: red.
Zawodnicy i zawodniczki z grupy Roundnet Szczecin, wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego turnieju “Warsaw Open” zorganizowanego przez grupę “Warsaw Spikes” mat. prasowe
Złoto i srebro przywieźli Szczecinianie, którzy właśnie wrócili z “Warsaw Open 2024”- jednego z ogólnopolskich turniejów kwalifikujących zawodników i zawodniczki do Kadry Narodowej Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w roundnet 2024 w Londynie.

W miniony weekend 20-21.04.2024 r. pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych na terenie boisk Otwockiego Klubu Sportowego Start zawodnicy i zawodniczki z grupy Roundnet Szczecin, wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego turnieju “Warsaw Open” zorganizowanego przez grupę “Warsaw Spikes” (Grupę uprawiających roundnet z Warszawy i okolic).

Pierwszego dnia w kategorii Open Advanced (otwartej) w meczu finałowym po wyrównanej walce 1:1 w setach zespół “SEShboyz” Marek Szymański (Szczecin) i Szymon Urbański (Jelenia Góra) ostatecznie uległ w 3-cim rozstrzygającym secie rywalizując z zespołem z Warszawy “Omnidroid 3000” Jan Stachiewicz i Max Łochowski i ostatecznie zajął 2 - srebrną wicemistrzowską pozycję w tej kategorii.

Brąz w tej kategorii również wywalczyli zawodnicy z Warszawy “WS Green Hat Boys” Tadeusz Pętlak i Mikołaj Cichocki po walce w 3 setach z innym zespołem, także z Warszawy “WS wąż w pockecie” Wojciech Jasiński i Jakub Kusztal odpowiednio 1-szy set 15:8, 2-gi set 8:15, 3-ci set 15:11.

W kategorii Women (kobiecej) w meczu finałowym po przegranej 10:21 w 1-szym secie zespół ze Szczecina “RS Last Chance” Paulina Pojawis i Olga Wachowiec podniósł się i odrobił stratę w 2-gim secie 24:22 doprowadzając do remisu 1:1 w setach. Ostatecznie po rozegraniu 3-ciego rozstrzygającego seta z zespołem z Warszawy “Team bride” Karolina Wojtczak i Olga Skupińska zespół ze Szczecina wynikiem 29:27 przypieczętował ostateczne zwycięstwo nad zespołem z Warszawy 2:1 w setach oraz okazał się mistrzowskim zespołem w kategorii Women (kobiecej) turnieju, który stanął na 1-szym złotym stopniu podium.

Na trzecim brązowym stopniu podium ostatecznie stanęły zawodniczki z Warszawy - zespół “WS Kąski” Apolonia Wolff i Julia Stawarek po rywalizacji w 3 setach z zespołem “TBC” Barbara Żak (Gdańsk) i Agata Kuta (Warszawa) - odpowiednio 1-szy set 21:15, 2-gi set 22:24, 3-ci set 21:10.

Drugiego dnia w kategorii Coed (Par mieszanych) najwyżej - tuż za podium bowiem na 4-tym miejscu uplasował się zespół “MK Cafe Premium” Krzysztof Kuzak (Szczecin) i Maria Filipska (Gdańsk), który rywalizował w meczu o 3 miejsce i ostatecznie przegrał 0:2 w setach w meczu przeciwko zespołowi z Warszawy “WS Stax” Max Łochowski i Julia Stawarek.

Pierwszy i drugi stopień podium w tej kategorii również należały do zespołów z Warszawy - 1 miejsce “Stachiewicz/Wojtczak” Jan Stachiewicz i Karolina Wojtczak oraz 2-gie miejsce “WS Radioactive” Mikołaj Cichocki i Apolonia Wolff po 2-wu setowej rywalizacji 1-szy set 21:17, 2-gi set 21:16.

Powołanie do Kadry Narodowej Reprezentacji Polski w roundnet otrzyma 10 najlepszych zawodników w rankingu OPEN (Otwarta) i 10 najlepszych zawodniczek w rankingu WOMEN (Kobiet).

Aktualny ranking Kategorii OPEN (Otwartej):

Aktualny ranking Kategorii WOMEN (Kobiet):

Kadra Narodowa Polski będzie miała szansę wystąpić i rywalizować już 29 sierpnia - 1 września 2024 r. na 2 Mistrzostwach Świata w Londynie (Wielka Brytania) i rywalizować z 32 innymi wstępnie zarejestrowanymi krajami z wszystkich 5 kontynentów. Lista startujących reprezentacji na Mistrzostwach Świata w roundnet 2024: